Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Babaváró hitelnél ez miatt...

Babaváró hitelnél ez miatt elutasíthatnak minket?

Figyelt kérdés
Most szeretnénk megigényelni a babavárót. Minden feltétel adott. A házasság, a betöltött 12 hét, megvan az igazolás a Tb-jogviszonyomról, az egyetlen egy probléma hogy a párom családi okok miatt ebben a hónapban fizetetlen szabadságon van. Mivel az utolsó 3 havi fizetést nézik, így ez miatt kérdezem, hogyha véletlen ebben a hónapban nem tudjuk elintézni, csak esetleg a jövőhónapban, ahol ő ugye a fizetetlen szabi miatt nem kap fizetést, ez miatt elutasíthatnak minket? Ő lenne az adós, én az adóstárs. Érhet minket hátrány, vagy megoldható? Köszönöm ha valaki aki ért hozzá vagy volt hasonló helyzetben, tudna válaszolni. 🙂

máj. 20. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
* emiatt
máj. 21. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnos igen, mert ez alap, mozdíthatatlan feltétel...
máj. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor is ha az én fizetésem minden hónapban stabil???
máj. 21. 13:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat, elnéztem, azt hittem a TB jogviszonyban van egy hónap hézag... mert azzal nem tudsz mit kezdeni. A stabil munkahelyről és fizetésről annyi, hogy az a kérdés, mekkor a fizetésed, hogy kieső jövedelemmel is a másik tudná-e fizetni a hitelt.

Nem akarlak elkeseríteni, mert lehet bankja válogatja, de nálunk a kettőnk fizetése 7 számjegy fölött volt bőven, ennek ellenére bekértek jövedelemigazolást tőlem, aztán 6 havi bankszámlakivonatot mind a kettőnktől és a munkahelyemen meg tudtam a HR-stől, hogy fel is hívták őket, hogy igazolják, hogy a fizetésem valós-e. Egy hónapig ment a huzavona. És csak úgy mondom, a pénzt csak igazából pluszként vettük fel, mert sokkal több megtakarításunk van, mint ez az összeg, amit szintén láthattak a számlámon, mivel saját banknál vettem fel.

máj. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
És azt még nem irtam, hogy az sem lehetett szempont, hogy az eddigi hiteleink mellett ez már sok lenne, mert van egy lakáshitelünk aminek mai árfolyamon a törlesztője nem sok és pár év van rá vissza, meg van egy kocsi, ami meg fél év múlva jár le és mindegyikbe 50 %-nál magasabb önerőt tettünk be, amiről a hölgy kimutatást is adott át és alá kellett írni... Amúgy a végén bocsánatot is kért és szabadkozott, hogy az egész ilyen macera volt (gondolom tudod, hogy bármi van, mind a kettőtöknek be kell mennem és már nagyon untuk). Több bankról is hallottam, hogy nehézkes a dolgot végigvinni, pedig általában mindenki az OTP-t szidja, de pl CIB vagy Erste se jobb.
máj. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!