Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy iskolában miért kell...

Egy iskolában miért kell nekem egész nyáron dolgoznom, miért nem mehetek el szabadságra saját kérésre?

Figyelt kérdés

Azt mondták az idén megváltoztak a munkaügyi szabályok ezért tüntettek a szakszervezetek, hogy már saját kérésre 7 nap szabadságra sem köteles elengedni a munkáltató csak nagyon indokolt esetben. Ezt így mondták nekem. Hát ehhez képest én semmiféle tüntetésekről nem olvastam. Utánanéztem és a jogszabály a következőképpen szól:


A jelenlegi szabályozás szerint a dolgozó összesen 7 napnyi szabadságát akkor veheti ki, amikor ő szeretné, a többiről a munkáltató dönthet. A megváltozott szabályozás értelmében „kivételesen fontos gazdasági érdek vagy a működését közvetlenül és súlyosan érintő ok esetén” a munkáltató megtagadhatja még ennek a 7 napnak a kivételét is a dolgozó által kért időpontban.


21 nap szabadságom van összesen. Azt mondták kell a téli szünetre mert nem lesz fűtés. Már januárban kiadtak 9 nap szabadságot a téli szünetben. Még mindig van 12 nap szabadságom amit nem akarok decemberre tartalékolni mind. Még mindig nem értem, hogy az iskola működését miért veszélyezteti ha én elmegyek szabadságra? Vagy az iskola gazdasága miért ne tudna működni ha én szabadságra megyek? Hiszen nyári szünet van, semmi munka nincs, az iskola viszont betonból épült, az árnyékolást persze lespórolták és energetikailag korszerűtlen, így forróság van az egész épületben. Klíma? Az van néhány helyen csak nem lehet használni. Gyakorlatilag ellehetetlenítik az életemet ezzel, hogy nem tudok ügyeket intézni, orvoshoz járni kezelésekre. Mégcsak azt sem mondhatja senki, hogy nyaralni mennék vagy pihennék a szabadságom alatt. (Pedig az állítólag arra van)


Jól gondolom, hogy ezért simán beperelhetném az intézményt?



júl. 18. 10:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"ezért simán beperelhetném az intézményt?"

Azt perelsz be, akit csak akarsz. Legfeljebb majd elveszíted a pert.

aug. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Azt mondták ... így mondták ... Azt mondták ... egyetemi végzettségem van és tudom értelmezni ..."

Hát akkor ne hagyd, hogy mindig lerázzanak valami szöveggel, hanem írásban add be, hogy mit szeretnél és írásbeli választ kérj rá indoklással, hogy legalább valami konkrétumra is tudj majd hivatkozni, ha tényleg jogi útra tereled. Mert az elég soványka lesz, hogy "azt mondták"...

aug. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A munkáltató dönt a szabadsagodrol.

Azonban a munkáltató köteles biztosítani bizonyos munka körülményeket.

Nézz utána a jogszabalyokban!


Homerseklet, pihenőidő, védőital, munkaruha, stb...


Ha ezek nem állnak rendelkezésre, vagy olyan utasítást kapsz, olyanok a munkakorulmenyek amik az egészségedet veszelyeztethetik, megtagadhatod a munkavégzést.

szept. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!