Milyen befektetéssel kerstetek eddig a legtöbbet?
1. Egy ócskapiacon, 40 Ft-ért vett könyvet a vaterán 4000 Ft-os kikiáltási árról 31500-ra licitáltak fel a vevők.
2. Egy hasonlóan alacsony áron vásárolt könyvben volt egy kártyanaptár (aminek így nulla Ft volt a bekerülési ára), a vaterán 5000 Ft-os kikiáltási árról 39000 Ft-ra licitálták fel a vevők.
Mellékállású vállalkozás 400.000-ből 60 milliós bevétel, 6 millió profittal 5 év alatt.
Lakóingatlan 5,8 millió önerőből vásárolva, 3 milliós felújítást követően 5 év után adómentesen 19,5-millióért eladva.
Mellékállású vállalkozás 180.000 Ft-ból, éves nettó 4-6 millió bevételt termel folyamatosan 3 éve, 75%-os jövedelem mellett jelenleg is, növekvő árbevétel és ügyfélkör mellett.
Es a 4 -6 milliós arbevetel mellet mennyi volt az adozas előtti eredmenyed?
60 millio bevetel es 6 millio adozott eredmeny 5 ev alatt. Picit alul teljesitett nem ahhiz kepest hogy a fedezeti pontos milyen magas
Idén 6 milliónál 4,9 millió az adózás előtti átalányadózó e.v.-ként.
4 milliónál 3,5 millió volt amiből csak az 500.000 volt adóköteles tavaly.
Tavalyelőtt pedig, tört időszakra, 6 hónapra 1.200.000-hez tartozott 225.000 Ft éves költség.
Miért lenne magas a fedezeti pont? 3x-os a nettó jövedelem jelenleg a költségekhez képest. :-)
Online kereskedelmi tevékenység esetén a nettó 10%, még egész jó is, bár nyilván nem ebből élnék meg, ez csak az egyik láb volt. Amit a covid leváltott a jobb hozamú, kisebb befektetéses szolgáltatói vonalra.
Ha arányaiban nézem, akkor az ősidőkben mondanám a leértékelt 500 Ft- os szoftvert, amit étkezési jeggyel vettem multiban, darabját 9-27.000 Ft-ért adtam el Vaterán én is. Illetve áruhitel kártyából létrehozva betéti társaságot, ami utána 18 évet élt meg. :-)
A befektetési összeg nem mindegy, talán inkább.... Kevés olyan dologba fektetek, ami 1 éven túl hozná vissza a kezdeti befektetett összeget.
Más kérdés, hogy a bevételből hány % kerül a költségek fedezetére, vagy a növekedést szolgáló beruházásokra visszaforgatva ( ami meg a vállalkozás értékét növelik ), mint vagyon.
Még 2013-ban vettem MOL Magnolia kötvényt. Egy darabot.
100.000 euro névértékben. Akkor 84 ezerbe került.
Egy komoly Jersey-szigeteki cég bocsájtotta ki, amelyiknek ez volt az egyetlen tevékenysége. Az alaptőkéje 2 euro volt, egy-egy 1 euros részvény formájában. A részvényesek a 2 cégalapító voltak. Szóval kockázatmentes befektetés volt. :-)
Össze kellett szednem az összes mozgósítható pénzem, hogy megvegyem. TBSZ-ek felbontása, magyar államkötvények eladása, satöbbi.
Évi 4% kamatot fizetett és 1500 euro osztalékot. És 3 év múlva a MOL visszahívta és kifizette a névértéket. És közben az EURHUF árfolyamon is volt nyereség.
(Persze a valóságban végig ott volt mögötte a MOL felelősségvállalása.)
Az e.v. is mikrovállalkozás ugyanúgy.
A kereskedelmi tevékenységet nem átalányadózóként végeztem és nem a jelenlegi 90/10szabály szerint.
Egyébként pont fordítva. 90% költség és 10% a jövedelem jelenleg, átalányadózóként. Én viszont áfakörös tételes költségelsámolásos voltam, úgy tudtam hozni ezt a szintet számlákkal igazoltan.
Jelenleg vagyok 40% költségátalányban átalányadózó szolgáltatóként, de a valós költségeim számlával igazoltan mindössze csak a bevételem 20-25%-a reálisan, számlákkal igazoltan.
Eredménykimutatást és mérleget ugyanúgy vezetek e.v.ként is vezetői analitikában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!