Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A jövőbeli munkáltató felhívha...

A jövőbeli munkáltató felhívhatja az aktuális munkahelyem információkért? Ha igen mirol erdeklodhetnek?

Figyelt kérdés
Mar regota allaskeresben vagyok es a mult heten voltam is allasinterjun, ami egesz jol ment, de meg nem kaptam valaszt.Tegnapi napon egy nagyon erdekes beszelgetes tortent a munkahelyemen a felettesemmel, mintha tudnak, hogy el szeretnek menni, mert olyan dolgok kerultek szoba, hogy milyen jo munkaero vagyok stb, meg hogy ram szeretnenek bizni egy masik feladatot is mert biznak a kepessegeimben. Letezik, hogy egy ceg HR osztalya barmifele modon felveszi a kapcsolatot a munkaltatommal? Egesz egyszeruen nem erzem nagy eselyet annak, hogy ez mindossze a veletlen muve...itt nalunk nagyon nem gyakori az ilyen beszelgetes. Anyagi szempontok miatt mindenkepl valtani szeretnek, de karrier szempontjabol is ez lenne a jo dontes...

aug. 6. 16:30
 1/6 anonim válasza:
0%
Szerintem megtehetik, elvégre törvényt nem sértenek vele. Én el tudom képzelni, hiszen komoly munkaerőt keresnek és ezért járnak utána dolgoknak.
aug. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

1

Dehogynem. Pontosabban azzal, hogy érdeklődnek nem, de ha a jelenlegi munkahely adatot ad ki a dolgozó tudta és beleegyezése nélkül azzal igen...

Ezért ezt max valami nagyon amatőr cég próbálja meg...

aug. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hat de ilyenkor igazabol le is hordhat a munkaltatom mindennek csakhogy keves penzert itt tarthasson. Uj helyemen kerdeztek a berigenyt es meg mondtak is, hogy ez igy nem magas, de meg ennek ellenere is lenyegesen tobbet keresnek mint itt. Nem szoktam ilyen osszeeskuves elmeleteket gyartani, de ez konkretan elkepzelhetetlen, hogy ne legyen koze a ket dolognak egymashoz.
aug. 6. 16:42
 4/6 anonim ***** válasza:
42%

GDPR szempontjából problémás, ha az előző munkahely kiad információt egy volt dolgozójával kapcsolatban egy idegennek, telefonon keresztül.


Ezért szokott úgy történni az ilyen, hogy a jelentkezőtől kérnek kontaktot, akinél érdeklődhetbek. Ebben az esetben a jelentkező hozzájárul ahhoz, hogy az általa megadott személyt felhívják.

aug. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálam hiába is érdeklődne egy leendő munkáltató.


Létezik az MT-ben egy ilyen passzus -> Na ezt kérheti tőlem a (volt)dolgozóm:


A munkáltató a munkavállaló kérelmére, ha a munkaviszony legalább 1 évig fennállt, a munkaviszony megszüntetésekor (megszűnésekor) vagy legfeljebb az ezt követő 1 éven belül a munkavállaló munkájáról írásban értékelést ad.


Az értékelés valótlan ténymegállapításainak megsemmisítését vagy módosítását a munkavállaló bíróságtól kérheti.

aug. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%

"A jövőbeli munkáltató felhívhatja az aktuális munkahelyem információkért? Ha igen mirol erdeklodhetnek?"


Jogilag semmiről. Gyakorlatban pedig szoktak csinálni ilyesmit. Az, aki kiad ilyen módon információt akár a mostani, akár a volt dolgozójáról, személyiségi jogokat sért, és bizonyítás esetén sérelmi díjért perelhető, ha miatta hátrányt szenvedsz.

aug. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!