Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Életmódváltás, szerintetek...

Életmódváltás, szerintetek mit tegyek működni fog?

Figyelt kérdés

Épp 4. éves vagyok egyetemen, az az igazság egyébként elég sok dolgot megkaptam. Soha nem kellett diákmelót nyomni, mert úgymond a szüleimnek sem kellett összehúzni a nadrágszíjat miattam. Azonban az utóbbi 1-2 évben ez a válság nagyon érzékenyen érintett minket. Megélünk így is valahogy de nagyon szűkösen. Ráadásul elméletileg végeznem kellett volna, de ugye Mechanika szigorlat nem jött össze... Szóval ott vagyok ahol a part szakad, ehhez még az jön hogy a köv. féléveim már fizetősek. És ezt muteromék nem lennének képesek kiperkálni. Arra gondoltam: mivel elég komoly és normális barátnőm van, és van egy, a nevemre íratott de még hitellel terhelt garzon 1 szoba, konyha, fürdőszoba. Kiköltöznénk oda ketten. Most kilátásban van olyan munka ami kb 90-100/hó átíratom magamat levelezősre+ még barátnőm is tanul de már dolgozik is. Szóval olyan 150-160/hó lenne abból felesben fizetnénk a garzon rezsiét, én meg közben törleszteném a hitelt az kb 20/hó.. de akár hogy is számolom ki kellene tudni jönnöm ennyi pénzből, úgy hogy közben havonta félrerakosgatok a tandíjra... vagy ha nem is jönne össze ez, muteromék törlesztenék továbbra is a lakást, akkor meg végképp működnie kéne nem? Segítsetek kicsit félek ettől a dologtól, ugyanis kb: 20 évig voltam "anyu szeme fénye" de ez így nem mehet tovább... Szóval működne ez?


Én 23/F barátnőm 23


2011. jún. 2. 18:23
 1/6 anonim válasza:
77%
Szerintem jó ötlet. Jó dolog hogy próbálsz önállósodni és nem esel kétségbe annak ellenére hogy otthon mindent megkaptál és te voltál "anyu szeme fénye". Igaz hogy levelezőn nehezebb tanulni,de legalább lenne pénzed befejezni a sulit és mellette tudnál dolgozni. Beszéld meg a barátnőddel ha még nem tetted és költözzetek!:)
2011. jún. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Sok család két gyerekkel is megél ennyiből.Eleinte nagyon nehéz lesz,mert meg kell tanulnotok beosztani a jövedelmeteket.
2011. jún. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valóban, ennyiből él pl. egy kétgyermekes, fiatal, diplomás házaspár.Nem fogtok dőzsölni, de van Célotok. Készítsetek borítékokat, amibe beleteszitek az aktuális pénzt. Biztos az a boríték lesz a legsoványabb, amibe a "luxus, szórakozás,ruha, cipő" összeg kerül. De fedél van a fejetek fölött, diplomátok lesz, s néha a szülők is adnak pénzt ajándékba, ha látják, hogy értelmes, törekvő gyerekeik vannak. Sok sikert!
2011. jún. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hát ha csak most lett meg a mechanika szigorlatod, akkor még elég sok van az isiből, 4 év alatt eddig jutottál? omg!
2011. jún. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenki másképp csinálja!

Ha a barátnőd is tanul + mellette dolgozik, ugyanezt megteheted te is még egy-két évig úgy, hogy maradsz a mamádéknál, miközben a tanulás mellett te is dolgozol. Így legalább a tanulmányi költségeidet talán fedezni tudod.

A neveden levő lakást pedig kiadnám bérbe (diákoknak) és a bérleti díjat félretenném, a jövőbeni közös élet induló tőkéjére.

Goldolj bele: tanulás mellett dolgozni és keresni annyit, hogy egy lakás-rezsije + megélhetés + tanulás költségei úgy, hogy eddig csak a tanulásra kellett figyelned. Még akkor is nagy teher hirtelen ennyit a nyakadba venned, ha a mamáék segítenek.

2011. jún. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A mechanika szigorlat az utolsók közt van, meg a matek szigóra épül. Szal nem annyira vészes.


A baj az hogy a barátnőmnek elég puskaporos a légkör otthon, anyjának alkesz élettárs, aki balhézik sorolhatnám. A pénzt is benyúlják tőle állandóan. Ha kiadjuk albérletnek a kecót, akkor az kb 25000ft/hó + lakó fizeti a rezsit. De közben nekem is laknom kell valahol, mert bejárni nem tudok, szal nekem is albérlet, hiába vagyunk ketten abitársammal fejenként 15000+rezsi, ami télen meghaladta a 30e-is. sőt volt hogy 34-35e.. szóval a 25e kb nagyból finanszírozza a dolgokat.. Ha viszont kint lennénk nincs albidíj, csak rezsi és mivel garzon max télen a leghidegebb időszakban is 40-45-nél megállna.. ha ketten vagyunk akkor feleződik.. szóval jóval kevesebb lenne az életben maradás :D... Mert most jelen pillanatban, nincs albérlő a lakásban+még fix rezsit is fizetni kell, itt vagyok én a havi 30e albidíjamal, meg a másik lakás 28e törlesztőjével.

2011. jún. 5. 10:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!