Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen lehetöségeim vannak,...

Milyen lehetöségeim vannak, ha 16 évesen kisbabám lesz?

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát először is:

Vagy elvállalják a szüleid a gyámságot vagy nem, de akkor elveszik tőled a gyereket és intézetbe (vagy nevelőszülőkhöz) kerül, ahonnan 18 éves korodban (illetve ha rendelkezel az eltartásához szükséges feltételekkel), kiveheted.

Anyagilag havonta a családi pótlékra és a gyesre leszel jogosult, jobban mondva nem te, hanem a gyerek gyámja, tehát a szüleid vagy a nevelőszülők.


De kicsit konkretizáld, hogy mit is szeretnél tudni.

2010. júl. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Le tudsz érettségizni estin monduk,és később elmehetsz akár fősulira is távúton és dolgozni.
2010. júl. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha kitartó vagy és szorgalmas akkor nagyon jók az esélyeid:-)

Ha szüleid esetleg a gyermek apja segít akkor míg gyesen vagy leérettségizel baba mellett és elkezdesz utána dolgozni:-)

Sok sikert!

2010. júl. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon segítökészek vagytok (nincs hosszú ö-m) !


Vannak konkrét kérdéseim is:


Kötelezhetnek a szüleim az abortuszra?


Kötelesek a szüleim eltartani a gyerekem, elvállalni a gyámságát?

Ha nem vállaják a szüleim a gyámságot, viszont valahogyan meg tudom teremteni a gyerekemnek a feltételeket, akkor is elveszi a gyámhivatal?


Mik azok a feltételek, amik mellett a gyámhivatal a fiatalkorú anyánál hagyja a gyermeket?


A tankötelezettségem alól mentesít a terhességem/gyerekvállalásom?


Ha mentesülök a tankötelezettség alól, akkor dolgozhatok is?


Kaphatok elörehozott nagykorúvá nyilvánítást? (mint a 16 év fölöttiek esküvö esetén)

2010. júl. 27. 22:48
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyben biztos vagyok: abortuszra senki sem kötelezhet!
2010. júl. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak nem tudom, mi értelme kihordanom, és megszülnöm, ha utána elveszik tölem. Én akarom ezt a kisbabát.
2010. júl. 27. 23:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen,kaphatsz előrehozott nagykorúvá nyilvánitást,és senki nem kötelezhet abortuszra!Nemtudom hogy van ez a gyámság dolog,de szerintem menj be a hivatalba érdeklődni,hogy mi a teendő ha anyudék nem vállalák el a gyámságot,valami kiut biztos van ha meg akarod tartani,nem fogják elvenni tőled,segitenek ha alkalmasnak találnak rá.Párod szülei hogy viszonyulnak a dologhoz?Egy ujszülött mellett nem igazán tusz elmenni dolgozni,hacsak nincs olyan segitséged aki bevállala őt majdnem egész napra,mindenképp érettségizzél le,az már csak két év,akár estin is,és igen ilyen esetben a suli is szokott kivételeket tenni a várandós/kisgyerekes anyával.
2010. júl. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Dene ugy képzeld el hogy beelented a suliban hogy babát vársz,és holnaptól nem kell suliba járnod,nyugodtan betudsz járni attól h.terhes vagy,te érdeked h.minél előbb befejezd.És szerintem a szüleid nem kötelesek elvállalni a gyámságot,beszélj velük.
2010. júl. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A szüleid nem kötelezhetnek abortuszra, legalábbis jogilag nem. Persze mondhatják azt, hogy ha nem veteted el, akkor mehetsz amerre látsz, de jogilag nem kötelezhetnek.


A gyámságot sem kötelességük elvállalni. Viszont valakit szerezned kell, aki elvállalja a gyámságot (esetleg az apa szülei), mert anélkül elveszik tőled.


A gyermek születése téged nem nagykorúsít! Csak házassággal válhatsz nagykorúvá, de 16 évesen azt is csak szülői engedéllyel teheted, sőt a gyámhatóság engedélye is kell.


Te semmilyen pénzbeli ellátásra nem lehetsz jogosult, csak a gyerek gyámja. Tehát a családi pótlékot és a gyest sem te fogod kapni, hanem az a személy, aki a gyerek gyámságát vállalja.


A tankötelességről sajnos nincs információm, de hátha jön majd valaki, aki tud segíteni.

2010. júl. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Érettségizni mindenképpen szeretnék, söt egyetemen továbbtanulni is.


Akkor ha jól értem, amit tehetek, az az, hogy keresek egy gyámot a gyermekemnek.


A gyámságot csak családtag vállalhatja el? Lehet olyan nagykorú a gyám, aki még tanul, tehát nincs keresete?

2010. júl. 28. 09:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!