Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha az én nevemen van a ház,...

Ha az én nevemen van a ház, es jogilag az én tulajdonom, azt küldhetek el onnan, akit akarok?

Figyelt kérdés
Akkor is, ha a lakcíme oda szól?
tegnap 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha haszonélvezeti joga van, az előbbrevaló a tulajdonosinál, akkor gyakorlatilag ő rakhat ki téged ha akar.
tegnap 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Egy ingatlanban alapesetben az lakhat, akinek a tulajdonos megengedi, más nem. (A bejelentett lakcím nem jelent semmit.

Ez alól kivétel, ha az ingatlanra haszonélvezeti jog érvényes, ebben az esetben ugyanis a haszonélvezöé a döntési jog, és akár a tulajdonost is kitilthatja a használatból, ha a haszonélvezö nem egyezik bele, nem teheti be a lábát sem oda.

tegnap 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1/1 az enyém. Nincs haszonélvező, csak bejelentett lakcimen vannak mások.
tegnap 16:54
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Ha van albérlőd bérleti szerződéssel, akkor őt természetesen a szerződése védi (amit az abban foglalt paraméterekkel mondhatsz fel). A lakcím valóban nem elég, ki is jelentheted őket egyébként önhatalmúlag (ahogy be is jelentetted őket).
tegnap 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nincs albérlő. Köszönöm.
tegnap 17:33
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ott lakó személyeket elöször fel kell szólítani az ingatlan elhagyására határidön (ált. 2 hét - 1 hónap) belül.
tegnap 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Addig nem, amíg él a lakcíme.


Hiába hívsz rendőrt, oda szól a lakcím kártyája!


Lakcímről kényszer kijelentetni önkormányzatnál tudsz, ha tanúval tudod igazolni, hogy már nem lakik ott.


Önkényesen, utcára kidobni nem tudod.

tegnap 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!