Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy iskolában miért kell...

Egy iskolában miért kell nekem egész nyáron dolgoznom, miért nem mehetek el szabadságra saját kérésre?

Figyelt kérdés

Azt mondták az idén megváltoztak a munkaügyi szabályok ezért tüntettek a szakszervezetek, hogy már saját kérésre 7 nap szabadságra sem köteles elengedni a munkáltató csak nagyon indokolt esetben. Ezt így mondták nekem. Hát ehhez képest én semmiféle tüntetésekről nem olvastam. Utánanéztem és a jogszabály a következőképpen szól:


A jelenlegi szabályozás szerint a dolgozó összesen 7 napnyi szabadságát akkor veheti ki, amikor ő szeretné, a többiről a munkáltató dönthet. A megváltozott szabályozás értelmében „kivételesen fontos gazdasági érdek vagy a működését közvetlenül és súlyosan érintő ok esetén” a munkáltató megtagadhatja még ennek a 7 napnak a kivételét is a dolgozó által kért időpontban.


21 nap szabadságom van összesen. Azt mondták kell a téli szünetre mert nem lesz fűtés. Már januárban kiadtak 9 nap szabadságot a téli szünetben. Még mindig van 12 nap szabadságom amit nem akarok decemberre tartalékolni mind. Még mindig nem értem, hogy az iskola működését miért veszélyezteti ha én elmegyek szabadságra? Vagy az iskola gazdasága miért ne tudna működni ha én szabadságra megyek? Hiszen nyári szünet van, semmi munka nincs, az iskola viszont betonból épült, az árnyékolást persze lespórolták és energetikailag korszerűtlen, így forróság van az egész épületben. Klíma? Az van néhány helyen csak nem lehet használni. Gyakorlatilag ellehetetlenítik az életemet ezzel, hogy nem tudok ügyeket intézni, orvoshoz járni kezelésekre. Mégcsak azt sem mondhatja senki, hogy nyaralni mennék vagy pihennék a szabadságom alatt. (Pedig az állítólag arra van)


Jól gondolom, hogy ezért simán beperelhetném az intézményt?



júl. 18. 10:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%

Elmész táppénzre.


Hiába pereled be az iskolát. Mivél P. Sanyi azt mondta, hogy rend lesz az iskolában ezért nem lesz következménye a perednek.

júl. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
Ha orvoshoz kell menni táppénz, amúgy meg valóban a munkáltató dönt a szabadságról, az iskolának meg érdeke, hogy legyen tanítás, ha elmenne a tanár nyaralni az hátrányosan érintené, az pedig gazdasági érdeke hogy ne legyen fűtés, így a szabadságod a tanév közbeni szünetekben adják ki mindenkinek. Viszont nincs annyi, hogy egész nyárra maradjon, a legtöbb dolgozónál az őszi, téli és tavaszi szünet együtt kihozza az egészet, akinek meg marad annak kiadják valamikor nyáron, de ez csak pár nap. Mindenkinek az az érdeke, hogy működjön a rendszer.
júl. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
a tanárok is pereltek a ki nem fizetett órák miatt és ők is megnyerték a pereket. Táppénzre? Nyáron milyen indokkkal menjek 4-5 alkalommal? Kicsit sem lenne feltűnő az orvosnak, hogy 5 éve nem voltam táppénzen
júl. 18. 11:21
 4/13 A kérdező kommentje:
Tőlem nem függ az iskola működése mert én az udvaros vagyok. Saját kérésre kapok 0 azaz nulla napot. Akkor a jogszabályban minek van az a 7 nap saját kérésre? Bármikor kérnék év közben nem adnának erre hivatkozva. Itt nem csak a nyárról van szó. Szerintem ez nem állja meg helyét, hogy egész évben ne tudjak elmenni szabadságra saját kérésre. Más iskolákban állásidőn vannak a dolgozók, nem járnak be szünetekben max szerdánkénti ügyeleten. Mellesleg az sem normális hogy december-januárban egyben kell kivennem az éves szabadságomat mert ne akarnak fűteni, aztán dolgozzak 11 hónapot egyben.
júl. 18. 11:50
 5/13 A kérdező kommentje:
Képzeld ez egy ilyen hely itt nem csak azt figyelik hogy bemegyek e hanem meg is keresnek néha néha ál dolgokkal, hogy nem e mentem el. Ja és ki is kell írnom magam a jelenléti ívben még aznap. Egyébként egyetemi végzettségem van és tudom értelmezni viszont még mindig nem kaptam magyarázatot miért is nem tudna működni az iskola ha én nem lennék bennt vagy milyen gazdasági hátrányba lenne ez miatt? a te jól tudod értelmezni a jogszabályt erre válaszolj. Táppénz max 1 szer lenne megoldható 2 napra fölvennének ha azt mondom hasmenésem van. Ez nem oldaná meg a helyzetemet. Magánorvosi kezeléssorozatokra szeretnék menni. Erre sem vennének föl táppénzre.
júl. 18. 17:55
 6/13 anonim ***** válasza:
44%
rossz iskolát választottál, máshol 2 hónap szabi van nyáron.
júl. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
igen, a tanároknak
júl. 22. 00:04
 8/13 anonim ***** válasza:

"rossz iskolát választottál,"


amikor tanultál akkor, ha biologia, történelem szakos lennél ...

júl. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
itt nem ez a lényeg, én nem akarok tanár lenni
júl. 23. 19:09
 10/13 anonim ***** válasza:

reggel 8-tól este 8-ig van orvosi rendelés,

végig dolgozni kell ?

júl. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!