Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyedulállóként gyerekkel...

Egyedulállóként gyerekkel hogyan lehetne kimenni külföldre? Mennyi tőke kéne, kivenni fix albérletet, iskola aztán munka vagy hogy?

Figyelt kérdés

Először a gyereket kéne beintegrálni sulit keresni neki ami fogad magyarokat hogy tanulja a németet, vagy még 1 évet elpazarolni arra hogy itthon vert izzadva ki legyen fizetve egy magán nyelvtanár?

Utána elhelyezkedni dolgozni tekintve hogy a munkaidő rendszerint nem egyezik az iskolaival?

Vagy munkahely +munkahelyi szállás és aztán az iskolába íratás munka mellett?

Hogyan oldhato meg gyerekfelügyelet kisgyereknek ha pl este 8 ig is kéne dolgozni vagy éjszaka vagy este 18 ig közven a sulinak vége 14 kor vagy 16 kor?

Ismerős nincs.



#külföld egyedül kicsivel
aug. 19. 07:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Én így csinálnám:


#1 megvan a munkahely: ez determinálja hogy mikor és hova költözöl (május-június)

#2 megvan az iskolai beiratkozás (nyári szünidő alatt)

#3 albérlet keresés, költözés

(nyári szünidő alatt)

aug. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

1. München nincs tele zülledékkel, bár mint minden nagyváros, nyílván színesebb. Ugyanakkor ha csak nincs valami jól fizető szakmád, a magas bérleti díjak miatt nem ajánlanám.


Amúgy:

Először munka kell, anélkül nem kapsz lakást.


Aztán lakás, anélkül nem kapsz sulit.


De nyílván ahogy írod: egyedül segítség nélkül nehéz.

aug. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy gyerek nélkül 1 hónap alatt volt melód. Mert nem válogattál. De azért gyerekkel gondolom nem mindegy, hogy a lakóhely és az iskola milyen messze van. Mennyit utazik a gyerek, netán el tudod-e vinni. Akkor milyen a beosztás. Állandó délelőttös vagy-e , amikor nincs iskola itthon tudsz-e lenni stb. Sztem ez azért kevésbé ésszerű, bar lehet tévedek.
aug. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez igy startbol meg van lőve, ok hogy dolgozol mig iskolaban van, de mi van a vakációkkal? Vannak megoldasok évközi vakaciokra is, nyaron meg postazod a nagyszülőkhöz? Ha beteg lesz?

Igy egyedül nem mennék, mig a gyerek nem képes egyedul is iskolaba járni meg boldogulni otthon mig te dolgozol.

Vagy szerelsz ismerősöket. Igen, tobbet is.

aug. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Kint nem kapsz kecót ameddig nincs 3-6 hónap munkaviszonyod, három opciód van, ismerősnél laksz, munkásszállón vagy pedig egy olcsó szállodában. Utóbbi kettő gyerekkel nem kivitelezhető. A gyerekfelügyelet amúgy is necces babysittert egy fizuból nem igazán lehet fenntartani. És kint a gyermekvédelem elég hatékonyan működik ha csak felmerül hogy nem tudod 100%-ban a szülői teendőidet ellátni egyből elveszik a gyereket. Szóval érdemes ezt átgondolni. Minimum kell kint valaki rokon aki segít a gyerekkel.
aug. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Valószínűleg csak négy órás munkát kapnál mert kint nem egész napos az óvoda.Sok helyen albérletet is csak munkahely,bankszámla után adnak.

Nem lesz könnyű.

aug. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Egyébként attól függetlenül, hogy sztem gyerekkel nagyobb

Tervezés kell , amit fentebb ìrtam is, teljesen megértelek. A gyereknek nagyobb anyagi biztonságot nyújtani nem rossz cél. Mellette pedig egyéb más hasznos oldalai vannak pl: megtanulhat meg fiatal korban egy fontos európai nyelvet magas szinten. Szoval maga az ötlet nem rossz.

aug. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Lehet le kéne tennem gyors vmi pincernő tanfolyamot ahogy nézem 13-15 eur az orabér plusz cafeteria is van plusz részmunkaidősek is vannak, es ha ejszaka is lennék ejszakára nem ártana vmi felügyelet vagy nem tudom de akkor tidnék érte a suliba rohangálni meg ügyintézni lakcimbejelenteni.


A vendéglátás eléggé rugalmas igy lennének nappali hetkoznapi szabadnapok is.


(Csak mert a szallodai takaritasban napi 9 ben kezdtem már tönkremenni anno meg életem se volt amugy csak reggeltol estik munka mert kb 17 -18 ra értem csak haza.)


Es vannak pl wohnungeld (lakhatási támogatások is elterngeld is meg ki tudja mik. A családi lenne 250 euro ehhez 1200 as munkabér, tehát 1500 euros fizetés..?

Az karcsú?


Vagy pl lehet le kéne tennem könyvelőit mert ahogy elnézem magyar nyelvű könyvelőt is keresnek Németo-ba német nyelvtudassal ugyan de magyar kell.


Munkalehetoseg mindig van, tényleg a gyerekkel nehéz csak logisztikáznom az egészet.

aug. 20. 10:47
 19/23 A kérdező kommentje:

12 én münchenben az utcán pl csak bordélyházakat is láttam egymas után végig sorban, dugig van piroslámpás helyekkel, teljesen alap bevett szokás a pr.stitúció is. Ezen kivül bárok ezrei nem ugyanaz de hasonló profilú vendéglátók.

Igy értettem hogy nekem münchen családi gyermeknevelési szempontbol nem tetszik.

Aztán a sok drogos is meg stb.


A környékbeli helyek "klasszikusabbak" pl Passauban inkább vannak normális kávézók mint ez. Stb.

aug. 20. 10:51
 20/23 A kérdező kommentje:
*az 1200 as eur fizut ugy számoltam ha pl 15 euros az orabér es csak napi 4 órás reszmunkával.
aug. 20. 10:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!