Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnék külföldi nevet adni...

Szeretnék külföldi nevet adni a babámnak. Ilyen esetben milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Mesterségesen termékenyültem meg, magyar állampolgár vagyok. De mégis szeretnék a gyermekemnek külföldi nevet adni. Azt szeretném ha Lisette-nek hívnák, viszont itt Magyarországon csak Lizett-nek anyakönyveztethetem. Brüüüüü...

Így viszont nagyon szörnyű leírva. Mit tegyek, szüljek külföldön?


2008. dec. 29. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ez annyira fontos dolog lenne, hogy ezért külföldön szülj. Amúgy tényleg csak magyarosítva engedik anyakönyvezni ezeket a neveket. Szerencsére. Elvégre Magyarországon vagyunk, és magyarok vagyunk, vagy nem?
2008. dec. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk igaz ami igaz, szerintem is borzalmasan néznek ki leírva a külföldi nevek magyar fonetikával. Én a lányomat Emily-nek akartam nevezni, de csak Emili lehetett volna, én pedig úgy voltam vele, hogy pontos i-vel hülyén néz ki, ezért Kendra lett, azt legalább magyarul is úgy kell leírni, ahogy ki is ejtik.

Tudom, hogy szépek a magyar nevek, de ha egyszer van akinek más tetszik, akkor ez van. Ha nem találtam volna olyan nevet, ami tetszik, és írni is úgy kell, ahogy ejteni, akkor a magyar (vagyis mára már megszokott) nevek közül választottam volna. De ha azt vesszük, a legtöbb ma megszokott név sem magyar eredetű, valaha azok is nagyon furcsák voltak.

Kedves kérdező, ha azt szeretnéd, hogy így írhassátok a kislány nevét, akkor vagy szerzel igazolást arról, hogy valamilyen más nemzethez tartozol, ahol ez a név bejegyezhető ezzel az írásmóddal, vagy olyan országba mész szülni, ahol így anyakönyvezhetik a gyereket. Mondjuk külföldre kimenni szülni nem kevés pénz és macera, hiszen napra pontosan nem tudhatod mikor fogsz szülni, elég sokat kell majd kint dekkolni, de ha az ellátásokat kapni akarod majd itt Magyarországon, akkor utána kell nézned, hogy például az egyszeri anyasági segélyhez milyen igazolást adnak külföldön, amit itt is elfogadnak.

2008. dec. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha elvonulok Mexikóba szülni, akkor végre adhatom a gyermekemnek azt a nevet úgy leírva, ahogy szeretném?
2008. dec. 30. 10:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért pont Mexikóba? :) Elég ha átmész Ausztriába. Ott már biztosan engedik így írni, pláne mert ott már te vagy a külföldi, és nem igazán fognak vele foglalkozni, még ha amúgy nem lehetne is, bár szerintem ott simán lehet így írni a nevét. Csak mondom, nézz utána, hogy milyen papírokat kell beszerezned ott és itthon, ha külföldön akarsz szülni, és a juttatásokat meg akarod kapni itthon.
2008. dec. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
miért lényeges, hogy mesterségesen termékenyültél meg? ezt úgy kell érteni, hogy spermabankból? tehát nincs "apja" a babádnak?
2008. dec. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
lehet kervenyezni, hogy engedelyeztessek ezt a nevet. interneten kellene utananezni, hogyan kell, ill. melyik szervnel kell kervenyezni, de van ilyen. es akkor nem kell ennyi maceras dolgot csinalni.
2009. jan. 1. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
csatlakozom az előttem szólóhoz. egyszerűen kérvényezni kell, hogy külföldi nevet adhass a gyerekednek, némi pénzbe kerül a papírmunka, de mindig megszokták adni az ilyen engedélyeket, nem bonyolult.
2010. aug. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!