Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Merjünk bele vágni vagy ne?

Merjünk bele vágni vagy ne?

Figyelt kérdés

Albérletben élünk.Lakást szeretnénk venni,de mivel én gyesen vagyok és csak a páromnak van bejelentett munkahelye így a bankok elutasítottak.

Van egy igen jó módú ismerösünk aki felajánlotta hogy megveszi ő a lakást és neki törlesztjük havonta a pénzt.

Ügyvéd által minden lefektetve hogy ha lejár akkor egészében a mi nevünkre kerül stb....

félünk bele vágni így de nem tudom mi lenne jó megoldás.

Szerintetek?


2011. szept. 20. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
ne.vagy haszonélvezettel.mi van,ha fizettek már évek óta,majd lelép a pénzzel és a lakással.
2011. szept. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
vagy egyszerűen csak meghal, a végrendeletébe meg elfelejtette korábban beleírni ezt a kitételt... én is félnék a helyetekben...
2011. szept. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem hangzik jól.
2011. szept. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Pénzt és barátságot nem jó keverni!
2011. szept. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Inkább lízingeljetek hivatalosan lakást.


A konstrukció nagyjából ugyanez, de nincs belőle családi perpatvar.

2011. szept. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az a baj hogy van egy nagyon jó lehetöség (ingatlan) de a bankok nem adnak hitelt így ,ami érthető is, hiába tudnánk fizetni a törlesztöt.így is fizetem az albérletet...

valaki valami megoldást esetleg?

nagyon szeretnénk egy saját házikót.

föleg hogy a kicsilányom majd ha elkezdi az ovit akkor egy biztos lakás az nem lenne rossz.

2011. szept. 20. 13:18
 7/10 A kérdező kommentje:
A lakás lízing az konkrétan mi?
2011. szept. 20. 13:21
 8/10 anonim ***** válasza:

az olyan mint az autólízing.


a lakás a lízingcég tulajdona, te pedig fizeted neki a részleteket havonta. Ő tartja karban, ő festeti ki, hiszen az övé.


Amikor lejár a futamidő (kifizetted az előre kialkudott összeget) a tied lesz a lakás.


A buktató ott van, hogy ha közben kiszállsz, semmilyen tulajdont nem szereztél, és igénnyel sem élhetsz a lízingcég felé.


Tehát olyan, mintha bérelnél egy lakást, de majd egyszer a tid lesz.


keress rá a googleban!

2011. szept. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

és akkor a lizing cég kifizeti a mostani tulajdonost.

ő elmegy...én beköltözöm...és fizetek neki havonta.

de akkor amig nincs kifizetve a pénz addig ő azt csinál a házzal amit akar?vagy ennyire nem foglalkoznak ilyenekkel?

de ha én rendesen fizetek a lizing cégnek akkor ők is csinálhatnak olyant hogy gondolnak egyet és kiraknak valamilyen okból?(jártunk úgy hogy kikellett költöznünk mert a tulaj haza költözöt)

2011. szept. 20. 13:54
 10/10 anonim ***** válasza:
nem rakhat ki amíg rendesen fizetsz. neki is ez az érdeke...
2011. szept. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!