Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki atlag felett keres az nem...

Aki atlag felett keres az nem erzi magat rosszul hogy masnak nincs annyi penze?

Figyelt kérdés
2023. szept. 5. 22:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
80%

Egyetemi éveimben minimumon éltem, se buli, se új ruha, eszköz, programok, miközben 1-3 emberrel osztoztam a szobán évekig, természetesen autó nélkül.


Miközben rengeteg energiát fektettem a tanulásba, beadandóba, mérésbe, saját önálló diplomamunkába, miközben mások nyaraltak, buliztak.


Ezen felül mikor dolgozni kezdtem - szakmai diákmunka - eleinte alig kerestem, de tudás miatt bevállaltam a későbbi jobb fizetésért, mivel ennek köszönhetően mikor végeztem már válogathattam a teljes állású pozíciók között.


Nem sajnálom őket, másnak is volt/van erre lehetősége.

2023. szept. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
80%
Majdnem 3 év úgy telt hogy 8 órás főállás majd utána 3-4 óra a saját vállalkozásba. + rengeteg álmatlan éjszaka hogy kitaláljam mit és hogyan. Cserébe most az átlag 4-5x van még havonta napi pár óra munkával.
2023. szept. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. szept. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
71%

Jelenleg 1 millió fölött van a havi nettóm a következő okok miatt:


1. Sokat tanultam, hogy meglegyen a megfelelő képesítésem ehhez

2. Külföldön évekig dolgoztam, távol a családtól, barátoktól, elég sok kényelmetlenséget vállalva, hogy továbbképezzem magam és többre vigyem

3. Másokat láttam ezzel egy időben, hogy nem tettek nagy erőfeszítéseket

4. Jelenleg sokat dolgozom, és munkahelyváltásokkal kockázatot vállaltam, hogy sokat keressek

5. Másokat láttam/látok ezzel szemben, hogy tapicskolnak a kényelmes, betespedt munkahelyen, sok 100ezrerrel kevesebbért melózva, mint én, pedig nem rosszabbak a képességeik


Szóval azt gondolom, hogy a legtöbb ember, aki hasonló képzettséggel, képességekkel szignifikánsan kevesebbet keres, mint én, az nem tett meg olyan dolgokat, amit én megtettem a magasabb jövedelemért, pedig megtehette volna.

2023. szept. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
3%

Nem kell ennyire ajnározni az IT-seket, alig csinálnak valamit. Más is tanult egyetemen, pl. a diplomás ápoló, tanárok, stb....

Még talán nehezebb is, mint az IT. Nem sajnálom tőlük a pénzt, de más is tanult annyit, mint ők. Minden diplomás többet érdemelne. Itt az IT-sek lenézik a kisembereket. Csakhogy az étel, meg a ruha, az autó, stb... Nem maguktól lesznek, ha nem lesznek kisemberek, akkor termelhet mindent is magának az IT-s, varrhatja magának a ruhát, meg szerelheti az autóját, meg cserélheti a pelenkáját a kórházban magának. Lassan annyi IT-s lesz, hogy szinte biztos, hogy csökkeni fog az értékük a munkaerőpiacon. Ha nem teszik a boltokban, meg az éttermekben a seggük alá a dolgokat, akkor éhenhalnak. Annyira nem értékes emberek.

2023. szept. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
75%

"Annyira nem értékes emberek."

Ha nem lennének azok, akkor nem keresnék az átlagbér 5-10×-ét.

2023. szept. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Miért érezze magát rosszul emiatt bárki? Aki rosszul keres, nem azért keres rosszul, mert más többet kap.
2023. szept. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mert jól élünk. Sokat dolgoztunk érte.


De azért igen,hogy sok fontos szakmát nem fizetnek meg. Nem tudom ki lesz velünk mentős,ápoló,óvónő, idős gondozó, tűzoltó nélkül... mert röhejes mennyit keresnek azért a munkáért. És szar lesz, ha elkezdenek tömegesen lelépni.

2023. szept. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
69%
Brutto 2.8 milla a fizum, rohadtul nem.
2023. szept. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
100%
Nem, mert megdolgoztam erte, az elejen nevetseges osszegekert dolgoztam. Persze ezt sokan nem tudjak...
2023. szept. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!