Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mik a lehetőségeim, ha gyes...

Mik a lehetőségeim, ha gyes lejártának végén kiderült, hogy ismét babát várok?

Figyelt kérdés

Jár valaki hasonló cipőben? A munkahelyemre nem szeretnék visszamenni, mivel este 8-ig dolgoztam, nincs kire bízni a kisfiam, illetve nem is vesznek vissza. A szabikat sem akarja kiadni a főnököm, hogy időt nyerjek :(

Most úgy hallottam, hogy az álláskeresési is max. 90 napig fog szeptembertől járni, akkor utána nem lesz biztosításom?!


2011. júl. 13. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:

A szabikat ki kell adnia a főnöködnek, vagy meg kell pénzben váltania, ha megszűnik a jogviszonyod.

Mi az, hogy nem vesznek vissza? Kötelező, hacsak nem járt le a határozott idejű szerződésed. Én a helyedben azt tenném, hogy visszamennék, és elmennék rögtön táppénzre. Tudom, nem egy szimpatikus megoldás, de ahogy érződik a soraidból, a főnököd sem az.

2011. júl. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, de ő úgy gondolja, hogy visszamenőleg aláíratna velem egy szerződést, mintha a szülésem napjával megszűnt volna a munkahelyem
2011. júl. 13. 15:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Micsoda? Azt hogy? Az első gyereked szülétése napjától? Vagy a leendő gyermekedre gondol? Ez kivitelezhetetlen. Ha az első gyerek születésére gondol, akkor még inkább értelmezhetetlen. GYedre sem lettél volna jogosult ha nincs jogviszony, tehát most azt akarja veled utólag aláíratni, hogy neked nem is volt közben munkaviszonyod? Nem értem.
2011. júl. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. A főnöködnek kötelessége visszavenni, hacsak nem járt le a szerződésed. Egyetlen egy lehetősége van, ha rendes felmondással él, ezt csak a gyerek 3 éves kora után teheti meg. Viszont ha már addigra állapotos vagy a picivel, akkor azért nem mondhat fel. A rendkívüli felmondást komolyan meg kell indokolni, mivel te az elmúlt 3 évben nem dolgoztál, így ez egy nyert ügy lenne a Munkaügyi Bíróságon.

2. Ha visszamész, akkor kötelessége kiadni a szabikat, hacsak nem elmész egyből táppénzre. Egyetlen egy esetben fizetheti ki, ha felmond neked, de azt már részleteztem, hogy nem tud felmondani.

3. Közös megegyezést alá ne írj, ezzel nagyon megszívhatod.

4. Az álláskeresésiről már annyi mindent hallottam, de hivatalos dolgot még nem sikerült olvasnom. Ha tényleg megszavazzák ezt a 90 napos történetet, akkor a 90 nap lejártával megszűnik az eü. biztosításod, még ugyan 45 napig él, de utána magadnak kell tb-t fizetni, hogy ingyenes legyen a terhesgondozás, szülés. Azt gondolom mondanom se kell, hogy csak gyesre leszel jogosult (bár ez attól függ, hogy mikorról beszélünk), de jó hír, a gyes alatt eü biztosításod lesz.

2011. júl. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Off: gyedre attól még jogosult lenne, passzív jogon, hiszen a szülés napján már tgyást kapott, így a tgyás időszakában szűnt meg a biztosítási jogviszony, ezért passzív jogon jár a gyed.


ON: Ezt nem teheti meg. Egyrészt nem kényszeríthet téged ilyen irat aláírására, másrészt pedig a NAV sem nézné jó szemmel. Attól még, hogy nem dolgozol, neki ide-oda jelentési kötelezettsége van. Hacsak nem jelentett ki a szülésed napjával...

2011. júl. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ezt én sem értettem, hogy mit akar, de inkább egy leszerelő duma volt a részéről. Egy kolléganőmmel amúgy már megtett hasonlót, de majd utána járok pontosan, hogy mi is történt.

Amúgy köszönöm a válaszokat!

2011. júl. 13. 15:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Ok, de semmiféle ilyet ne írj alá! Ha nem vagy biztos, akkor kérd el a papírt előtte, tanulmányozzátok át egy hozzáértővel, és csak utána írd vay neírd alá.
2011. júl. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!