Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » CIB banknál a internetkártya...

CIB banknál a internetkártya és bankkártya számlaszáma ugyan az?

Figyelt kérdés

Mármint nekem megjött a mind a kettő postán és ugyan az a számlaszám, na de akkor mégis hogyan tudok elkülöníteni pénzt internetkártyára, netes vásárlásokhoz, hiszen akkor ami pénz van bankkártyán azt bárki lehúzhatja internetes vásárlások során róla. Mert úgy működik, hogy majd kéri a kereskedő a vásárlási összeg terhelését az elkülönített kártyaszámlámon, de ha ugyanaz a bankártya és internetkártya számlaszáma, akkor hogyan kér terhelést külön elkülönített kártyaszámláról?


"Az interneten keresztüli vásárlás kezdeményezéséhez - az áru kiválasztása után - gyakran kártyája mindhárom fenti adatát meg kell adnia. A kereskedő ezután már aznap, vagy a vásárlást követő egy-két napon belül elektronikus üzenetet küld a Banknak, melyben a fenti kártyaadatokkal kérni fogja a vásárlási összeg terhelését az Ön elkülönített kártyaszámláján."


2011. ápr. 13. 20:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az tolsó szerintem inncs tisztában azzal, hogy is működik ez az egész.


Van a főkártyád, ezt használod mindenhol vásárlásra. Ez is alkalmas internetes vásárlásra, csupán emögött rejlik általában az emberek nagyobb mennyiségű pénze, amit a főszámláján tart ugyebár. Ezért sokan félnek használni a főkártyát internetes vásárláskorhoz, hátha többet visznek el stb. Ezt a kockázatot csökkentik.


Több banknál van úgynevezett elkülönített bankszámla, amihez egy csak interneten használható bankkártya kapcsolódik. Az elkülönített bankszámlára a főszámláról tudsz átvezetni pont annyit, amennyibe a vásárlás fog kerülni, majd a kártyán található számokat megadva tudsz vásárolni, mint főkártyánál, viszont a kockázat itt sokkal kisebb, mert ha akarnak sem tudnak több pénzt levenni, mint amennyi a számlán van. Ebben rejlik a biztonság.


A kérdezőnek az a problémája ha jól értettem, hogy mindkét kártyája, az elkülönített bankszámlához való. Ezáltal a fő számlája terhére nem tud vásárolni boltban stb, mert ugye bár a pénz nem az elkülönítetten van, és nem is oda kéne kapcsolódnia. Ilyenkor érdemes bemenni a CIB-be, ahol a hibát orvosolják. Ennek nem szabadna így lennie.


És tényleg aki azt írja, hogy hát ott a főkártya, azzal is lehet vásárolni, annak igaza van. De az internet kártya egy biztonságosabb módszer az internetes vásárlásra. Van aki megbízik az online fizetésben, van aki nem annyira. Utóbbiaknak nagyszerű megoldás ez az internetkártya. Egyébként én is azt használom.

2011. ápr. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Bocs, de azzal a Visa Electronnal nem lehet neten vásárolni, ami nekem van, ezt a bankban is megmondták. Kell internetkártya. Pl. mikor repjegyet vettem az Usába, Amex és Mastercard volt a 2 fizetési opció a légitársaságnál. (Az internetkártya mastercardként működik.)
2011. ápr. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem csak VISA főkártya létezik. Nekem Mastercard Unembossed van, és lehet neten haszálni.
2011. ápr. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
A problémát orvosolták a bankban, vmit elrontottak azért sikeredett félre a dolog. Netes vásárlásra, sima elektronikus kártya nem alkalmas, ahhoz külön dombornyomott kártya kell, vagy internetkártya.
2011. ápr. 14. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!