Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudom átvenni a postán...

Hogyan tudom átvenni a postán a levelemet, ha az értesítő nincs meg és a lakcímem sem egyezik?

Figyelt kérdés
Megszereztem a jogosítványomat, viszont a tanfolyam kezdetekor egy régi levelezési címet adtam meg ami már nem aktuális. A postás oda próbálta meg kézbesíteni a jogsit. Elvileg egy értesítőt be is dobott a postaládába amihez természetesen sajnos már nem férek hozzá. Mi ilyenkor a teendő? Hogyan tudnám átvenni a jogsimat? Köszönöm a segtséget!

máj. 10. 11:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Valóban, korábban az nem így volt... ettől függetlenül okirathamisítást követsz el, ami a BTK alapján "három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő".
máj. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 krwkco ***** válasza:
59%

A tanuk aláírásának meghamisítása valóban okirathamisítás. De ha a kérdező szerezne 2 valódi tanut, akkor már nem lenne okirathamisítás.

Csak továbbra is hülyeség, hogy saját magát meghatalmazza olyasmire, amihez eredetileg nem volt joga.

Viszont ha egy negyedik embert hatalmaz meg ezzel az okirattal, az működhet. Nem derül ki a papírból, hogy nem a címhelyen van a bejelentett lakása.

máj. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!