Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Remixshop-nál eladni: tényleg...

Remixshop-nál eladni: tényleg ennyire áron alul vesznek be holmikat?

Figyelt kérdés

Rengeteg jó minőségű, alig használt ruhám van, bár többnyire fast fashion. Megszabadulnék néhánytól, mert már belefulladok.

A remixshopot néztem ki, de elképesztő alacsony árakat ajánl fel az oldal, pl. egy overál vagy ruha, nadrág 400 Ft, közben meg nagyon erős követelményeket támaszt a ruha állapotával kapcsolatban, hibátlan legyen, ne látszódjon rajta a mosás, stb.

Ez végleges ajánlat lehet, vagy azért amikor bevételezik, és látják hogy hibátlan, akkor ajánlanak méltányos árat?

Valakinek tapasztalat?



2023. aug. 4. 11:12
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Nem nagyon lehet jó áron eladni a használt ruhát jelenleg, a turik és a külföldről hozott áruk miatt nincs kereslet rá. Én is próbáltam Gardróbvásárra feltölteni a jó állapotú divatos dolgaimat, de érdeklődő se nagyon volt rájuk. Pedig mindent max 500-1000 forintért hirdettem.

A tanulság, hogy inkább nagyon meg kell válogatni, hogy milyen ruhákat vesz meg az ember és ha valami szuper akció van, akkor sem muszáj megvenni a ruhákat. Mostanában alig veszek ruhát, inkább előveszem a régebbieket is. Mivel kis helyem van, ezért így is nehezen férek el, szóval nem érdemes felhalmozni a ruhákat. Sajnos ha már meg van, nehéz eladni őket, akármilyen jó dolgok is azok.

2023. aug. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Facebook Marketplacen esetleg jobban el lehet adni, bár sok pénzt ott sem adnak érte.
2023. aug. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen beláttam én is, hogy ésszel kell vásárolni, nálam sajnos lelki okai vannak. Ezen szeretnék változtatni.

Az jutott még eszembe, hogy összeválogatom a ruhákat szín szerint, és zsákban adom el mondjuk tíz darabot egy zsákban, 15ezerért. Így is 100.000 Ft értékű lenne a zsák.

Vagy összeállítok egy szettet cipővel és táskával, kalappal is akár, és azt adom mondjuk 5000-ért.

Szeretnék egy szabad szemmel is látható összeget kapni a ruhákért, annak ellenére hogy tudom hogy a piac telített.

2023. aug. 4. 13:17
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
MEgpróblhatod, de én nem sok reményt fűznék hozzá. Azt látom, hogy sokszor még a face-en lévő "ingyenesen elvihető" csoportokban is feltöltenek mondjuk egy szatyor ruhát, leírják hogy pl 10 póló, 4 rövidnadrág, egyben elvihető - és alatta sorjáznak a " a pólók érdekelnének" " nekem 2 rövidnadrág kellene" "csomagot bontasz?" kommentek.
2023. aug. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, a reményeim kezdenek szertefoszlani. 😭

Korábban konténerbe hordtam a ruhákat, de ezek annyira újak, alig volt rajtam egyszer vagy kétszer,de évek óta takargatom a szekrényben.

2023. aug. 4. 13:56
 6/9 anonim ***** válasza:
21%

"Igen beláttam én is, hogy ésszel kell vásárolni, nálam sajnos lelki okai vannak."


Nem létezik olyan hogy lelki okai vannak valaminek. Egyszerűen egy gyenge jellemű konzumidióta vagy aki nem képes megállni a vásárlást és ráfogja "lelki okokra" és mentális betegségekre a saját gyenge jellemét. Aki akar az gond nélkül leáll a vásárlással.


-Dr. Tóth Zoltán neurológus főorvos

2023. aug. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szép oltás volt, de őszintén, teszek rá hogy te mit gondolsz. :D
2023. aug. 4. 17:12
 8/9 anonim ***** válasza:
21%
#7 ez nem az én személyes véleményem volt, hanem az egész orvos szakma így vélekedik az ilyen gyenge jellemű egyénekről. Orvostani szempontból nem létezik olyan hogy egy idióta szokásnak "lelki okai" legyenek. Szóval tanulatlanul azt hiszel magadról amit akarsz, de ha változtatni szeretnél és nem kifogásokat keresni a káros szenvedélyedre akkor minden további gond nélkül meg tudnád tenni, mivel ez nem egy mentális betegség. De nyilván egyszerűbb elkönyvelni magadat "betegnek" mindenféle tudományos hipotézisvizsgálatot vagy mérési eredményeket nélkülözve, és ezzel magyarázni a gyenge jellemedet és akaraterődet mint tenni a változásért.
2023. aug. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Semmit nem ajánlott beküldeni. A beküldött ruhák közül több eltűnt.

8 db táskát küdtem be ezek közül 3 db textil-t. A beküldött 5 db valódi bőrtáskákért 5 Ft-ot fizettek, bár ezek az oldalon 20.000 és 30.000 Ft-ért lettek eladva. Volt köztük vadonat új márkás is!

1 db bőrtáskát az oldalon valaki 20.000 Ft-ért vásárolt meg, ezért fizettek 5 Ft-ot. A többit nem nyilvánították eladhatónak, így bár az oldalon valakik megvették, én nem kaptam érte pénzt.

A ruhákért általában 100-200 Ft-ot fizetnek ki, ami jobb azt az oldalon 10000 Ft körül vagy afölött adták el.

Már ha egyáltalán eladhatónak nyilvánítják, mert ha nem, akkor pénzt nem fizetnek Neked érte. Közösségi oldalon (facebook) próbáltam jelezni a problémát, ekkor letiltattak.

szept. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!