Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A kínai mit csinál másképpen,...

A kínai mit csinál másképpen, hogy nem lehet velük versenyezni?

Figyelt kérdés

A kérdés apropója a Northvolt lehetséges csődje:

[link]


Hogy lehet az, hogy a kínai idejön az EU-ba termelni és pikk-pakk megszorongatja a nagynevű európai gyártókat? És ez nem csak a Northvolttal történik, mielőtt még az ember azt gondolná, hogy csak egyedi eset. Nem, mert gyakorlatilag minden gyártóval ez történik, amint egy kínai cég bejön melléjük Európába gyártani.


Az EU-s vámszigorítások pont a kínaiak gazdasági hatásának a csökkentésére jött létre. Ehhez képest az a tendencia látszódik, hogy a kínai bejön EU-ba gyártani és még nagyobb hatással van a térség gazdaságára, mintha maradt volna Kínában.


Hogy van ez, mit csinálnak másképpen? Hiszen amint EU-ban kezdenek gyártani, máris meg kell felelniük a helyi törvényeknek, tehát elvi szinten nem szabadna, hogy ekkora, szinte már elsöprő hatást gyakoroljanak a konkurenciára.



okt. 15. 15:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

7: Egy termék ára nagyban függ a fejlesztési költségtől, hiszen ha nem termeli ki az árát, akkor veszteséges. Hogyha ugye nincs fejlesztési költség, akár alacsonyabb áron is értékesíthetsz, úgy is lesz profit.


Ugyanez igaz állami támogatásnál, mind az anyaország, mind a települt ország felé. Lásd például Magyarország mennyi vissza nem térítendő támogatást biztosít a külföldi cégeknek, mi több, adókedvezményt is. Miközben magyar cég (kormányközelin kívül) töredékét nem kapják.

okt. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
65%

Kína már régen nem az olcsó munkaerő miatt versenyképes.


A dolog több összetevős de egyrészt ott dolgoznak. Mármint valóban és nem csak imitálják. Aki jó azt előremozdítják.


Ezzel szemben az EU-ban nem lehet kirúgni egy nem teljesítő alkalmazottat a szakszervezetek miatt.


Aztán még ott van a kínai tanulási készség és akarat amit sok gyökér úgy értelmez hogy másolnak. Hát nagyon nem.


Aztán a kínai gondolkodás és üzleti kultúra, de azt már hosszú lenne itt taglalni.

okt. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
27%
8 vagyok. 12! Egyetértek. És mi akik kritizáljuk őket, csak jelenthetünk nekik egyenlőre.
okt. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
18%

#7

Arról van szó, hogy a kínai cégeknek nem kell piaci alapon működniük. A Kínai Kommunista Bank nem egyszer kisegítette, kisegíti ezeket a cégeket, amikor veszteségbe fordulnak pont azért, mert céljuk kivéreztetni a nyugati versenytársakat. Emiatt egyébként hajlandóak áron alul is adni termékeket, teljesen mindegy, hogy mennyire veszteséges nekik, mert hosszútávú céljaik vannak.


Amikor már nincsenek versenytársak, vagy utólagos karbantartásokat kell végezni, akkor kérnek 3-5-szörös árat is akár, mert nincs alternatíva.


Ez persze csak azért lehetséges, mert Kína akkora amekkora és így bankjának is elég nagy vagyona van. Ha mondjuk Kína Hollandia méretű lenne, akkor nem tudnának ennyi mindent támogatni.


#8

De, a valóságban a nagy márkák még mindig nagyok és ott a minőséget, garanciákat fizeted meg.

Egy nyugati multi a nyugati előírások alapján fog gyártani. Ha le van írva, hogy egy alkatrész összetétele X% ilyen fém és Y% olyan fémből kell legyen, akkor nekik ezt minden egyes alkatrészre garantálni kell.

Ezek a garanciák felnyomják az árakat, mert a végeredménye az lesz, hogy ha veszel 10 ezer darabot az adott termékből, akkor lesz 0.1% hibás.

Viszont ha ugyanazt teszed a kínai verzióból, ahol nincs ilyen garancia, ott lesz mondjuk 20% hibás.


Story-k szintjén ez azért nem annyira feltűnő, mert aki beletenyerel abba a 20%-ba, az nem fogja híresztelni, hogy hogy megszívta, hanem elkönyveli magában, hogy "hát, kínait vettem, nem vártam sokat", de aki nem abba a 20%-ban van, az híreszteli, hogy milyen jó a kínai termék.


És valószínűségek alapján kísérletezhetsz ezzel, hogy mindig így vásárolsz, csak egyszer belenyúlsz mondjuk egy hibás hűtőbe és amíg nem vagy otthon leég a házad, akkor pedig nagyon szar lesz kifizetni a károkat.

Ezért vesz normális ember drágább nyugati terméket, ami nem rohad szét alatta.


És persze, amikor 100 forintért veszel gyors kötözőt vagy valami hasonlót, akkor az még okés, nem fogsz belehalni ha rossz, de elektronikai eszközt már baromira nem éri meg.


#12

De, egyébként még mindig az olcsó munkaerő miatt versenyképes. A hátránya a nagy kínai állami befolyás volt, de most, hogy létezik indiai mint alternatíva, sokan egyből odamennek és Kína jelenleg érzi is a hatásait annak, hogy már nem olyan versenyképes olcsó munkaerőt tekintve.


