Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szabad külföldinek magyar...

Szabad külföldinek magyar állampapírt venni?

Figyelt kérdés
Magyar vagyok, de külföldön dolgozok és élek. Szabad nekem magyar állampapírokat venni, vagy ez törvényellenes? Valamint be kell-e jelentenem valahol, akár külföldön, akár otthol?

jún. 29. 05:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
64%
Persz
jún. 29. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
12%
Szabad, de ha külföldön élve ezt te befektetésnek szánod, akkor szabad egy gyógypedagógust is felkeresni.
jún. 29. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Nehogy azt hidd, hogy máshol kolbászból van a kerítés...:)
jún. 29. 06:29
 4/25 anonim ***** válasza:
82%
Szabad. Eun belül bármelyik ország állampapírját vásárolhatod, sőt akár Amerikában is.
jún. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
17%
#3 hát a te képességeiddel sehol sem lesz kolbászból. Húsz éve nem jártam Magyarországon, nem is igen vagyok tisztában az ottani viszonyokkal, de ettől függetlenül számolni még tudok: ha az euród/koronád/frankod/dollárod átváltod forintra, aka egy erősen inflálódó, a főbb valutákhoz képest értéktelen vacakra, amit az infláció mértéke alatt kamatoztatsz, az nem plusz jövedelem lesz, hanem reálérték csökkenés, sima pénzkidobás. Nem tudom, hogy hol az "máshol" ahol élsz, de minden országban vannak állampapírok, meg elég jó banki kamatok.
jún. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 b1812567 ***** válasza:
37%

Az utolsónak igaza van.

Olyan állam papírjaiba fektetni, ahol már meg is lebegtették a visszaváltási szabályokba belekavarást, rendszeresen rúgják fel az adórendszert, a szomszédban háború van, és futóbolond az ország vezetése, nos az eléggé kockázatos. Nem véletlen, hogy az €-ban kibocsátott állampapíroknak annyira maga a kamata.

jún. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 krwkco ***** válasza:

"Szabad nekem magyar állampapírokat venni, vagy ez törvényellenes?"

Pl. NYILVÁNOS AJÁNLATTÉTEL PMÁP 2032/J:

"A Prémium Magyar Állampapírokat a forgalomba hozatal során (elsődleges piacon) devizabelföldinek és devizakülföldinek minősülő természetes személyek szerezhetik meg."

A másodpiacon is ugyanezek + a forgalmazók árjegyzési céllal.

"Valamint be kell-e jelentenem valahol, akár külföldön, akár otthon?"

Ha külföldön vagy adóalany, akkor az adóbevallásodban. Adóznod kell a nyereségből, akkor is, ha ez a magyar adóilletőségűeknek adómentes.

jún. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

5-ös: Ezért kell infláció követő papírt venni.

Igen máshol is vannak állampapírok meg banki kamatok, de hol máshol kaphatsz 8+ százalékos kamatot? Ez komoly kérdés, mert akkor oda rakom a pénzem, nem egy bank saver accountjába 0.1%-ért.

jún. 30. 01:54
 9/25 anonim ***** válasza:

8: Hogyha nem forintban kapod a fizetésed, hanem pl euróban, akkor át kell váltani, így lesz váltási költséged. Későbbiekben amennyiben szintén nem forintban akarod felhasználni a befektetett összeget, vissza kell váltani euróra.


Ezen felül tekintsd meg az euro-forint, illetve euro-dollár árfolyamot, hogyan alakult az elmúlt 10 évben. Hogyha figyelmesen megnézted rájössz, hogy a forint sokkal jobban veszíti értékét, így hiába magasabb a kamat, nem nyersz rajta, ami tendencia a jövőben nagy valószínűséggel folytatódik (ugye az MNB politikája miatt, illetve a magyar gazdaság is gyengébb). Mi több, a váltási díjak miatt nagy valószínűséggel rosszabbul fog kamatozni a pénzed, azaz 8% több forintod lesz 1 év múlva, addigra viszont 1 euró lehet 410 forint lesz.

jún. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Ingyen is át lehet váltani pénzt, de amúgy értelek. Te is ha ismersz konkrét jobb megoldást, nyitott vagyok.
jún. 30. 08:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!