Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Írhatunk kettő adásvételi...

Wöller Ádám Dávid kérdése:

Írhatunk kettő adásvételi szerződést kifüggesztős zártkert ingatlanra egy-két hét eltéréssel?

Figyelt kérdés
Kérdéssel fordulok hozzátok. Megvettem egy zártkerti ingatlan 34/36-od részét (tegnap) június 24-én. A kifüggesztés, földbizottság stb. miatt körülbelül 5 hónap múlva, november körül kerülhet a nevemre a terület ha senki nem él az elővételi jogával. Nem számítunk arra, hogy bárki az elővételi jogával éljen mert több mint három éve itt élő közvetlen szomszédos földműves vagyok. A Magyar Államon kívül nincs senkinek elővételi joga. Szeretném megvásárolni a 2/36-od részt és az eladó szeretné eladni nekem, de ő külföldön él. Néhány héten belül várhatóan hazajön és szeretnék vele is szerződni a 2/36-od részre. Addig amíg a 34/36-od rész a nevemre nem kerül írhatunk még egy szerződést a már folyamatban lévő szerződés mellett? Meg kell várnunk amíg a nevemre kerül a 34/36-od rész és csak utána szerződhetünk? Előre is köszönöm a válaszokat.

jún. 25. 10:15
 1/2 anonim ***** válasza:

A kérdésedre csak tippelni tudok (nem kell várnod, még a széljegyre sem, csak egyértelműen jelezni kell, hogy ez a tulajdonrész az előző adásvételben nem volt érintett).


Viszont fontos, hogy a tulajnak nem kell Magyarországon lennie az adásvételhez, az ügyvéd tud szerződést távollévő felek között is ellenjegyzezni és a földhivatalba amúgy is csak ő megy.

A részletekért keress ügyvédet, aki vállal szerződést távollévő felek között.

jún. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Persze, a kettőnek semmi köze egymáshoz ilyen tekintetben.
jún. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!