Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudom átvenni a postán...

Hogyan tudom átvenni a postán a levelemet, ha az értesítő nincs meg és a lakcímem sem egyezik?

Figyelt kérdés
Megszereztem a jogosítványomat, viszont a tanfolyam kezdetekor egy régi levelezési címet adtam meg ami már nem aktuális. A postás oda próbálta meg kézbesíteni a jogsit. Elvileg egy értesítőt be is dobott a postaládába amihez természetesen sajnos már nem férek hozzá. Mi ilyenkor a teendő? Hogyan tudnám átvenni a jogsimat? Köszönöm a segtséget!

máj. 10. 11:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Hamisítasz egy meghatalmazást. Én mindig így szoktam a leveleimet átvenni, mivel a tartózkodási helyem nincs a lakcímkártyán és máshogy nem adják oda.
máj. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Kérd el attól az értesítőt, aki hozzáfér a postaládához.
máj. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 krwkco ***** válasza:
39%

"Hamisítasz egy meghatalmazást."

Milyen meghatalmazást tudsz hamisítani? Hogy Kovács Béla Rezeda u. 1 alatti lakos meghatalmazza Kovács Béla Turbolya u. 2 alatti lakost, hogy a leveleit felvegye?

Csak kiváncsiságból kérdezem, mert abszolut nem értem az eljárást.

máj. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

A meghatalmazás, amiről az egyes írt butaság. A postai meghatalmazás ugyanis a postán készül, a meghatalmazó, a meghatalmazott és egy postai alkalmazott jelenlétében.


Tudom, csináltam többször is.

máj. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Menj be a hozzád legközelebbi kormányablakba, ott kérd a jó címedre, vagy személyes átvételre, a posta egy idő után úgyis visszaküldi nekik.
máj. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Igen, ahogy 4 irja, postai MH-t tanukent jovahagyja egy postai dolgozo is, le is pecsetelik. Te azt a pecsetet, meg a meghatalmazasi szamot biztos nem fogod hamisitani, bohoc! 🤡 Egyebkent meg bunteny is, ugyhogy ezzel ne dicsekedj nagyon... 💩
máj. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
#4, #6 Nincs igazatok. Az egyszeri meghatalmazáshoz nem kell postai dolgozónak aláírnia. Gondoljatok bele, semmi értelme nem lenne, ha meg kellene jelennie a meghatalmazónak a postán. 🤡🤡
máj. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
24%

A postatörvény szerint a mindenkori postai meghatalmazást postai alkalmazottnak is hitelesítenie kell, a meghatalmazás minta pedig fent van a posta.hu oldalon is.

De ha ennyire azt gondolod, hogy igazad van, próbáljuk ki:

Írd meg, hogy melyik postán fogadják el az egyszeri meghatalmazást, mert az szabálytalan... abban az esetben feljelentelek téged is és a postást is, aki elfogadja. Ha neked van igazad, akkor semmi problémátok nem lesz ebből... na mit szólsz? :)

máj. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Ezen meghatalmazás VAGY a Posta munkavállalója által hitelesíthető, VAGY két tanú egyidejű közreműködésével (a tanúk aláírásával, továbbá nevük és lakóhelyük – ennek hiányában tartózkodási helyük – olvasható feltüntetésével) teljes bizonyító erejű magánokiratnak minősül.


Azaz nem kell a postai meghatalmazottnak aláírnia 🤡🤡🤡

máj. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 krwkco ***** válasza:
59%

"VAGY két tanú egyidejű közreműködésével"

Régebben ez nem így volt. De úgy látszik, hogy a Posta beadta a derekát és rájött, hogy a teljes bizonyítóerejű magánokiratot neki is el kell fogadnia.


Viszont még mindig fennáll a kérdés, hogy az 1-es hozzászóló saját magát hatalmazza meg? A saját adatait írja a meghatalmazó és meghatalmazott helyére is?

Ez eléggé átlátszó dolog. Mert hogyan lehet meghatalmazni valakit olyasmire, amihez a meghatalmazónak sincs joga?

máj. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!