Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A gazdagság lényegében azon...

A gazdagság lényegében azon múlik, hogy ki tud a többi embertől több pénzt "elszedni"?

Figyelt kérdés

Erről a képről jutott eszembe a kérdés:

[link]


Ha belegondolok, hogy én elmegyek pszichológushoz/life-coach-hoz/biszem-b@**om sarlatánhoz aki tegyük fel, hogy nem segít a problémáimon, akkor én önként odaadom a pénzem, amiből ő jobban fog élni. Ergo elveszi a pénzem.


Tegyük fel, hogy mégis segít rajta, fejben összeszedem magam, nem lesznek pszichés problémáim és sikeres vállalkozó/cégvezető leszek.

De ebben az esetben is a beosztottjaimtól veszem el a pénzem, mert az extraprofitot én realizálom, amit ők is megkaphatnának a tisztességes, jogos munkájukért, cserébe viszont nyomorognak és ők futják a mókuskereket helyettem (nélkülük nem is menne a cégem).


Vagy lehetek marketinges, eladni minden szír-sz**t amivel ismét csak a többi ember zsebéből csenem el a pénzt. Ugyebár az erőforrások mindig végesek.


Akkor nagyon lesarkítva a gazdagodás nem azon múlik, hogy ki tud minél több pénzt ellopni a másiktól?



aug. 10. 13:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%

Ilyen zagyvaságot csak frusztrált sikertelen szegény emberek hordanak össze.



Igen nyilván léteznek olyan emberek akik mások megvezetéséből, átveréséből harácsolták össze a pénzüket sajnos. De azt állítani hogy minden jómódú ember gonosz és mások megrövidítésével szerezte a pénzét, köszönő viszonyban sincs a valósággal.

aug. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
48%

Az nem lopás, ha önként adják át és értéket adsz nekik. Kuruzslással átvered őket.


Gazdagság (anyagi) tudni kell meg is tartani a pénz. Lttam havi 10 milliót kereső egyént, aki el volt adósodva.

aug. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Mivel laikus vagyok és úgy döntöttem elfogadom a kommentedet ezért arra kérlek, hogy közgazdasági, szakmai alapon is cáfold meg a kiírásomat bekezdésről bekezdésre, ne csak személyeskedj! Köszi!
aug. 10. 13:56
 4/22 anonim ***** válasza:
22%

Kereslet - kínálat.


Ha valaki oda viszi másnak a pénzét, akkor ezek szerint van piaci kereslet a termékére, szolgáltatására.


End of story.

aug. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
51%
Annyiban igazad van, hogy a kozgadasag alapja a HIANY, ha ugyanis mindenki penzben duskalna, akkor ugyanis nem lenne erteke... ha pedig hiany van valamibol, annal ertekesebb lesz es annal inkabb mindenki maganak akarja megszerezni, masok rovasara.
aug. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Meggazdagodni (de akár szimplán csak megélni is) kizárólag a MEP-ből lehet, hisz mindenki meztelenül születik, nincs se zsebe, se ruhája.


MEP = más emberek pénze.


Mindenki abból él, hogy más emberek pénze a sajátjává válik. Ha egy munkahelyen dolgozol, akkor is, ha vállalkozó vagy és szolgáltatsz vagy értékesítesz, akkor is.


S természetesen nem csak elvenni lehet másoktól, hanem azt is el lehet érni, hogy önként és örömmel adják neked oda.


Minél több embernek segítesz abban, hogy elérhesse a saját célkitűzéseit, te annál gazdagabb lehetsz.

aug. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

Igen, a magyar vállalkozók állandóan a magas költségekre hivatkoznak, közben a gáz ára sose volt ilyen alacsony szinten:

[link]

aug. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
21%
Nem.
aug. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%

@7


Figyelmen kívül hagyod, hogy a vállalkozók számára nem lett olcsóbb a gáz. Csupán annyi történt, hogy a kormány olcsóbban veszi, de ugyanannyiért adja, mint előtte. Így lehet jó sokat keresni.

aug. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem a kormány adja a gázt, hanem a piaci cégek
aug. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!