Szerinted 5-10 éven belül elérheti a BTC az 1.000.000 dolláros szintet?
10 év alatt nagyságrendileg 1 millió bitcoint fognak kibányászni. Ha minden befektető megtartja az állományát (a spekulánsok adásvétele nem számít), akkor a milliós árfolyamhoz nagyságrendileg 1 billió dollárnyi új tőke beáramlására lenne szükség.
Az arany kapitalizációja kb. 15 billió. Az összes részvényé nagyságrendileg 100 billió. Ennek alapján nem lehetetlen, hogy 1 billió átáramoljon bitcoinba.
Vagy más szempontból nézve a felezések (halving) 4 évente történnek. Ha nem változik lényegesen a technológia, akkor a kitermelési költség 4 évente duplázódik. A 10-szeres szorzó a felezések miatt kb. 15 évet jelent.
Szóval nem lehetetlen a milliós árfolyam ebben az időtávlatban.
"Csak egyetlen okot mondj, ami miatt érhet 1 millió $-t ez a megfoghatatlan valami, ami spekuláción kívül jelenleg semmi másra nem alkalmas."
Az értéke közmegegyezésen alapul. Hasonlóan, mint pl. az aranyé. Nem olyan régi, de azért most már eléggé megalapozott. Tehát létezik a piaci résztvevők olyan általános meggyőződése, hogy a felesleges, később felhasználható pénzüket át tudják vinni bitcoin útján a jövőbe. Mert úgy gondolják, hogy a jövőben is lesznek olyan emberek, akik szintén rendelkeznek megtakarított pénzzel, amit még később akarnak felhasználni.
Az értéke nem teljesen hasraütésszerű, mert a bányászási költségek adnak egy irányadó mértéket.
"Csak egyetlen okot mondj, ami miatt érhet 1 millió $-t ez a megfoghatatlan valami, ami spekuláción kívül jelenleg semmi másra nem alkalmas."
Ugyan ezt mondtàtok 100, 1000, 10.000, 100,000$-ra is, aztàn valahogy még is elérte ezeketba szinteket.
Most mi más?
#7 - Az a különbség, hogy a NY tőzsde kapitalizációja kb 10x mint most a bitcoin.
Amíg milliomod vagy százezred része volt, addig egy 10x a bitcoin számára nem ütközött akadályba.
Az, hogy már elérte a 8%-át az is durva. Hogy a világ legnagyobb tőzsdéjénél többet érjen a jövőben, az nem kizárt, de innen már vannak gátjai a növekedésnek.
5
Az arany és a BTC között van 2 nagyon lényeges különbség:
1. Az arany kézzel fogható, tehát egy globális krízis vagy katasztrófa esetén is megmarad az értéke, ellenben a BTC-vel amit extrém esetben egy globális IT katasztrófa 20 perc alatt lenulláz
2. Ami ennél is fontosabb - az arany egy felhasználható, illetve felhasznált nyersanyag. Nem is akármliyen fontosságú. A világon az összes arany durván 20%-át az ipar használja
Amíg az ipar nem talál egy olcsóbb, könnyebben hozzáférhető alternatívát az aranyra addig annak egész biztosan megmarad az értéke - ellentétben a criptoval, ami semmi más csak egy spekulációra épült lufi. Félreértés ne essék, utóbbi természetesen nem zárja ki, hogy sokat lehessen vele keresni, amíg a hype tart addig működni is fog. De annak az esélye, hogy a BTC vagy bármilyen crypto valós fizető eszköz legyen 0 - ugyanis ez aztán a világ egyik államának sem érdeke. Ezt ma is könnyű belátni, hiszen miben méred a BTC értékét? USD-ben....
7
A valaha volt legnagyobb konjunktúrában és kis értékben. Ahogy nő a BTC piaci kapitalizációja úgy fog megtorpanni a növekedés is. Ahogy a növekedés megtorpan a nagy befeketetők ki fognak szállni belőle (érthető módon) amikor pedig meg fog reccsenni az árfolyam. Hogy ez 150.000 vagy 1.000.000 $-nál lesz, azt kb senki sem tudja. De, hogy lesz az biztos.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!