Egy kis probléma van velem, hogy oldjam meg?
Azért ebbe a témakörbe írtam,mert anyuka vagyok 1 éves lesz lassan a fiam és gondoltam ti,mint pénz beosztó szülők tudtok megoldást a problémámra.
Tehát a baj az,hogy párom szerint nem tudom beosztani a pénzt.nekem a havi jövedelmem 67e Ft,páromé 100-120e Ft.Ebből 25e Ft a hitelünk.havi rezsi kb 45-50e Ft.Fiamnak havi pelenka kb. 6e Ft (nem a legdrágábbat vesszük),tápszer 4,5e Ft,plusz bébiétel,tejpép,tea,és még ami esetleg bejön 20e Ft kb.Ha tudok én főzők rá,de persze ahhoz is meg kell venni az alapanyagokat.A konyhára szoktam költeni még,ugye,rendszeresen főzök,nagy ritkán rendelek oriflamet,tisztasági cuccok.Magamnak mint ruha max a duriból veszek,luxus dolgok kilőve.Utoljára egy 350 Ft-os körömlakkot vettem magamnak.Szeretnék venni pár hét múlva egy vízforralót,de persze nem a legdrágábbat,3 ezerért már lehet kapni,vagy még olcsóbban.Párom nem nagyon örül a dolognak,egyenesen ki van akadva,nem érti miért is kell az nekem,pedig már elmagyaráztam neki.Már 2 napja áll a bál itthon h szóróm a pénzt,és h jó lenne ha havi 25 ezret félre tennék.
valahol igaza van,mert tényleg nem tudom beosztani a pénzt,anno mikor a szüleim elváltak apum a pénzzel szeretett volna kompenzálni a dolgokat(ne értsétek félre,ő nevelt fel mert anyum elhagyott,igy akarta pótolni az űrt).Igy sose volt problémám a pénzzel,mindig mindenem megvolt,nem tudtam értékelni a pénzt.Belátom :( Sajnos ez a mostani életemre is kihat.Mit tudtok javasolni,hogy csináljam h jó legyen?Próbáltam már otthoni munkát keresni,de esélytelen.
ha ez megnyugtat, én is szórom a pénzt. Persze nem magamra. Legutóbb viaszosvászont vettem az asztalra, meg télire eltenni dolgokat: ubi, paradicsom, szilva, stb. Az én kezemben nincs pénz, épp azért, ami a te gondod, mert nem tudom beosztani. Ha van valami plussz, a születendő 2. babának keresek dolgokat, olcsón. A férjem tudja, hogy ami pénzt adott, arra keresztet vethet, de ő eszik később belőle, merthogy nem ruhára költöm, néha pár avonos cuccra.
Tipp: írd le 2 hétre előre, hogy mit fogsz főzni, a kéthetes menühöz készíts bevásárlólistát és havonta 2 alkalommal menjetek el egy multiba bevásárolni. Így nem veszel feles cuccokat, mégis van főznivaló. A gyerek meg nyugostan eheti a te főztödet. Ezen én is kiakadtam, így lehet a legtöbbet spórolni, nem tudom, hogy nem jutott eszedbe hamarabb.
Még egy dolog: én egyszer azon akadtam ki, hogy bementem egy barátnőm fürdőjébe és találtam min. 10 deot, sprayt, sticket, 5 tusfürdőt meg 4 parfümöt. Hogy erre mi szükség? Nekem mindenből egy van, az a márka, amit használok. Nem tudom, nálad mi van a fürdőben, de esetleg tegyél ott is egy sétát.
1 gyermekes, 22 hetes km
Igazából 1 éves korig sem kell forralni a vizet, legalább is nekem így mondta a gyerekorvos. 7-8 hónapos korától már nem forraltam, most négy éves, és él és egészséges :)
Egyébként a vízforraló is vízköves lesz, tapasztalat.
szerintem meg így is egész ügyesen csinálod, nem könnyű annyiból kijönni, amit írsz. nekünk csak egy kicsit van több, de épp annyival több a fizetnivaló is. kaptál sok jó tanácsot, szerintem használható a bevásárlólista, kiadások írása, olcsó receptek keresése. amivel nem értek, egyet, hogy hirtelen áttérni a forralatlan vízre, tejre, teljesen a házikosztra. szerintem ne hamarkodd el. persze, te főzz a gyerekre, de kíméletes ételekkel kezdd, fokozatosan. én még a 2.5 évesnek is tápszert adok, orvosi javaslatra, ezen nem vagyok hajlandó spórolni! amúgy a vízforralóval mi igenis spórolunk, mert sokkal előbb forral, és kevesebbet fogyaszt, mint a villanytűzhelyünk...
a kioktató válaszolókkal ne foglalkozz...
a férjedet meg szerintem is rendezd le, ne hagyd magad! akkor csinálja ő, ha jobban tudja!
