Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy átlag magyar havonta hány...

Egy átlag magyar havonta hány forintot tud elrakni a fizetéséből?

Figyelt kérdés
2023. júl. 3. 15:51
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
30%

A hozzám hasonló átlag magyarnak nem kell gyűjtenie házra mert már 18. születésnapjára kap az anyjától és az apjától így a pénzt értelmesebb dolgokra is tudom költeni a spóroláson kívül, mint például a saját vállalkozásom menedzselésére vagy külföldi nyaralásokra.


23/L

2023. júl. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
41%
Semmit, örül ha nem szorul hitelre.
2023. júl. 4. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
3%
#11: Ez is igaz.
2023. júl. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
40%
Átlag magyar vagyok. Semmit.
2023. júl. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
30%

Egy átlag magyar, akinek a szüleinek a fizetése átlagosnak mondható annak nem kell lakásra gyűjtenie fiatalkorában, mivel a szülei már biztosítanak neki felnőtt korára. Én is a 2 gyermekemnek vásároltam ingatlant a 13. kerületben és a 11. kerületben amikor leérettségiztek és én is a szüleimtől kaptam a saját ingatlanomat. Ha Neked nincs az egyetemi éveid alatt saját hitel és tehermentes ingatlanod te nem átlagos vagy hanem átlag alatti.


Dr. B

2023. júl. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%

Komolyan nem tudom honnan kelt ki ez a rengeteg troll záptojás.


Attól függetlenül hogy valaki jómódú családból jött, ha nem a rózsadombon élt totálisan izolálva az átlag magyar valóságtól, akkor tudna kéne, hogy nagyon nem az az átlag hogy valakinek 18 évesen ingatlant tesznek a szülei a feneke alá. Maximum abban a szűk elit közösségben, amin kívülre ő soha a büdös életbe nem látott ki.

2023. júl. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
18%
Dehogynem az az átlag. Csak Ti a kis béka segge alatti életszínvonalatokat átlagosnak hiszitek.
2023. júl. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
21%

Az hogy a szülő adjon egy 1 - másfél szobás lakást a 18 éves gyermeke számára, hogy külön költözhessen az egyáltalán nem elit dolog. Nem budai medencés villáról beszéltünk vagy V. kerületi penthouse lakásról hanem egy 30 milliós budapesti ingatlanról. Ha szétnézel az utakon láthatod hogy mennyi több tízmilliós autókkal (BMW, merci, audi) járó ember van. Ha beéred alacsonyabb kategóriás autóval már meg is van a lakás. Ez teljesen átlagos. Ha az ismerőseimet nézem, körülbelül 80%-uk rendelkezett saját budapesti ingatlannal a 20-as évei elején.


És nem, nem a 20% volt az átlagos... épp ők voltak átlagon aluliak. A 10% aki pedig újépítésű, nagy erkélyes budai lakást kaptak vagy Dunára nézőt, esetleg családi házat az agglomerációban, na ők voltak az átlag felettiek. Szóval én teljesen átlagosnak tartom magamat a 35 milliót érő másfél szobás 9. kerületi lakásommal és az egyetem utáni SZJA kedvezménnyel nettó 430 ezres fizetésemmel, mert ebben semmi kirívó nincs.

2023. júl. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
59%

@18


Tehát, úgy gondolod, hogy ebben az országban annak a másfél millió budapestinek a fele számít átlagos magyarnak, akikről te írsz, s nem pedig az a 8 millió magyar, aki vidéken él és eközben nincs budapesti lakása...

2023. júl. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
24%
#19 Nem, nem ezt írtam hanem azt, hogy az számít átlagosnak, hogy egy személy rendelkezik saját ingatlannal (a szüleinek hála) és nem kell arra gyűjtenie hogy saját ingatlant vegyen magának. Olyan embert is ismerek aki nem képes panellakásban élni és inkább ingázik a munkahelyére mert a vidéki életet jobban szereti a családi házból és ismerek olyat is aki a Balaton környékén rendelkezik saját kertes házzal és home officeból dolgozik... ezt teljesen az egyén válogatja hogy ki mit szeret és hol szeret élni, viszont ha egy 20-as éveinen járó embernek azon kell gondolkoznia, hogy hogyan gyűjtsön össze egy saját ház vagy lakás vásárlására elegendő összeget, mert nem rendelkezik sajáttal, az bizony nem az átlagba tartozik, hanem az átlag alatti rétegbe.
2023. júl. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!