Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gyedről visszamennék, de nem...

Gyedről visszamennék, de nem kellek! Lehetőségeim?

Figyelt kérdés

2006.12.20-tól dolgoztam határozatlan idejű munkaszerződéssel.

2008.augusztusában kismama lettem,sajnos gondok voltak,így mindjárt táppénzen voltam.Decemberig csak 60%-ot kaptam,mert nem volt meg a 2 évem ott.Decemberben kivettem a 2008-as szabadságaimat,amivel átléptem 2009-re.

Így a 2008-as év alapján számolták a juttatásaimat.

Most jár le a Gyedem.

A szerződésem így szól:

Vasárnap és fizetett ünnepen is rendeltetésénél fogva munkát végző munkakörnek minősül.

A munkavállaló munkaideje egyenlőtlenül és osztott munkaidőként is beosztható,így ilyenkor a napi munkaidő 4 óránál kevesebb,12 óránál több nem lehet.

Kérdéseim:

Ha mégis visszavenne,csak ezekkel a feltételekkel vehet vissza?

Most Gyed után megszüntethetnénk a munkaviszonyt?

Ez esetben milyen felbontás lenne célszerű?

Mit kell fizetnie?

Mehetnék-e munkanélkülire,ez mennyi ideig vehető igénybe?


2011. jan. 24. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyed után köteles visszavenni, ha te vissza akarsz menni és a gyerek 3 éves koráig és utána még egy hónapig el se küldhet, szóval nem értem, mi a kérdés.

Irj egy hivatalos levelet, hogy 1 hónap múlva kezdesz dolgozni, megszakitod az itthonlétet. Add fel tértivevénnyel és menj be egy hónap múlva, hogy jöttél dolgozni. Ha kirúg, akkor menj a munkaügyi biróságra.

Ennyi.

2011. jan. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy válaszoltál.Azt hiszem akkor én írtam rosszul a kérdést!

A munkaidő 6-22-ig tart.A munkavégzés helye 20km.Mivel egyedül nevelem a gyereket,nincs,aki elvigye,vagy elhozza a bölcsiből.

Ezt én nem tudom vállalni!

Szeretném,ha lenne munkám,mert a munkaerőpiacon a legrosszabb helyen szereplek!

A kérdés az,hogy köztes időben is köteles lenne-e foglalkoztatni?pl:8-16-ig,illetve hétvégék nélkül.

A kérdésem másik fele pedig arra irányul,hogy a Gyes-ből nem fogunk tudni megélni,ezért,hogy nyerjek még időt munka keresésre,lehetek-e most felmondás után munkanélküli?Fel mondhatok-e,vagy ő most?Kaphatok-e Gyes helyett munkanélkülit?

2011. jan. 24. 10:57
 3/4 anonim ***** válasza:

A cég az eredeti szerződéseddel köteles visszavenni. Ha nem tudod vállani, csak az ő jóindulatán múlik, semmire nem köteles. Ha csak igy vesz vissza, akkor felmondhatsz, ekkor ő kifizeti neked a bennmaradt szabikat és kész. Mást nem fizet.


Ha megfelelsz a feltételeknek, kaphatsz álláskeresésit is, ennek azért nézz utána, nem tudom a feltételeket.

2011. jan. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.A héten megyek be a munkahelyemre,kicsit szerettem volna tudni a "jogaimról"!
2011. jan. 24. 11:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!