Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Felmondás nélkül az ember...

Felmondás nélkül az ember otthagyja a munkahelyét mi a következménye?

Figyelt kérdés

Ha otthagyom a munkahelyem se szó se beszéd nélkül, milyen jogi következményei vannak? Német munkahely, teljes munkaidőben vagyok itt másfél éve.


Sokszor elgondolkodom rajta hogy lelépek, olyan stresszbe hoznak minden nap a kollégák és az egyéb ott dolgozó személyek hogy nem bírom. Fel akarok majd mondani, de csak jövőre tervezem kerek 2 év munkaviszony után, viszont ha nagyon kikészülök lehet még idén. Mennyi a felmondási idő? hogy kell beadni? Papír formában, vagy szólok a főnökömnek hogy szeretnék kilépni és onnantól intézi a cég? Hogy van ez az egész? Szörnyen megutáltam az egészet, Haza megyek Magyarországra. Gondoltam megpróbálom itt, de maga a munka sem jön be, hiába tanultam ki ezt a szakmát, valamint az elején már megalázás ért a főnök viselkedése elég gusztustalan volt. Nincs kedvem vele kínlódni már.


szept. 8. 20:47
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Természetesen nem akarok felmondás nélkül lelépni, csak annyira beidegesedtem hogy legszívesebben elhúztam volna a csíkot. Nyilván megvan mindennek a menete.
szept. 8. 20:51
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A felmondási idö, meg egyéb szabályozások a munkaszerzödésedben vannak leírva, olvasd el.

Ha meg csak úgy ott hagyod, igen komoly összegü büntetésre számíthatsz szerzödésszegés miatt, és ezt akkor is behajtják töled, ha esetleg más országba mégy.

szept. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Ezt a "mégy" szót hanyagolhatnátok. :(
szept. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ugyan miért????
szept. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Olyan létezhet hogy 3 hónap?
szept. 8. 22:03
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Ha az áll a szerződésedben, igen, létezhet. Neked kell tudnod.

Amúgy írásban beadod a felmondásod a munkáltatódnak (a munkáltatónak alá kell írnia) Legyen min. 2 példány, nálad is legyen egy. Onnantól számítva pörög a felmondási idő. Nagyon megértelek, de ki kell bírni, hogy jogszerűen jöhess el.

szept. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Persze, mindent jogszerűen szeretnék. Formanyomtatványt le kell töltenem valahol? Vagy egy üres papírra szabad kézzel írjam le?
szept. 8. 22:25
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
3 hónap nem szokott lenni, bár nem lehetetlen. Alapból a legtöbb helyen 6 hét szokott lenni, ha ettől nem tér el a szerződés. És akkor is ketyeg a felmondási idő, ha közben kiiratod magad betegre. (tapasztalat)
szept. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Érdekes egy helyzet, a próbaidőm is 6 hónap volt. Elég jól elnyújtottak mindent.
szept. 8. 23:06
 10/14 anonim ***** válasza:
25%
#3 Debrecen környékén így mondják. És belegondolva kevésbé rendhagyó forma, mint amit az ország többi része használ :)
szept. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!