Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A havi 400ezer forintos...

A havi 400ezer forintos fizetesbol hogyan lehet sporolni?

Figyelt kérdés

Bevallom oszinten, hogy en nem tudok sporolni... 120 ezer csak az alberlet rezsi, 100ezer alig eleg egy honapban kajara. Algopirin is kell gyakran, egyeb mas gyogyszerek, ha meg vagyok fazva. Ezek brutal dragak... fodrasz kozmetuikus csak kell neha.... orulok ha marad 50 ezer ft-om egy honapban... nagyon elkeserito 😢😢 mondjuk evente fel millot tudok sporolni... vagy meg annyit sem, mert ugye karacsony, szultesnap9k... 32 eves egyedulallo no vagyok.

400ezer szerinte nem keves penz es durva, hogy alig jovok ki belole....

Nyaralni abszolut nem jarok. Mozi szinhaz evente 2 alkalom max.

Ti hogyan jottok ki a fizetesetekbol?

A szuleimhez nem tudok visszakoltozni, mert videken elnek. En pedig egy varosban a munkam miatt.

Nektek eleg a fizetesetek?


2023. dec. 19. 05:02
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
61%

Nekünk nem, és én sem értem, hogy mire megy el.


Ok, van valami gasztroenterológiai problémám, ami miatt magánorvosi vizsgálatok tömegén kell átvergődnöm, de igaziból ezen kívül semmi luxus dologra nem költünk.


Gyógyszer, otthon főzünk, nem járunk programokra nagyon, havi 10.000 megy el sportra, nem járok fodrászhoz max két évente egyszer, körmöshöz és kozmetikushoz sem. Ruhákat három havonta kb. 30.000 forintért veszek kb, néha kimarad és általában a szüleim is beszállnak. Ékszert nem veszek évek óta se egyéb kiegészítőket. Ok, a cipőim, azok drágák, mert jó minőségűt veszek, de kb. két pár cipőt használok egész évben (egy téli, egy nyári). Évi egy esküvőre megyünk. Tavaly Horvátországban voltunk csak egy hetet apartmanban nyaralni szeptember közepén. Egy autónk van, amit csak hétvégente használunk. Ilyen évi 100.000 megy el szervízre, casco nincs. Nincs netflix vagy hasonló előfizetésünk. Kicsi a lakás rezsije.


És így megy el havi 700 ezer kettőnknek + 300 hitel. Nekem is érthetetlen az egész, leginkább ahogy nézem ennyit eszünk, meg ajándékokat veszünk belőle.

2023. dec. 19. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
39%
Keress tobbet
2023. dec. 19. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
51%
Kiszamolo akadémiát nézd végig
2023. dec. 19. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
68%
Simán. Nem. Kell egyedül lakni havi 120e-ert.
2023. dec. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
74%
Hát én egyedül élek és közel sem keresek ennyit, mégis tudok félre tenni. Igaz, én minimumra szorítottam az ilyen kiadásokat, mint fodrász és kozmetikus, ruha, cipő stb, mások ezekre többet költenek nálam. Pedig nekem sem maradnak el ezek a dolgok, csak racionalizáltam őket. :)
2023. dec. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
74%
Én úgy tudok spórolni, hogy sok mindenről lemondok: pl. nincs fodrász, kozmetikus. Samponból, kozmetikumokból csak dm saját márkásat veszek (a vicc, hogy ezek jobban használnak, mint a mindenféle extra márkás, amit próbáltam 😅). Cipőt kétévente veszek, ruhát csak akkor egy-egy darabot, ha nagyon kell, amúgy ugyanazokat hordom évek óta. Máson nem igazán tudok spórolni, ja autóm persze nincs.
2023. dec. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
43%

Kockas fuzet nagy csoda am: fel kell irni mire megy el a penz, es honap vegen atnezni hogy mi volt felesleges, hogy ugy mondjam luxuskiadas.