A munkamorál nem igazán releváns, mivel nem lesz az jobb, aki többet dolgozik, ma már a hatékonyság nem függ a munkába ölt időtől.

Meg lehet nézni hogy pl. a top 10 mesterséges intelligenciát fejlesztő cégek közül 8 lusta amcsi, míg összesen 2 kínai.


És de, ki lehet rúgni az embereket Európában, ha nem lenne, akkor nem olvasnál a hatalmas leépítésekről, gyár bezárásokról.

A kínai ember sem akar tanul és nem is tanul, ezért is látszik, hogy Amerikával nem tudnak versenyezni sok szempontból, pl. ahogy írtam, AI tekintetében sem.

A kínai üzleti kultúra pedig a kiskapuk kereséséből áll, ha át lehet valakit b*szni legálisan, akkor azt megteszik. Nyilván anyagilag kifizetődő, de elég gerinctelen.


#13

Érthetsz egyet bárkivel bármennyire, de attól még Kína nem áll olyan jól, mint itt be lett állítva.

Csak úgy tud versenyezni sok technológiai területen, hogy a versenytársak alá ígérnek és az állami bankjuk pótolja a veszteségeket.

Nagyon sok céget az olcsó munkaerővel tudtak odacsábítani és ma már érzik is, hogy nem egyedüliek a piacon ilyen téren


És akkor ne beszéljünk arról, hogy a zseniális családpolitikájuk miatt lassan az összeomlás szélén van az ország.

okt. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
65%
Elektrónikai ezközök rosszak? Tele vannak a nagymárkás mosó és mosogatógépek az alkatrészeikkel. Ezt háztartási gépszerelő mutatta. Minden ott készül. Minden kínai, pár kivételtől eltekintve. Sokan azt gondolják hogy kiad egy kabátért 120 000et, mert van egy logó rajta. Az egyik legnagyobb üzlet! De igazuk van..
okt. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
18%

#15

Nem olvastad a kommentem vagy nem tudsz olvasni?


Persze, hogy tele vannak. Olyan alkatrészekkel, amik a nyugati standard-eknek megfelelően lettek legyártva, ezért fognak működni az esetek majdnem 100%-ban a garanciális idő alatt, miközben ugyanezen gyárak által legyártott, nem nyugati standard-ek szerinti gépek fele kuka lesz, ezért olcsóbb. Ez egy zsákbamacska ilyenkor.


Hogy értsd, talán ezen a példán keresztül könnyebb lesz. ugyanazzal az orvosi szikével egy orvos képes téged jól megműteni, miközben egye 5 éves keze alá nem feküdnél be. Pedig mindkét esetben ugyanarról a szikéről van szó.

okt. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
61%

#14 annyi hülyeséget összehordtál, hogy nehéz lenne tételesen végigmenni rajta.


A nyugati cégek (az vajon mi? Mindenkinek világon átívelő ellátási láncai és műveletei vannak...) tehát a nyugati cégek és a standardok: VW botrány mond valamit? Ugyanúgy próbálják kikerülni a szabályozásokat, amit meg is lehet érteni mivel tele van az ipar elrugaszkodott szabályrendszerekkel.


Az, hogy a kínaiak nem akarnak szerinted tanulni az meg egyenesen a röhej kategóriája. Valószínűleg soha nem jártál EU-n kívül, az iparról fogalmad sincs .

okt. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

> "Persze, hogy tele vannak. Olyan alkatrészekkel, amik a nyugati standard-eknek megfelelően lettek legyártva, ezért fognak működni az esetek majdnem 100%-ban a garanciális idő alatt, miközben ugyanezen gyárak által legyártott, nem nyugati standard-ek szerinti gépek fele kuka lesz, ezért olcsóbb. Ez egy zsákbamacska ilyenkor."


Én ezt úgy hallottam, hogy a kínai pontosan azt gyártja le amit és ahogyan kérnek. Tehát ha nem írják elő, hogy ilyen meg olyan pontosságú legyen az illesztés, akkor az nem lesz garantálva a részükről. Ha nem kérnek minőségellenőrzést pontos előírásokkal, akkor nem fogják ellenőrizni a készterméket vagy nem olyan precizitással, mert pl. hiányosan írták elő és ha ők maguk nem csinálnak saját utóellenőrzést a raktározás előtt, akkor egy csomó termék lehet, hogy minőségi hibásan kerül ki a polcokra.

okt. 16. 16:20
 19/26 anonim ***** válasza:
44%

Én ezt úgy hallottam, hogy a kínai pontosan azt gyártja le amit és ahogyan kérnek. Tehát ha nem írják elő, hogy ilyen meg olyan pontosságú legyen az illesztés, akkor az nem lesz garantálva a részükr


Ez a világon mindenhol így van. Senki nem fogja törni magát olyanért ami nem volt kérve (szerződés) ÉS kifizette vagy megkövetelve.

okt. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Értsd jól. A kínai sorjáz egy terméket és belevág az anyagba, akkor azt kiküldi a megrendelőnek úgy, mert nem volt leírva, hogy az hibának számít. Míg egy normálisabb cég az inkább selejtezi és legyártja újra.
okt. 16. 19:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!