Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ennyi elèg lehet èlelmiszerre...

Ennyi elèg lehet èlelmiszerre ès tisztítószerekre?

Figyelt kérdés
Miután kifizettük a rezsit ,lakbèrt ,telefonszámlát marad 200 ezer forintunk.200 ezer elèg lehet 2főre +(1 èves baba), ha heti bevásarlast csinálok plusz mèg tankolni is kell?

jún. 25. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Kenyában vagy szomáliában ez egy tisztes havi költőpénz.
jún. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
2 fő+1 baba= 3 fö. Hát nemigen, pláne ha még tankolni is kell. Az árak folyamatosan emelkednek, a baba meg nem marad egyéves, minél nagyobb lesz, annál többe kerül.
jún. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Hát, hosszútávon nem fogtok így kijönni, de nem szimplán a kaja+tankolás miatt, hanem mert akkor miből raktok félre olyan dolgokra, mint pl. elromlik a kocsi, a mosógép, cipőt kell venni a gyereknek, srb?


Élelmiszerre és tisztítószerre plusz tankolásra elegendő az összeg, mi négyen vagyunk, 2 felnőtt, egy 3 éves és egy 1 éves (a nagy még nem ovis, itthon eszik). 40 ezret költünk tankolásra egy autóba, és kb. 130 ezret kajára és tisztítószerre, bár megjegyzem, mivel igyekszem környezettudatosan élni, többnyire ecettel, szódabikarbóvál, perkarbonáttal, ilyesmivel takarítok, ez minimális pénz.


Ez az összeg inkábn kajára megy és mi tök jókat eszünk, gyümölcs is van itthon, kávézunk. De igen, menütervet írok, és odafigyelek a bevásárlásra, akciókra, nem húst eszünk hússal, itthon is sütök pékárut, stb. Viszont csak csapvizet iszunk és kevés nasi van, a gyerekeknek 1-1 valami, mi nem nasizunk mindennap a férjemmel.


De ez már 170 ezer forint, a maradék 30 ezer meg pillanatok alatt elmegy másra, pelenka, ruha, a háztartáshoz dolgok, és nektek sem csak kajára meg tisztítószerre kell majd költenetek.

jún. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
3 főre szerintem kevés 200e, főleg ha tankolni is akarsz. Valamit nélkülözni fogtok az étrendben, avagy nem jártok programokra.
jún. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Kizárt.
jún. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

3-an vagyunk mi is. Bár nem babával, de növésben lévő tinivel.


Havonta 250 alatt nem ússzuk meg. Ez nagyon baráti, és ritka is, az átlag inkább 300-350 ezer. Nem kávézunk, nem sörözünk, nem cigizünk, és nem üdítőitalon élünk. Ebbe ruha/cipő nincs benne. Csak a mindennapi életvitel költsége. Kaja, rezsi, tankolás. Tankolni munkába járás miatt kell, a munkáltató viszont nem járul hozzá anyagilag. Nem tehetné meg, de hát ez van...

Tömegközlekedés pocsék -> napi 5 busz a városba oda-vissza.

jún. 26. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazából Tankolásra nem sokat kell költeni,mert most így alakult hogy a párom nem autóval jár dolgozni.

Igazából az a cèlom hogy havonta 100 forintot fèlre tegyünk akkor kellene 200-ból kijönni ha az hónap elejèn fèlre tennèm. Párom is tanul igyekszik jobban kereső állást találni.Illetve ha 2 éves lesz a kisfiam én is vissza megyek dolgozni. Csak szeretnènk egy kis megatakrítast vèsz esetère.

Szerintem megfogom próbalni, mert eddig nem igazán tudatosan vásároltam nem terveztem nagyon előre semmit.

jún. 27. 09:51
 8/8 anonim ***** válasza:
81%

Ja, ez így más, ha a havi fixet félreteszed hó elején.


Mint írtam, mi havi 130-ból kijövünk kajára menütervvel, főzéssel, odafigyeléssel négyen. És nem paprikás krumplin élünk.


Ami nekünk nagyon bevált, hogy hó elején elmegyünk egy nagybevásárlásra, akkor megvesszük 1 hónapra előre a húst, tartós élelmiszereket, eltartható dolgokat. És utána már csak frisset veszünk, de amúgy abból a tartósból főzünk, ami otthon van. Ez nálunk hó elején kb. 80 ezer szokott lenni, plusz ugye mellé ez-az hó közben.

jún. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!