Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A havi 400ezer forintos...

A havi 400ezer forintos fizetesbol hogyan lehet sporolni?

Figyelt kérdés

Bevallom oszinten, hogy en nem tudok sporolni... 120 ezer csak az alberlet rezsi, 100ezer alig eleg egy honapban kajara. Algopirin is kell gyakran, egyeb mas gyogyszerek, ha meg vagyok fazva. Ezek brutal dragak... fodrasz kozmetuikus csak kell neha.... orulok ha marad 50 ezer ft-om egy honapban... nagyon elkeserito 😢😢 mondjuk evente fel millot tudok sporolni... vagy meg annyit sem, mert ugye karacsony, szultesnap9k... 32 eves egyedulallo no vagyok.

400ezer szerinte nem keves penz es durva, hogy alig jovok ki belole....

Nyaralni abszolut nem jarok. Mozi szinhaz evente 2 alkalom max.

Ti hogyan jottok ki a fizetesetekbol?

A szuleimhez nem tudok visszakoltozni, mert videken elnek. En pedig egy varosban a munkam miatt.

Nektek eleg a fizetesetek?


2023. dec. 19. 05:02
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
76%
Szomorúak ezek a válaszok. Mármint persze, így kell spórolni, csak az a szomorú, hogy egy 32 éves nőnek, aki amúgy nem is keres szarul, mert nettó 400 átlag fölötti ebben az országban, így kell élnie. Azért egy átlag fölötti fizuból az mi, hogy lakótárssal lakjon, mert egy szaros garzont se engedhet meg magának egyedül, meg ne járjon már fodrászhoz meg szórakozni se és még a kávéról is mondjon le, mert máshogy nem tud megtakarítani. Gáz ez az ország.
2023. dec. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
41%
Költs kevesebbet.
2023. dec. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
26%
#11: kb. 1000 eurorol van szo, a nemet minimalber (!!!) felerol, az osztrak minimalber ketharmadarol. Nem, ez NEM jo kereset.
2023. dec. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
92%
13: nem mondtam, hogy jó. Azt mondtam, hogy magyar viszonylatban nem szar. Amúgy persze, hulladék, de mivel a kérdező Magyarországon él, teljesen értelmetlen német meg osztrák fizukhoz hasonlítani. Itt ez sajnos átlag fölötti és az a szégyen, hogy egy átlag fölötti fizu ebben az országban ennyit ér.
2023. dec. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
83%

"orulok ha marad 50 ezer ft-om egy honapban"

Hát az nem rossz.

Havi 50-et félreteszel akkor?

2023. dec. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
71%
Én is költözhetnék garzonba hasonló fizuból, de én inkább itthon elvagyok anyáméknál 36 éves férfiként. Igaz nem túl kényelmes a dolog, de csak ebben az évben kb. 2 milliót összespóroltam (bár egy részét azóta már elköltöttem) és 400-at én csak túlórákkal érem el néha.
2023. dec. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
41%

"Mozi szinhaz evente 2 alkalom max."

Ezekhez ingyen és 1000 Ft környékén is könnyen hozzá lehet jutni, ezen rengetegek lehet "spórolni", inkább úgy mondom, szinte korlátlan alkalom kijön a felsorolt költések mellé művelődésből. Persze ami van annyiért, abból tudsz válogatni.:)

2023. dec. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
58%

Mi értelme sporolgatni meg kuporgatni minimális összeget amibol se lakás nem lesz, se semmi ? Ez pont akkora összeg ami elinflálódik mire vehetsz valamit, önerő max, a hitelt meg nem úszod meg 120ból, ugyanúgy nem fogsz tudni felre tenni.

Ne értsetek félre, ugyes a kérdező hogy ennyit felre tud rakni, de megéri? Ha vissza gondolsz majd mennyi mindent kihagytál? Nyaralás, élmények? Szórakozás ? Soha senki nem kapja vissza azokat az éveket.

2023. dec. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat.

En ettol jobban sajnos tenyleg nem tudok sporolni. Irta valaki, hogy 400ezerbol tenyleg nem lehet megelni sz gaz, pedig sztem sem keves penz. De olyan arak vannak, hogy eltorpul ez az osszeg :(

Ha lenne egy parom, es keresne o is legalabb ennyit, akkor tobb elmenne...

Gondolkozhstnek ugy is, hogy egyszer elunk, most vagyok fiatal es havi 50 ezreket nem eri meg felretenni. Igen, lehet nem eri meg. De gondolni kell, ha valami kozbe jon. Legyen mihez nyulni. De mar ez is rossz, hogy rettegni kell valamitol es nincs olyan sok penzed :(

2023. dec. 19. 16:35
 20/33 anonim ***** válasza:
40%

18: Kinek mi a fontos és kinek mi a szórakozás például.

Nekem nem azok, amiket felsoroltál.

Már azt se tudom értelmezni, ha valakinek kicsit is fontos a szórakozás vagy a nyaralás.

Nem kéne ezt a szemléletet ráerőltetni másokra, hogy olyan dolgokra költsön el nagy összegeket, ami neki esetleg nem is fontos, untatja, megterheli, stb.


"kuporgatni minimális összeget amibol se lakás nem lesz, se semmi ?"

Ez azért annál jóval nagyobb összeg.


"ugyes a kérdező hogy ennyit felre tud rakni, de megéri? Ha vissza gondolsz majd mennyi mindent kihagytál? Nyaralás, élmények? Szórakozás ?"


Honnan tudod, hogy amit félrerak, nem ezekre vagy olyan dolgokra költi, ami neki kell?

2023. dec. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!