Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Neki merjünk állni hajvágóval...

Neki merjünk állni hajvágóval vágni a kisfiúnk haját, ha még nincs benne gyakorlatunk?

Figyelt kérdés
Esetleg bízzuk a sógorra, fodrászra, aki gyakorlottabb ebben?
2011. máj. 2. 15:30
 1/10 A kérdező kommentje:
Kérdésem arra irányul, hogy nagyon el lehet-e rontani egy nem fodrász anyukának, apukának a frizurát?2 éves a fiam.Eddig én vágtam a haját ollóval, egyszer voltunk fodrásznál.
2011. máj. 2. 15:31
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem bízzátok elsőre másra és kérd meg hogy mutasson fogásokat v. csak figyeld meg.
2011. máj. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én nekiálltam. :) Meglepően jó lett az eredmény.

Az én fiamnak hullámos fürtjei vannak /voltak/, először fodrász vágta, aztán én ollóval, és egyszer elbaltáztam megfogtam a hajvágót és lenyírtam. Elöl hagytam neki egy kis frufru szerűséget, nekem nagyon tetszik, kis vagány lett. Azóta Apa is bátran meri nyírni. :)

2011. máj. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi simán lenyírtuk már 10 hónapos korában, meg azóta még 2x. Szegény végig ordítja az a kemény max.5 percet, de megéri. Sose mertem volna ollóval közelíteni hozzá. Biztos belefordulna, meg fél napba telne. Megállíthatatlan a gyerkőc. :)

Mondjuk nem konkrét fazont vágunk neki, csak a 1,5-2centissel végigtoljuk mindenhol. Teljesen jól néz ki, pont mintha fodrász csinálta volna.

Nyugodtan nyírd le! Biztos nem rontod el, szerintem lehet, de ha mégis, hát fiú(!), visszanő 2hét alatt!

2011. máj. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy hajnyírás szerintem nem nagy kunszt, hiszen egyforma hosszúságúra vágja a hajat mindenhol, ami egy fiúnál teljesen jó hajviselet. Én már csak azért nem csinálom, mert elromlott a hajnyíró, jövő héten megyünk először fodrászhoz. Eddig mindig én vágtam.
2011. máj. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

mi simán letoltuk neki, vagyis én :) apa lefogta én meg nyírtam mint a villám

ő nem engedte egyáltalán levágni a haját, meglátta az ollót és már futott, és így fodrászhoz sem mertem elvinni, végül maradt a nyíró

de nem lett tuti, itt ott kiállnak a szálak, de jobb mint volt :)

2011. máj. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!Kisfiamnak elég sűrű, nagy haja van, tartok tőle, hogy nagyon egyenetlenül sikerülne, de szerintem ha megvesszük a hajvágót, ki fogom próbálni:)


Várok még tapasztalatokat:)

2011. máj. 4. 15:21
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem állnék neki(holott anyukám fodrász,ráadásul-ANNO-a bátyámnak én vágtam a haját).Az én kisfiamnak is rengeteg,ráadásul göndör haja van.2 éves koráig(ez tavaly májusban volt) csak a frufruja lett vágva(az én fodrászom által,aki házhoz jár),akkor a sógornőm-akinek családjával egy házban élünk-a mi beleegyezésünkkel és asszisztálásunkkal,géppel levágta(nem kopaszra,hanem tüsire.Annyira édes,rossz fiús feje lett,hogy na!Idén április végén lettünk túl az éves hajvágáson(sógornőm)...
2011. máj. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha eddig te vágtad, mitől félsz?

Milyen hajat akarsz neki? mert ha sima egyformára letolod a géppel, azt nem lehet elrontani... én lányaimat vágtam vele többször is.

2011. máj. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én 9 hónapos korától vágom a gyerekeim haját. Ollóval nem mernék neki állni, mert 2 bal kezem van, de a hajvágóval egyszerű és gyors,ráadásul még jól is néznek ki. :)

Sok sikert!

2011. máj. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!