Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » CIB banknál a internetkártya...

CIB banknál a internetkártya és bankkártya számlaszáma ugyan az?

Figyelt kérdés

Mármint nekem megjött a mind a kettő postán és ugyan az a számlaszám, na de akkor mégis hogyan tudok elkülöníteni pénzt internetkártyára, netes vásárlásokhoz, hiszen akkor ami pénz van bankkártyán azt bárki lehúzhatja internetes vásárlások során róla. Mert úgy működik, hogy majd kéri a kereskedő a vásárlási összeg terhelését az elkülönített kártyaszámlámon, de ha ugyanaz a bankártya és internetkártya számlaszáma, akkor hogyan kér terhelést külön elkülönített kártyaszámláról?


"Az interneten keresztüli vásárlás kezdeményezéséhez - az áru kiválasztása után - gyakran kártyája mindhárom fenti adatát meg kell adnia. A kereskedő ezután már aznap, vagy a vásárlást követő egy-két napon belül elektronikus üzenetet küld a Banknak, melyben a fenti kártyaadatokkal kérni fogja a vásárlási összeg terhelését az Ön elkülönített kártyaszámláján."


2011. ápr. 13. 20:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nos. Kell lenni egy elkülönített bankszámlának, amihez kapcsolódik az internetes kártya, illetve van egy fő számla, amihez a rendes bankkártya kapcsolódik. Ahhoz, hogy interneten fizess, a rendes kártya mögötti számládról kell az elkülönített számlára átvezetni a pénzt CIB e-bankján. Ott látnod is kell a két számlát. A fő számla az 511-es végű, az elkülönített 560 ha jól emlékszem. Nálam így van, és így kell lennie. A két kártya kártyaszáma természetesen eltérő. Ha nálad nem így van, menj be a bankba, biztosan tudnak segíteni. 1ébként régebben én is használtam az elkülönített kártyát, viszont legtöbbször vonatjegyet kell vennem, vagy kollégiumot fizetni neten keresztül (otp-s általában a fizetési rendszer) szóval nem használom ki a kártyát és még pénz sem tűnt el.
2011. ápr. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nekem van a főszámla 511 végződésű, de arról nem tudok pénzt kivenni, mert van elkülönített bankkártya számlaszámom ami 560 végződésű, de internetes kártyának viszont nincs ezek szerint, mert az is 560 végződik, ilyenkor mi a teendő?
2011. ápr. 13. 21:27
 3/14 A kérdező kommentje:
A kártyaszámok mások, viszont mind a két kártya ugyan ahhoz az elkülönített számlaszámhoz van hozzárendelve.
2011. ápr. 13. 21:28
 4/14 anonim ***** válasza:
Akkor elrontották a kártyát, rossz számlához van hozzárendelve. Tehát az a gond, hogy a rendes kártya is az elkülönítetthez van kötve, és nem a rendeshez. Menj be CIB-be, biztos megtudják csinálni, maximum új kártyát adnak, amiért biztosan nem kell fizetni.
2011. ápr. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
511 végű a főszámla, ehhez van a Visa Electron, 560-as végű az internetkártya, erre akkor raksz pénzt, ha vásárolsz. Ez Mastercardként van kiküldve, de csak virtuális kártya, nincs rajta mágnescsík. De saját 16+3 jegyű száma van, tehát a két kártya külön van teljesen kezelve, soha nem fordult még elő velem, hogy mindkettőt kérték volna, sőt a főkártyával, a Visa Electronnal nem is lehet/szabad neten vásárolni.
2011. ápr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
én kértem hogy különítsék el a főszámlát és a bankkártya számlaszámát, mert így biztonságosabb, csak azt nem értem, hogy az internetkártyához, mért nem rendeltek egy 2. elkülönített számlaszámot.
2011. ápr. 13. 21:48
 7/14 A kérdező kommentje:
Tehát úgy kéne kinézni a dolognak, hogy van a főszámla és ahhoz 2 elkülönített számlaszám, egy a bankkártyának és egy az internetkártyának.
2011. ápr. 13. 21:49
 8/14 anonim ***** válasza:
Azt nem tudod. Az elkülönítetthez internetkártyát küldenek, amin nincs kártyacsík. A fő számlához chippel ellátott kártyát küldenek, amivel tudsz boltban is vásárolni.
2011. ápr. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát, úgy látszik lehetséges mert az elkülönített kártyaszámla az internetkártyához és a bankkártyához tartozó szintén elkülönített számlaszám azonos és ez így nagyon nem jó.
2011. ápr. 14. 00:13
 10/14 anonim ***** válasza:
Mivel vásárláskor az internetkártya 16+3-as számát adod meg ezért tök mindegy hány számlaszám van. De ha ennyire félsz, nyiss egy másik számlát is, mást nem tudok mondani.
2011. ápr. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!