Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék Indiai ingatlano...

Hogyan tudnék Indiai ingatlanokba fektetni itthonról?

Figyelt kérdés

Ahogy nézegetem a Numbeo statisztikáit, sok indiai 5-10 milliós nagyvárosban már majdnem annyi az átlagfizetés mint Magyarországon, akár mint Budapesten is, tehát ilyen 100.000 rúpia (420 ezer forint). Mégis azt lehet látni, hogy az ingatlanok vételi ára, ötöd-tized annyi mint egy budapesti lakás négyzetméterára.

Sokaknak Indiáról a nyomor jut eszükbe, holott egyébként szerintem hatalmas gazdasági potenciál lehet benne, már a világ legnépesebb országa, és egyre többen lesznek, egyre több pecó kell majd. Be tudnék vásárolni vagy 10 ingatlant ottani nagyvárosokban, és lehetnék majd egy jövőbeli földesúr szerűség. Csak azt nem tudom, itteni bankszámláról hogyan tudok ottani ingatlant vásárolni?


ma 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
sehogy
ma 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kezdetnek gondold át,hogy oldanád meg,hogy mondjuk Sopronból hogy tudnél igazgatni egy albérlet kiadást és rendezést az ország másik felében anélkül, hogy ot lennél vagy lenne rá megbízható embered.

Nah akkor azt szorozzad meg 1000-el amikor egy távoli földrészen akarod ugyanazt.

ma 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2 vannak kimondottan erre specializalodott cegek, akik jutalekert cserebe ezt megteszik.
ma 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

OP: az utalás a legkevesebb probléma, 2024 van, helló. Konkrétan lehetne rúpiában is a vagyonod, két kattintással. A fő kérdés, hogy külföldiként van-e jogod egyáltalán földet és ingatlant venni, mert ez nem úgy megy ám, hogy bárki bárhol vásárolhat. Én fantasztikus, aranyhomokos tengerparti ingatlanokat nézegettem kelet-ázsiában annyiért mint egy lepukkant csepeli panellakás, de ott csak állampolgár vásárolhatott ingatlant, szóval kellett volna hozzá helyi feleség.

Ráadásul nem tudod, hogy nem jön-e egy populista vezető, aki azt mondja, hogy elég az elnyomásból, minden ami külföldieké, az mostantól a népé.


#2: ez szintén nem gond, megbíz egy céget, akik helyi alkalmazottal takarítják, kezelik.


Persze összességében rizikó. Jól megtérülhet, ha bejön a számítás.

ma 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De ha mi nem vásárolhatunk külföldön ingatlant, akkor ők miért vásárolhatnak itt? Rengeteg kínai, vietnámi vásárolt fel lakásokat itt amikor még nyomott ára volt a válság után, most meg kiadja/eladja méreg drágán.

Ha nekik lehet itt ingatlanjuk, nekünk miért nem?

ma 13:46
 6/8 anonim ***** válasza:

A világ egyik legkorruptabb és legszegényebb országában biztos megéri ingatlanokat venni.


Igaz, csak neked.

ma 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Megérni megérné, mert ahogy már fölöttem írták, egy csepeli panel putri áráért kapnál 10 ingatlant India nagyvárosaiban, és mindet kiadhatnád. Csak a probléma a következő:


"Foreign nationals, regardless of residency, cannot buy property in India unless they meet the residency requirement of 182 days in a financial year. It is illegal for them to own property in India or to purchase property on a tourist visa. Our Indian lawyers will explain more about the eligibility criteria."


Tehát valóban külföldiek nem birtokolhatnak ingatlant...

ma 14:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Keresel egy REIT-et ami indiai lakóingatlanokat vásárol/fejleszt és ad bérbe, majd megveszed a részvényeit a tőzsdén, ahol kereskednek vele.
ma 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!