Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan ne kerüljek bele a...

Hogyan ne kerüljek bele a mókuskerékbe?

Figyelt kérdés
Nézem az embereket minden nap ugyan az, reggel 8-tól 4-ig meló. 40 éven keresztül. Próbáltam, de ezt én nem bírom, nem nekem találték ki. Mivel kéne foglalkoznom, hogy kötetlen legyen a munkaidőm és ne zúzzon be ez a daráló?
2011. ápr. 19. 18:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
MEGOLDÁS : belletörödés
2011. ápr. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

a legtöbb ember nem 8-tól négyig csinálja ezt, hanem legalább 5-ig 6-ig, rosszabb esetben még tovább.

Kötetlen akkor lehet ha saját vállalkozásod van de az sem azt jelenti, hogy keveset kell dolgozni.

Valami állami tanár v. önkormányzatnál ott nem kell sokat dolgozni. (ezért jól le leszek pontozva, de ez a helyzet)

2011. ápr. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó... Nem kezdelek el hosszasan megcáfolni, csak egy példát mondok, ugyanis anyukám egy kisvárosi (!) önkormányzatnál dolgozik, gépjárművek papírjainak kiállításával foglalkozik, és reggel fél8-tól, délután fél5-ig tart a munkaideje, DE általában bentmarad 6-ig, mert annyi a dolga... És nem ő ott az egyetlen.

Ennyit az állításodról.

2011. ápr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
kicsit meg nyugtatlak,ha szeretnéd. Én például minden nap szinte ugyan igy vagyok mint te. csak én egész nap az utat nézem. van h hajnali 3-tol másnap este 11-ig úton vagyok. van h egész hétvégén csak a gázt nyomom. én szeretem ezt csinálni,hiszen ez volt az álmom.minden nap keresek új szint ebben a munkában. van hogy minden nap vicceket mesélek a rádión. vagy én hallgatok vicceket. keress valami újat ha arra vágysz. remélem tudtam segíteni.
2011. ápr. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Egy csomó mindent lehet szabadúszóként is csinálni. Én sem bírom a mókuskereket. Ahány munkahelyem volt, mindehonnan kivágtak, mert nem tudtam beilleszkedni és kikészültem a monotonitástól. Amúgy remek referenciákat kaptam, szal nem volt harag, a munkámmal is megvoltak elégedve, csak nem illettem bele az elvárásokba!

Egy idő után úgy döntöttem, hogy ez nem nekem való és azóta szabadúszóként csinálom. Most már évek óta, ugyanazok a megbízóim, meg vannak velem elégedve, mindenki szeret és remekül érzem magam.

Én amúgy tréner vagyok. 33N

2011. ápr. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Kezdj el tőzsdézni. Ha rájössz hogyan kell csinálni, és érzéked is van hozzá, akkor pedig még jól is élhetsz belőle.
2011. ápr. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Van abban valami, amit az előző írt. Én is tanár vagyok, átlag 7-től délután 1-2-ig dolgozom. Van lyukas órám, óránként szünetem. Plusz ott az őszi, téli, tavaszi, nyári szünet, amit fizetnek. Határozott idejű szerződésem van szeptembertől júniusig, de akit határozatlan időre vettek fel, az még nyári szünetben is kap fizetést, bár az kevesebb. A fizetés ugyan nem a legtöbb, de ha jó szakot választasz (pl. nyelv), tudsz otthon is korrepetálni, amivel nem kevés mellékest is össze tudsz szedni. Emellett nem olyan monoton munka, emberek között vagy, mindig történik valami :)

A másik lehetőség a saját vállalkozás, de ehhez rengeteg kezdőtőke szükséges. Amin én gondolkozom jelenleg, az a mérlegképes könyvelő. Bár keményen meg kell érte dolgozni, de hosszú távon szerintem jövedelmező, és később nyithatsz könyvelőirodát, van benne lehetőség.

2011. ápr. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek! Utolsó Te már tőzsdéből élsz? Hogy lenne érdemes hozzákezdeni?
2011. ápr. 19. 19:02
 9/15 anonim ***** válasza:

Figyelj, saját vállalkozásban apum hajnali fél 2kor kel, és legtöbb esetben 4-5óráig nyomja, és ez mind fizikai munka megállás nélkül. Jah annyi a megállás, hogy szerdánként, és péntekenként együtt tudunk délben ebédelni! Borzalmas fáradt, de őt az hajtja, hogy nekünk mindent megtudjon adni, és mindenünk meglegyen. Nagyon hálás vagyok neki ezért, és még annál is jobban BÜSZKE RÁ! Nem sok ember dolgozza ki ilyen szinten a belét a családjáért....


22L

2011. ápr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ahogy valaki írja, a szabadúszás illetve az otthoni távmunka mindenképpen járható út.

A saját vállalkozáshoz sem kell mindenáron sok tőke. Lehet neten kereskedni, webáruházazni úgy, hogy nagykerből akkor veszel ha rendelés van. Vagy sok szabadsággal járnak a pénzügyi tanácsadó és értékesítői jellegű tevékenységek.


A beletörődős kollégának: ha neked így jó, akkor oké, de én csak tisztelni tudom azt, aki ki meri mondani, hogy igenis fontos dolog (lenne) az ÉLETMINŐSÉG is.


Ha szolgáltató jellegű a tevékenységed, akkor nincs nagy kezdőtőke. Amivel vigyázni kell, hogy magyarország (kis "m"-mel) kimondottan vállalkozásellenes. A nem élhetőségre megy. Eleinte érdemes úgy csinálni, hogy egy céggel rendelkező ismerős nevében ügyködsz, mintha a cég csinálná és ha realizálsz bevételt, akkor eseti megbízással vagy egy részmunkaidős munkaviszonnyal legálisan tudsz pénzt kivenni.

2011. ápr. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!