Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hosszabb táppénz alatt a...

Hosszabb táppénz alatt a munkáltató (állami óvoda) felmondhat e nekem, vagy reális e hogy én felmondjak, mert egyfolytában azt sugallja, hogy nem bírnak helyettem dolgozni, és addig nem vehet fel mást, míg én ki nem lépek?

Figyelt kérdés

Van egy súlyos alapbetegségem, mikor beléptem nem árultam zsakbamacskát, hogy ez van...

1,5 éve dolgozom ott, nagyon nehéz a munka, sose lógtam, toltam keményen, de most a megeroltetestől olyan ízületi gyulladasom van, hogy nagyon úgy néz ki, hogy kb. 2 hónapot tuti itthon kell maradnom,de még leszázalékolás is lehet szóba került a háziorvosnál mar..Erős fajdalmam van+mozogni se tudok.

Elég nyilvánvaló, hogy egy ilyen sérülés után, nem szabadna visszamennem ide dolgozni, de nekem.fura, és állati bántó, hogy már 3 nap betegszabi után azt tolta, hogy akkor át kell gondolni hogy mit akarok, és kilépni, mert ők addig nem tudnak a helyemre embert felvenni, és a kolleéganőimnek kell helyettem addig dolgozni, ne szivassam őket, akkor mondjak fel..😱

De könyörgöm.. hogy mondhatnék fel ha mozdulni se tudok..hogy keresnék új munkahelyet?

Ha felmondok, akkor gondolom nem kapnék tovább táppénzt se, mert megszűnik a munkaviszonyom...nem?


Ha ő felmond, az megoldás lehet? akkor ha jól értelmezem a neten, kapom a táppénzt, es a felmondás csak a visszateresem után lépne életbe?


Segítsetek kérlek, mert lassan az idegeim is kilesznek ez miatt, pedig nincs okom lelkifurdallasra,de most olyan mintha valami léhűtő lennék, aki jogtalanul van itthon..

A kolléganőimet teljesen ellenem fordítja, már azon vagyok hogy be se viszem a papírt, hanem vhogy elküldöm postán, vagy nem tudom..

Hát csak van erre vmi törvény, hogy vkit felvehet míg a munkavállaló hosszabb betegség alatt van..A főnököm azt mondja nem vehet,de én ezt el se tudom képzelni.. hát más helyeken is megoldják ezt valahogy nem?


köszönöm



szept. 18. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kirúghat, de meg kell indokolja, az nem lesz elég indok, hogy beteg vagy.


Ne mondj fel! Kapásból ugrana a táppénzzed ill. a biztosítádod is fizethetnéd.


Oldja meg! Máshol is meg tudják oldani.


Ne hagyd magad terrorizálni! És kezdj el mindent dokumentálni, mert ebből munkaügyi per lesz.

szept. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Oldja meg az önkormányzat. nincsenek állami óvodák, a fenntartó az önkormányzat.

Mondjuk elég nehéz helyzetben van ő is, mert nem tud felvenni a helyedre valakit, ha nem tudja, hogy meddig fogsz táppénzen maradni.

szept. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.. persze, én se szeretnék inkorrekt lenni, de határozott munkaviszonnyal felvehet vkit szerintem 1 évre, míg én nem vagyok..


Igen, rosdzul írtam, nem állami, hanem önkormányzati az óvoda

szept. 18. 11:12
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

1 évig akarsz táppénzen maradni? Azt hittem, pár hónapról van szó. 1 év a maximum, utána már csak leszázalékolnak valakit.


Akkor az lenne a korrekt a részedről, ha ezt jeleznéd a munkáltató felé , hogy erre a nevelési évre biztosan nem tudsz visszamenni, vegyenek fel valakit a helyedre határozott időre szóló munkaszerződéssel.

szept. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
felmondhat, de a felmondási időd akkor kezdődik, ha keresőképes leszel.
szept. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
15%
JRA-d van talan?
szept. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem akarok elvileg 1 évet itthon maradni, csak irtam.vmit..tolem vehet fel fél év határozottra, xsak azt úgy nem szokták..

Ez a betegség nagyon agresszív mikor belendül sajnos..nem tudom hogy alakul..lehet leszázalékolás lesz a vége..



Crohn+RA..igen.:(

szept. 18. 20:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!