Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az lehetséges, hogy egy...

Az lehetséges, hogy egy munkáltató, akkor is fizeti a TB-t (ESZO), ha már nem dolgozik ott az ember, mi ennek a következménye, vagy, ha nem a cég, akkor ki fizeti, ha az én befizetéseim többlettként jelennek meg?

Figyelt kérdés

Évek óta fizetem magam után a TB-t - ESZO Egészségbiztosítást. (mint szellemi szabadfoglalkozású) Kapom is az egészségügyi ellátást problémamentesem. Nemrég arról értesített a NAV, hogy túlfizetésem van, nem is kevés. Kiderült, hogy az általam befizetett TB díjjak halmozódtak fel.

De akkor, mire kapom az egészségügyi ellátást? Lehetséges, hogy a legutóbbi alkalmazotti állásom munkáltatója fizeti? Ha nem ők, akkor ki? Ha pedig senki, miért nem jelenik meg a rendszerben, hogy nincs fizetve a TB-m?

Befogok menni a NAV-hoz! De jó lenne felkészülten menni, tudni, mire számíthatok ebben az estben. (?)


Természetesen, múlt ősztől az új NAV számlaszámra megy a havidíj. Tehát, nem az a gond állt elő, hogy a régi számlaszámra utalnám. (habár, akkor is jeleznie kellene a rendszernek, hogy nincs befizetve, ha rossz számlára menne)



2021. nov. 17. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Miből van jövedelmed? Megbízás esetleg?
2021. nov. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Sandol ***** válasza:
És amikor elkezdted fizetni, akkor be is jelentkeztél, hogy magad után fizeted? Vagy az is lehet, hogy van egy lezáratlan jogviszonyod, amit egy előző munkahely elfelejtett lezárni, így olyan a NAV-nak, mintha még be lennél jelentve. Ettől még járulékot nem fizettek utánad, csak maga a jogviszony lezárása nem lett a NAV felé bejelentve. Ezt ügyfélkapun meg tudod nézni, ha van.
2021. nov. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, le lett jelentve. Személyesen voltam bent a NAV-nál akkoriban.

(Hol lehet megnézni ügyfélkapuval a jogviszony lezárását, állapotát?)

2021. nov. 17. 23:35
 4/5 anonim ***** válasza:
magyarország.hu-n, a keresőbe beírod hogy TAJ-nyilvántartással összefüggő szolgáltatások, kihozza és azalatt a biztosítási jogviszony pont alatt lehozza a jogviszonyaidat
2021. nov. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

Engem 7 éve elfelejtettek kijelenteni. Azóta is úgy néz ki, mintha ott dolgoznék és senki nem reklamál a járulékért.

Ennyi.

2021. nov. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!