Kezdőoldal » Utazás » Európa » Neki merjünk vágni a nagyvilág...

Neki merjünk vágni a nagyvilágnak?

Figyelt kérdés
Barátommal megcélozzuk Európát. A fő szempont a munkavállalás. Mindenféle képen nagyobb lehetőséget látunk abban, hogy új életet kezdünk egy fejlettebb európai országban. 19 évesek vagyunk. Egyikünk egyetemista, másikunk érettségivel rendelkező szalag munkás egy gyárba : ) . Nyelvet egyikünk jól beszéli, másikunk pedig csak egy kicsit. Kilátástalannak látjuk a jövőnket, így itt hagyunk csapot papot. Tanácsokat, tapasztalatokat, ötleteket, mint országgal, mint munkával, mint szállással kapcsolatosan szívesen várjuk.
2011. ápr. 28. 23:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek benneteket!!

Itthonról szervezzétek le a dolgot, mert hamar elfogy kint a kis pénzetek, azután már jön a baj!!!

2011. ápr. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Angliában élek,így csak erről az országról tudok némi infót adni.

Kezdem avval,hogy az érettségi itt nem sokat ér.Szinte semmit.Egy jó szakmával sokkal többre mennétek.Írtad,hogy mindketten 19 évesek vagytok.Akkor ezek szerint egyikőtök csak egyetemen tanul,de nem végzett egyetemista..Na ez sem ér semmit.Más lenne a helyzet ha lenne egy jó diplomája,bár az sem mindegy hogy milyen diploma.

Ezért a ti esetekben ami nagyon fontos lenne,és amivel bármikor kaphattok melót az a nyelvtudás. Ha megérted mit kérdeznek,mit mondanak,Ha tudsz válaszolni,kommunikálni akkor nyert ügyetek van(akár munkát is tudnék mondani nektek,hogy most hol van felvétel) Így csak annak van esélye aki tud angolul.De ez nem ilyen egyszerű.Ha van ismerős/rokon/barát aki kint él,attól kérhettek olyan segítséget,hogy segítsen szállásügyben(esetleg pár napig nála laknátok.Ő segíthetne a papírok intézésében is..Ha nincs ilyen aki tudna segíteni akkor egyedül kell megoldani ami nem is olyan egyszerű..Kezdésnek bizony kell annyi tőke,hogy tudjatok legalább 2 havi szállást fizetni,kaját fizetni,és ha nem jön össze haza tudjatok jönni..

Én azt tanácsolom,hogy vagy feküdjetek rá az angol nyelvre és amikor már nagyon magabiztosak vagytok akkor egyénileg próbáljátok meg a külföldi életet.Vagy egy magyar ügynökségben reménykedjetek.

Hidd el nekem már egy sima takarítási munkához is elvárják az angol nyelvtudást..

Sok sikert nektek.

2011. ápr. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönjük a véleményeteket. Ismerős sajnos nincs kint, ezért próbáljuk egy munka közvetítő cégen keresztül kivitelezni a dolgot. Sajnos ezekről sokszor hallani csúnya dolgokat, miképpen 'húzzák' le az embert. Biztos vagyok benne, hogy nem lesz egyszerű feladat megtalálni a legjobbat. Az elkezdett egyetemet, és az érettségit azért említettem, hogy mégis valami képet alkossunk magunkról.

Pár közvetítő céget már megkerestünk, ott persze szállást is kapnánk. Gondolom én, merészebb összegekért lehet így a szállás helyhez hozzá jutni.

Ezért ha nem nagy túl kérés, és talán utána járást sem igényel, mégis összeg szerint mennyire kell rakni a mércét? Cégnél heti 60-100 fontot is képesek elkérni.

2011. ápr. 29. 13:46
 4/15 anonim ***** válasza:
szerintem vágjatok bele. ha az egyikőtök otthon gyárban dolgozik olyan munkát külföldön is talál , egyetemi végzettséggel és nyelvtudással meg később sokkal jobb melót is találhat az illető. persze lehet eleinte csak mondjuk pizzafutár ő is, de a lényeg ha ketten dolgoztok máris magasabb életszínvonalon fogtok élni mint magyarországon.
2011. ápr. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

tegnap 23:40 vagyok

El tudom mondani,hogy mennyibe kerül a szállás,a kaja..

Azt tudom,hogy London a legdrágább minden szempontból.Ha Londonban akartok szobát bérelni akkor átlagosan a következőkre számítsatok.

Ha egyágyas kisszobát bérelsz (1 fő) akkor egy szoba átlagosan hetente 65-100 fontig megy.Függ attól,hogy helyileg hol van a szoba.Vidéki városokban egy ugyanekkora szobát már heti 50 fonttól bérelhetsz. A duplaszoba(2 fő) Londonban heti 90-150 font között is lehet.Ugyanez a duplaszoba vidéken 70 fonttól mennek..Az elején bele kell kalkulálnotok a 2 hét depostitot is.

Az a baj,hogy a legtöbb ügynökség annyi pénzt elkér amivel akár 1-2 hónap szállást is ki tudtok fizetni.Ezért is szoktam tanácsolni,hogy aki tud angolul az ne akarja hogy becsapják.Azt a pénzt amit az ügynökségnek fizetne szánja rá a szobára,és egyénileg járja végig a kinti angol ügynökségeket.Azok ingyenesek.

2011. ápr. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Még valamit.Azért mert otthon gyárban dolgoztál ez még nem jelenti azt hogy itt kint is felvesznek..Csakis a nyelvtudás ami fontos..Ha az van akkor van meló is..
2011. ápr. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem csak akkor induljatok el, ha legaláb az egyikőtöknek van már kit munkája, mert amúgy elég kockázatos lehet...
2011. ápr. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Biztos van kint is szállással foglalkozó website-k. Ha valaki tud, segíthetne. Egyébként szükségem van valami nem hétköznapi papírra ha kimegyünk? (gondolok én itt valami munkavállalói engedélyre...vagy bármi ilyesféle papírra.) Interneten keresgéltem, de sajnos összeszedve nem találtam sehol.

Bármi más jellegű információt szívesen várunk, melynek birtokába könnyebb lehet.



Eddigieket köszönjük.

2011. máj. 2. 18:12
 9/15 anonim ***** válasza:

: 04-28 23:40 vagyok..

Igen van kint egy csomó olyan ügynökség akik szoba illetve lakás kiadással foglalkoznak.Szinte minden sarkon található ingatlanközvetítő iroda..De otthonról nem tudsz szobát,és lakást kivenni..

De ha egy napot hostelban töltesz,már másnap keresgélhetsz is kiadó szobát.(a lakásbérlés sokkal bonyolultabb)

Ami kell ha dolgozni akarsz.

-Útlevél

-N.I. number card.(ezt is itt tudod elintézni,személyesen,és ingyen)

- angol telefonszám (10 fontért lehet SIM kártyát venni)

Ha már lenne itt kint munkád akkor egy jó referencia is jól jöhet..

2011. máj. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
- bankszámlaszám..(de ezt is itt tudod intézni,szintén ingyen..)
2011. máj. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!