Szerintem azt csak te tudhatod, hogy neked valóban kell e a vízforraló, de ahogy olvasom elég kényelmes lehetsz, hogy mert azzal egyszerűbb, és bébiételezik még gyermeked.
A tápszeren én sem spórolnék még azért, de a saját főzöm adnám már neki a helyedben.
Mi sem vagyunk valami spórolósok, de nem is élünk rosszul a rengeteg kiadás ellenére sem.
Szerintem az a lényeg, hogy mérlegelj, hogy valóban szükséged e van arra a dologra vagy sem.
Mint ahogy itt is írták: étel, pipere cuccok, ruhák, játékok, stb.
Mi például amit nem használunk, vagy a lányom valamelyik játékát megunja, akkor egyszerűen eladjuk (teszvesz,vatera) és másra forgatjuk vissza a pénzt.
Nekem is sokszor tanácsolták, hogy vezessem a kiadásokat.
Egy ideig csináltam, de beleuntam, hogy mindig irkáljak.
A mi jövedelmeink 3 részletben jönnek, így az albérletekre és a rezsikre is így rakjuk félre.
(igen albérletek, mert 2 lakást kell fenntartanunk, külföldön dolgozik a párom, ott is kell bérelnie, itt is bérlünk)
Lényegében rengeteg múlik az apró részleteken, ahogy itt is írják: sok kicsi sokra megy.
És igen, én is inkább ecetezem a vízforraló edényt és a kávéfőzőnk, mosógépünk, mégsem esett le a gyűrű az ujjamról..
1.tipp: vízforralóba öntsél ecetet 1 éjszakára, reggelre nyoma se lesz a vízkőnek, ezzel a probléma megoldva:)
2. 2 hetes menüsor, amit úgy állíts össze, hogy a gyerkőc is ehessen belőle. Próbáljatok 2 hét alatt fokozatosan áttérni a házikosztra, gondolom még van otthon tartalék bébiétel, ha egy-egy nap mellélőnél az izlésének.
3. Tápszerről ne hírtelen állj át tejre, hanem fokozatosan, 2 hétig a reggeli tápit csináld először felesben, 2 hét alatt juss el odáig hogy csak tejet igyon reggel, majd a következő 2 hétben csináld ugyanezt az esti tápszerrel is. Többször nem kell hogy tápot/tejet kapjon.
4. Bevásárlólista a 2 hetes menüsorhoz, írd össze mit kell venni, add a férjed kezébe, és vegye meg Ő az első pár alkalommal, legalább tisztában lesz az árakkal, és így tuti nem lesz felesleges dolog megvéve.
5. Minden egyes kiadást írj egy excelben. Ha egy kiflit veszel majd a gyereknek 1 nap, azt is, hónap végén együtt át tudjátok nézni, van-e még valahol felesleges kiadás.
6. Nem feltétlenül a legközelebb eső multi a legjobb bevásárlási lehetőség, nézd át a szórólapokat, meglepő dolgokat fogsz látni kisebb, négybetűs bevásárlóhelyeken is.
Sok sikert:)
Utolsó vagyok, az excelbe természetesen külön oszlopokba írhatod, hogy mennyi megy el rezsire, hitelre, gyerekre, kajára, tisztasági dolgokra, ruhára.
Igy hó végén mindennel tisztában leszel Te is és a férjed is.
Nekem nagyon bejött az egészségpénztári számla. Havi minimális fix összeg, plusz ha extra betegség van, akkor egyéni befizetés. Ez utóbbi 30%-át év végén visszakapom, így kvázi 30%-al olcsóbban veszem a dolgokat. Rengeteg mindenre lehet költeni (a teljesség igénye nélkül): pelus, tápszer, popsitörlő, fizetős oltás, gyógyszer, gyógyhatású készítmények...
Ami még nálunk bevált az az, hogy hó elején félretenni a megtakarításra szánt összeget, így nehezebb elkölteni, de ha sos kell, azért még is van hova nyúlni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!