Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Felmondás nélkül az ember...

Felmondás nélkül az ember otthagyja a munkahelyét mi a következménye?

Figyelt kérdés

Ha otthagyom a munkahelyem se szó se beszéd nélkül, milyen jogi következményei vannak? Német munkahely, teljes munkaidőben vagyok itt másfél éve.


Sokszor elgondolkodom rajta hogy lelépek, olyan stresszbe hoznak minden nap a kollégák és az egyéb ott dolgozó személyek hogy nem bírom. Fel akarok majd mondani, de csak jövőre tervezem kerek 2 év munkaviszony után, viszont ha nagyon kikészülök lehet még idén. Mennyi a felmondási idő? hogy kell beadni? Papír formában, vagy szólok a főnökömnek hogy szeretnék kilépni és onnantól intézi a cég? Hogy van ez az egész? Szörnyen megutáltam az egészet, Haza megyek Magyarországra. Gondoltam megpróbálom itt, de maga a munka sem jön be, hiába tanultam ki ezt a szakmát, valamint az elején már megalázás ért a főnök viselkedése elég gusztustalan volt. Nincs kedvem vele kínlódni már.


szept. 8. 20:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugye a válaszolóknak feltűnt, hogy német a munkahely? Tehát a német munkaügyi szabályokra kíváncsi a kérdező, nem a hazaira.
szept. 9. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A 6 hónap próbaidő a hagyományos, az teljesen normális. Van ahol 3 hónapra leszokták csökkenteni, de azt külön írják akkor. A felmondasi idő általában 6 hét, de függ attol is mióta dolgozol ott. 2 év ledolgott idő után 6 hét alapból. De ha mondjuk ott dolgozol 25 éve, akkor akar lehet 4 hónap is.
szept. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
52%
"Megyen már a hajnalcsillag lefelé"
szept. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Van rendjívüli felmondás is (régebben azonnali felmondás volt a neve), ez akkor van, ha valamelyik fél szerződést szeg.

Ha nem mész be, akkor ezt kapod.

De ha ők szegtek szerződést, akkor te adhatod be nekik.

Érdemes munkajogásszal konzultálni, mert ha ők szegtek szerződést, kártérítés jár.

Nem mindegy, milyen szavak vannak a felmondásban.

szept. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!