Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szabad külföldinek magyar...

Szabad külföldinek magyar állampapírt venni?

Figyelt kérdés
Magyar vagyok, de külföldön dolgozok és élek. Szabad nekem magyar állampapírokat venni, vagy ez törvényellenes? Valamint be kell-e jelentenem valahol, akár külföldön, akár otthol?

jún. 29. 05:27
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
#10 senki sem fog neked pénzügyi és befektetési tanácsokat osztogatni ingyen, illetve aki igen, az annyit is ér. Arra próbáltunk páran rávilágítani, hogy európai viszonylatban nézve a magyar állampapír a létező leghülyébb befektetés, csak sima pénzkidobás. Max annak jó, aki Magyarországon él, Forintban kapja a fizetését, a pénzügyekhez, befektetésekhez mit sem ért, annak egy fokkal jobb, mintha a párnacihában tartaná a pénzét, mert így kevésbé romlik a pénze, de ez nem azt jelenti, hogy reálértéken nézve neki ebből jövedelme lesz. Ha van befektetni való pénzed, fordulj vele szakemberhez, azért vannak.
júl. 1. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

"ahol már meg is lebegtették a visszaváltási szabályokba belekavarást


Ezt az ellenzéki média lebegtette be, miután elolvasták az ajánlattételt és abban mindig is benne volt.


Illetve egy ellenzéki politikus, az egykori Összefogás köztársasági elnök jelöltje lebegtette, hogy egy kormányváltás esetén felül kell vizsgálni az 1%-os visszaváltást, mert az emberek úgy veszik az állampapírt, mintha látra szóló betét lenne.


Soha, senki nem mondta kormánypárti oldalról, hogy ez változni fog és az ÁKK vezetője is megerősítette nincs tervben ennek a gyakorlatnak a megváltoztatása.


Különösen, hogy ezzel erősen sérülne a bizalom.

júl. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
11: Az az igazság, hogy évek óta rakom a millióimat magyar állampapírba, és nem romlott, hanem milliókat kerestem rajta (visszaváltva több ezer dollárral/euróval ér többet). Szóval semmiképp sem volt pénzkidobás.
júl. 1. 09:59
 14/26 anonim ***** válasza:
#13 aha, persze. Ehhez képest pár hozzászólással fentebb még azt állítottad, hogy a save accountok 0,1 százalékon kamatoznak, holott egyik sincs 5 százalék alatt nálunk. Képzelem, hány milliót kereshettél rajta, amikor a forint minden évben romlik az összes devizához képest, pláne úgy, hogy a kiinduló kérdésed is totál homály. 😁
júl. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Nem magyar saver accountokról volt szó, miért is nevezném azokat angolul?

Amúgy nem fogok neked pontos számokat mondani, de annyit elárulok, hogy a 10+ millió befektetésem 5 év alatt 1/3-át kamatozta. Akárhogy is nézem jobban jártam forintba átrakni a pénzem (akár 16% kamattal is) még infláció mellett is, mintha a bankban hagytam volna állni.

júl. 1. 11:38
 16/26 anonim ***** válasza:
#15 akkor meg hogy jönnek ide a magyar accountok? Mert én sem azokról beszéltem. Azért egész szép eredményt elértél két nap alatt ahhoz képest, hogy a nyitókérdésedben fogalmad sem volt, hogy vehetsz-e egyáltalán állampapírt, és akkora pénzügyi analfabéta vagy, hogy sem az adózással, sem a kamat és a reálhozam mibenlétével nem vagy tisztában. Külföldi sem leszel attól, hogy nem "otthol" dolgozol.
júl. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Bocsi, de pl aki PMÁP-ot vett két éve az reálhozamban igencsak jól jár most. A PMÁP ugyanis az előző évi infláció + kamatprémiumot fizet, így, mivel tavaly az infláció 17% felett volt, most van aki közel 20%-ot nyer vele várhatóan 8-10% infláció mellett. Más kérdés, hogy ez csak egy év, előző évben meg kapott 5-6%-ot 20% infláció mellett, meg hogy ki tudja mennyi lesz most is az infláció az év végére. Remélhetőleg nem lesz megint 20%. Tény viszont, hogy csökkenő kamatkörnyezetben ez nem egy rossz befektetés. (Erre már állambácsi is rájött.) Pláne ilyen kockázat, meg szocho meg egyéb nyereséguzsorák mellett a többi befektetés esetén. Szintén más kérdés, hogy EUR-t én sem váltanék HUF-ra csak azért, hogy MÁP-ba fektessem. Tényleg többet veszítesz az átváltásokkal.
júl. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
13: csak egy gyors számolással, 10 ezer Euroval számolva, ha ezt tényleg megjátszottad volna, mondjuk 3 évre magyar állampapírokba "befektetve" kb 1400 Euroval lennél szegényebb, összevetve mondjuk az osztrák, cseh, szlovén állampapírokkal, de ha csak simán egy cseh bankszámlán tartod a pénzt, bármiféle lekötés vagy befektetés nélkül, 5,5 százalék kamattal, 10 ezer Koronával számolva még durvábban buktál volna, tekintve hogy a Korona jelentősen erősödött nem csak a Forinthoz, de az Eurohoz képest is.
júl. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
18: Hát az én adataim nem ezt mutatják, sőt. 10k euróm pont, hogy 1500-2000 euróval ér többet. Maradjunk 1500-nál. Tegyük fel egyben át akarom váltani (nem fogom egyébként) és az 100-ba kerül. Akkor minimum 1400 eurót nyertem a befektetésen 10 ezer eurónként.
júl. 3. 14:25
 20/26 anonim ***** válasza:
18: ezt hogy számoltad, nem kötözködésből, hanem tényleg érdekelne, csak mert a Forint brutál módon romlott az Eurohoz képest az elmúlt években, ha tényleg meglépett volna valaki ekkora hülyeséget - már bocs- azon csak veszthetett volna. Meg mit értesz azon, hogy az átváltás 100-ba kerül, az átváltásért sehol nem számítanak fel pénzt. Mondani persze lehet bármit, de valami screenshotot a személyes adataidat kitakarva, csak az összeget mutatva láthatnék?
júl. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!