Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 2025 januártól módosulnak a...

2025 januártól módosulnak a babaváró hitel feltételei. Így mi már nem tudjuk felvenni. Van valami kiskapu?

Figyelt kérdés

Végtelenül szomorú vagyok. 33 éves vagyok. Végre megtaláltam életem párját a férjemet. Van házunk. Lett rendesen bejelentett munkám. Mindjárt lejár az egy évem ott. Januárban szerettünk volna bele vágni a baba projektbe. Ha sikerül, akkor 12 hetesen felvenni a babavárót, amiből felújítjuk a házat.

Erre tegnap olvasom hogy januártól már nem vagyunk jogusultak rá.



ma 16:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Örülj neki. Majd vesztek fel felújítási hitelt.
ma 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Kérdző mit nem értesz? Bementek a bankba, felveszitek a hitelt még idén. Jövőre teherbe esel. Ennyi.
ma 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
De nem kaphat hitelt, mert nem terhes és 30 felett van. Nem értitek?
ma 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
78%

Ez a családbarát Magyar kúrmány. Nyilván azért hozzák ezt a szabályt, hogy minél fiatalabban vállaljanak gyereket a nők, hiszen:

1. Ha 30 év feletti a nő, akkor már kisebb az esélye, hogy 3 gyereke lesz

2. Minél hamarabb szül valaki, annál kevesebb ideje lesz a tanulásra és karrierépítésre, ergo annál butább és kiszolgáltatottabb lesz, márpedig a kúrmánynak ez az érdeke.


Remélem a következő választáson nem ezekre a férgekre fogtok voksolni!

ma 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Mikor lett feltétel a terhesség?
ma 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

áh, látom:

"az igénylés időpontjában mindkettőjük betöltötte a 21. életévét, de a feleség még nem töltötte be a 30. életévét (átmeneti rendelkezés alapján 2024. évben a 30 és 41 év közötti feleségek esetében továbbra is elérhető a babaváró kölcsön, amennyiben a kölcsön igénylésekor legalább 12 hetes várandóságot igazolni tud, illetve örökbefogadás esetén bemutatják örökbefogadási kérelmüket, melyet a gyámhivatal által kiadott jegyzőkönyvvel vagy hatósági bizonyítvánnyal igazolni tudnak),"


Akkor cumi.

ma 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#15, akkor, amikor megszigorították azegész babaváró hóbelevancot. Most van az átmeneti időszak, amikor még a 30 év feletti nők is (házasságban) felvehetik, de csak akkor, ha legalább 12 hetes a terhesség. A 30 év alatti nőknél nem feltétel, hogy már terhesek legyenek. A kérdező 33 éves, neki ez a hajó elúszott, mert idén nem tudja felvenni, január 1-től pedig már csak 30 év alatti nők+a párjuk kaphat babavárót.

Nincs kiskapu.

ma 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kérdem én: ki vállal a mai világban 30 alatt gyereket? Az aluliskolázott réteg. Mindenki más előbb megteremti a hátteret, amihez idő kell. Meg lehet nézni: diplomás értelmiségiek közözött egyre ritkább az, aki 30 év alatt szül.
ma 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!