Mukorom, hajfestes, kozmetikus, ezek mind luxuskiadasok ha szukos a koltsegvetes, a bekapkodott gyogyszerek helyett az egeszseged megorzese kene hogy legyen a cel, elelmiszert, haztartasi cuccokat akciosan kell venni vagy ahogy emlitettek, dm/rossmann sajatmarkasakat, sorolhatnam meg.

2023. dec. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
39%

Szegény... Mi lenne veled, ha 250 körül kapnál nettóban, mint itt a legtöbb ember..

Inkább menj olyan albiba, ahol van lakótársakkal, úgy olcsóbb a lakhatás. Fodrászhoz csak 2-3 havonta járok, a körmös luxus. Nálam a kaján megy el a dolog, havi 70-80 simán...

2023. dec. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
56%

Nekem a barátnőim vágják a hajam vagy a nővérem/húgom. Kozmetikus hoz nem járok.

A gyógyszerek nem annyira drágák, megfázásra veszek pár dolgot párezer forintért és kitart sokáig. Fogamzásgátló drága, de mondjuk az óvszer felszorozva drágább.

Úgyhogy azt a 180-at nem tudom mire költöd. Oké mondjuk egyéb dolgokra (edzés, szórakozás, ha kifogy valami pl betét, fogkrém, közlekedés stb) elmegy max havi 50. Még mindig van 120 amivel nem tudom mit csinálsz.

Én tavaly megéltem 100k-ból kolisként. Most nem tudom mi a helyzet, külföldön élek. Itt 650€ megy az én részemre a lakásból rezsivel. Aztán 350€ van szánva minden másra. Ezt kb tudom is tartani.

2023. dec. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
89%

"120 ezer csak az alberlet rezsi"

Társulj és bérelj szobát.


"100ezer alig eleg egy honapban kajara. "

Főzz magadra, és elég lesz! Ne rendelj, vásárolj drága cukrozott péksütiket, gyorskajákat, kávét, üdítőt.


"Algopirin is kell gyakran, egyeb mas gyogyszerek, ha meg vagyok fazva."

Hogyha havi szinten beteg vagy, érdemes felülvizsgálni mit eszel, mennyire élsz egészségesen, mert nem normális. Barátnőmmel éves szinten maximum kétszer vagyunk betegek, amikor bármmilyen gyógyszer szükséges.


"fodrasz kozmetuikus csak kell neha"

Kozmetikusra nincs szükség, hacsak nincs valami rendellenességet, kinövésed. Fodrász elég 3-4 havonta, ismerőseim pl maguknak vágják, avagy barátnőnél, 0 költség. Fodrásznál, kozmetikusnál gatyádat ráköltöd, ha spórolni akarsz, kerüld.


"mert ugye karacsony, szultesnap9k"

Vásárolj olcsó, készíts kreatív ajándékot. Egy ajándék nem attól lesz jó, hogy a gatyádat ráköltöd. Beszéld meg az ajándékozóiddal, hogy szerény ajándékot szeretnél (pl. max 5e).


"Ti hogyan jottok ki a fizetesetekbol?"

Amíg egyedül éltem, és kevés pénzem volt, albérletbe társultam és csak szobát béreltem. Fodrászhoz 3 havonta jártam, nyaralni barátokkal voltunk, semmi luxus, egy kocsival elmentünk valakinek a nyaralójába.

Ételt magamnak főzök, beteg nagyon ritkán vagyok (rendszeresen sportolok, odafigyelek egészségemre), szórakozni 1-2 havonta jártam.


Azóta kicsit másabb a helyzet, mert lassan évtizede odatettem magam a munkahelyemen, így dinamikusan nőtt a fizetésem, a kezdet viszont nekem is nehéz volt. Neked is ezt tudom javasolni, hogy amíg szárnyaid feszegeted, ne élj nagy lábon, mert ha hitelre kényszerülsz, lehet sose lábalsz ki belőle.

2023. dec. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!