Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyen esetben ti mit tennétek,...

Ilyen esetben ti mit tennétek, mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés

Közgazdasági szakközépben érettségiztem pár éve, utána elkezdtem egy OKJ-t, de nem fejeztem be, mert dolgoznom kellett. Most eljöttem onnan, mert elegem lett az egészből.

Keresek új állást, de hát nem megy olyan könnyen.

Munkaügyi központhoz fordulhatok ilyen esetben? Ha ők nem tudnak nekem munkát találni, akkor elküldhetnek valahova tanulni? Olyankor kapok tőlük valamennyi pénz? A tanulás ingyenes lenne? Mik a feltételei ezeknek?

Örülnék, ha tudnátok saját tapasztalatot írni.

Köszi!


2011. máj. 31. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha volt 9 hónap (vagy 12-nél több) munkaviszonyod, akkor már kapsz segélyt / pótlékot egy ideig.


Továbbá igen, a munkaügyi központ indít képzéseket (sajnos egyre kevesebbet), ami alatt régebben még kaptál TB-t, utazási költségtérítést és minimálbért a képzés idejére (az természetesen ingyenes volt ha kijártad).


Ez 2 éves infó, azóta lehet királyunk OV már ezt is lefaragtatta, de szerintem ez még áll.

2011. máj. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

2 évig dolgoztam 4 órásnak bejelentve (de 12 órát).

Milyen szakmákat lehet tanulni? Utána lehet ennek nézni a neten vagy csak a munkaügyiben tudják pontosan megmondani?

2011. máj. 31. 10:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak a Munkaügyben kaphatsz pontos infót. Minden városban mások a lehetőségek.

De munkát csak 4 hónapra és 4 órásat ajánlanak,de ez lehet akár utcaseprés is. Hála Orbánnak.

2011. máj. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!