Angliában van a magyar állampapírokhoz hasonló magas hozamú befektetés?
A magyar állam nem csak gazdasági szempontokat, henem egyéb célokat is figyelembe vett a lakossági állampapírok magas kamatának kialakításakor.
Ez más országokban nemigen jön szóba. Az állampapírkamatok általában alig haladják meg a várható, jövőbeli, futamidő alatti inflációt.
Az angol állampapírok hozama nem lesz összemérhető a legjobb múltbeli PMÁP-ok 17-19%-os jelenlegi kamatával. Még a devizák árfolyamváltozását figyelembevéve sem.
De a most vásárolható PMÁP-hoz már hasonló lehet.
"magas hozamú befektetés"
"hatalmas kamatok"
Még egy gyagyás, akinek fogalma nincs arról hogy mit jelent az hogy reálhozam...
"Még egy gyagyás..."
Aki mások pocskondiázásával próbálja erősíteni a véleményét, általában téved. Mint ebben a konkrét esetben is.
A reálhozamot a kamatozási időszak inflációjával kell összevetni. Amikor egy erősen csökkenő inflációs környezetben egy kötvény a MÚLTBELI inflációt meghaladva kamatozik, akkor jelentős reálhozama lehet.
"3,7%-kal nőttek átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapjához képest"
Ettől függetlenül amit írsz, még mindig nevetséges "magas hozamú befektetés"-nek, "hatalmas kamatok"-nak nevezni, amit az állampapír produkál.
A Bitcoin éves 150%-os növekedését DOLLÁRBAN! már talán nevezhetjük magas hozamnak.
Más kategória, mint az állampapírok.
Múltbeli hozam vs. jövőbeli hozam.
@4
A #3 nem pocskondiázott senkit. Inkább azt próbálta érzékeltetni, hogy aki vakon hisz a fidesznek, s a többi pénzügyi analfabétának, aki vérszemet kapott a "hatalmas kamatok" láttán, az maga is pénzügyi analfabéta.
S nincs is ezzel semmi gond, hisz ez cáfolhatatlan tény.
Ugyanis ma nem tud olyan állampapírt vásárolni, ami "egy erősen csökkenő inflációs környezetben egy kötvény a MÚLTBELI inflációt meghaladva kamatozik". A kérdező ezért menekülne a forintban történő befektetés gondolatától is.
Ahhoz, hogy valaki a mai magas kamatokat élvezhesse, évekkel ezelőtt kellett vásárolnia. Márpedig akkor az infláció is magas volt. Szóval, ma csak akkor tud nyereséges lenni a befektetése, ha akkoriban az inflációt is számolva, veszteséges volt.
Az ugyanis vitathatatlan, hogy az elmúlt két év össz. inflációja valahol 50-150% között volt (termékenként és termékcsoportonként eltérő mértékű), miközben nincs olyan állampapír, ami ezt fedezte volna. A KSH adata messze van a valóságtól.
"A #3 nem pocskondiázott senkit."
A "gyagyás" nem pocskondiázás?
Nem.
Ha valaki a magyar állampapír esetén "hatalmas kamatok"-ról beszél, ott tényleg valami baj van.
Akkor lenne pocskondiázás, ha épelméjű embert neveznénk gyagyásnak.
A fenti eset (#3) olyan, mintha egy szőke hajút szőkének, vagy egy kék szemmel rendelkezőt kékszeműnek mondanánk. Aki ezen tulajdonságokkal rendelkezik nem sértődhet meg, hisz lerí róla, le sem tagadhatja, hogy igaz rá a kijelentés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!