Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Leépítenek csoportos létszámle...

Leépítenek csoportos létszámleépítésben, mit tehetek az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Egy nagy amerikai multinál dolgozok, ahol bejelentették a globális létszámcsökkentést. Erről minket, mint magyar munkavállalókat is értesítettek írásban, olyan című dokumentummal, hogy "TÁJÉKOZTATÓ LEVÉL - átszervezésről és csoportos létszámcsökkentés végrehajtásának a szándékáról" (09.19). Ezután kaptam egy másik írásbeli értesítést, amiben tájékoztattak, hogy a cég részéről megszületett a döntés és leépítenek (09.24).


A HR-es azt mondta, hogy a 30 napos létszám leépítés bejelentés határidejének lejártakor behívnak (10.25) és két papírt tesznek elém:

- a cég mond fel

- közös megegyezéses papír -> kapok a vállalattól 2 hónap "végkielégítést", ami egyébként nem járna mert ~1 éve jöttem ide. A dokumentumot nem mutatják meg nekem.


Ha egyiket sem írom alá, akkor végeredményben a "a cég mond fel" eset teljesül.


A történet ott bonyolódik, hogy amikor idejöttem, akkor kaptam egy csomagot, aminek része volt egy ún. new-hire RSU. Ez egy jelentős méretű részvénycsomag, amiből a még fennmaradó rész 3,5 hónapnyi fizetésnek felel meg. A HR-es azt a tájékoztatást adta írásban, hogy ezt nem kapom meg.


Az RSU az egy olyan részvénycsomag, amit az új munkavállaló kap - vélelmezhetően azért mert idejött - és 3 év alatt fokozatosan kerül a tulajdonomba. A céges agreementben az szerepel, hogy bármikor visszavonhatják.


Ha esetleg számít, akkor jövőre pályázhattam volna az előrelépésemről, szóval a munkáltató maximálisan elégedett volt a munkámmal.


Azt szeretném kérdezni, hogy van-e bármi esélyem arra, hogy a new-hire RSU-t megkapjam? Hiszen többek között ezért is jöttem ide.


ma 14:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Kitér az aláírt munkaszerződésed részletesen erre az SRU-ra? Ha igen akkor a szerződésed erre vonatkozó pontjai szabályozzák az ilyen esetet és az az irányadó. Ha nem akkor minden bizonnyal béren kívüli juttatások szabályozása alá esik, tehát egyoldalúan visszavonhatja a munkáltató, nem fogod megkapni.

Amúgy olvasd el rendesen azt a közöst amit eléd tesznek és írd alá ha nincs benen valami nagy csibészség. A két hónapos végkielégítés nem rossz és ha a cég mond fel neked végeredményben ugyan oda jutsz és megszűnik a munkaviszonyod csak egy forintot nem kapsz tőlük végkielégítésként.

ma 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!