Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lettetek gazdagok?

Hogyan lettetek gazdagok?

Figyelt kérdés
arra vagyok kíváncsi,hogy aki mondjuk gyerekkorában szegény volt,nyomorgott,hogyan tört ki ebből? csomó ilyet hallani a tv-ben hírekben,hogy még kajára se volt pénzük kiskorában felnőttként meg már dollár milliói vannak,saját példák érdekelnek főleg,nálam az számít gazdagnak aki nem nézi a pénzt,hogy húú hát most ezt nem vehetem meg,stb..
2011. márc. 19. 12:36
1 2
 1/11 tramtram válasza:
41%
Ez nézőpont kérédése. Én is szegény családban nőttem fel, most 22 évesen egyedül élek, nem vagyok gazdag, de nem hiányzik semmim. Van egy szép barátnőm egy jó melóm, elfogadható fizetéssel. Nem gazdagnak kell lennünk, hanem elsősorban boldognak!
2011. márc. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk mi nem voltunk gazgagok, de nem is éheztünk soha. Falun nőttünk fel, minden évben disznót vágtunk, anyu gondoskodott róla, hogy finom falatok mindig kerültek az asztalra, viszont nem volt benti wc-nk, autónk, sosem voltunk nyaralni.


Engem a munka rántott ki ebből, de nem az első 3-5 év, hanem a következő 12 év. Jó helyre kerültem, sokat kerestem, nem számított a pénz, rengeteget utaztunk, építkeztünk, jó autónk van, és családunk is lett. De most megint rosszabb kezd lenni a helyzet.. :( Gyes-en vagyok, és nem várnak vissza a jól kereső m.helyemre, mert csődbe ment.

2011. márc. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Én nem vagyok gazdag még :D

De általában a mélyről jövő emberek,jobban tepernek,megakarják mutatni mire képesek, bizonyítani akarnak és általában tudnak is. Társaikkal ellentétben komolyan veszik a tanulást , az életre való felkészülést.

Mint a szivacs úgy szívják magukba az információkat,és feszületig dolgoznak a sikerért. Persze ehhez is kell egy rakat szerencse,hogy a dolgok úgy jöjjenek össze,ahogy azt szeretnénk.

2011. márc. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerű dolgozó emberként soha nem lehet gazdag az ember. Ha gazdag akarsz lenni akkor vállalkoznod kell. És az se mindegy hogy miben: olyan dologgal kell foglalkoznod amire van igény (nem is akármilyen) és persze érdekel téged. És vedd komolyan a munkát.

Ja és amíg nem vagy gazdag addig törekedni kell arra hogy minél kevesebb olyan dolgot vegyél amire rendszeresen költeni kell.

Én se vagyok gazdag (de egyik nagy célom hogy az legyek), de ezeket a dolgokat sikerült megtanulnom.

2011. márc. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

én 21 éves vagyok,és se kocsim se jogsim semmi.

itthon élek még,de már változtatni szeretnék,saját családot szeretnék a barátnőmhöz menni,mert messze lakik tőlem,de nem tehetem meg mert nem tudok elhelyezkedni még a legutolsó melókban sem,én nyitott vagyok mindenre,nagy fantáziával rendelkezem érdekelnek az új dolgok,de ez napról napra csökken,mert bármibe fogok nem jön össze,gondolkodok hogy mit tehetnék amivel jobb életet tudnék magamnak és később a családomnak teremteni,de bármivel próbálkozok nem sikerül,a pénz fogalma számomra egyre ismeretlenebb,lehet erre azt mondani,hogy a család a legfontosabb stb,de a pénz túl tesz ma mindenen ő irányít mindent,és ha az nincs elvan veszve az ember.

2011. márc. 19. 13:00
 6/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy van fantáziád, nem elég. Ki kell tanulni valamit, ami hasznos és amivel jól lehet keresni. Aztán erre a szaktudásra ráhúzni a fantáziád. Na úgy már van esélyed.


Én nem mondom magam gazdagnak, mert azért megnézem, mire adok ki és mennyit. De ahhoz képest, ahogy felnőttem, jobb helyzetben vagyok. Ezt mondjuk megelőzte sok-sok év kemény tanulás és munka. Most még alkalmazott vagyok, de biztosan nem marad így a végtelenségig.

2011. márc. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
8 órás munkából valóban nem fogsz meggazdagodni. Akiket én ismerek mind vállalkozók, kezdetben 14-16 órákat nyomták egy nap. Most már 4-5 el vannak vígan, mert megy a szekér.
2011. márc. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A meggazdagodáshoz nagyon sok minden kell.Azt,hogy a "kétkezemmunkályábólszedtemössze",ezt most felejtsük el.Kell hozzá szerencse,alaptőke,kiváló kapcsolatok,a szigorú törvények néha-néha nem betartása,és igy tovább.
2011. márc. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Alkalmazottként soha nem fog az ember meggazdagodni, ahhoz vállalkozni kell. Ott meg farkastörvények vannak, és ráadásként állam minden lehetséges fronton keresztbe tesz. Több lehetőség van. Vagy elvégezni kemény munkával valamilyen értelmes egyetemet/főiskolát infós/pénzügyes területen. Ezek fizetnek most jól. Vagy ha ehhez nincs kedved, kitanulni valami jó kétkezi szakmát. Erre egyre nagyobb az igény. Én pl. cserépkályha-építőt ismerek, olyan jól fut neki a szekér, hogy hónapokra előre be van táblázva. De a legfontosabb, hogy amit csinálsz, abban igyekezz nagyon jó, vagy a legjobb lenni. Akkor melléktermékként dőlni fog a pénz.
2011. márc. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok gazdag, persze nem panaszkodom, de sikerült 10 éve kijutnom külföldre kijutnom dolgozni, ahol elő is léptettek, de tény a sok munkával nem leszel gazdag, de elégedett igen és legalább megbecsülöd amit elérsz.
2011. márc. 20. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!