Egy átlag magyar havonta hány forintot tud elrakni a fizetéséből?
Így kevés az információ, hisz csak az egyik összetevő az, hogy "Mennyit kéne ahhoz elrakni".
Ugyanis, nem mindegy, hogy utána mit csinálsz vele. Van aki a bankszámláján vagy épp otthon tartja nulla kamatért. Van aki az álompapírban reménykedik. Meg van olyan is, aki évente duplázza vagy többszörözi a megtakarításait.
14296 forintot.
Ez így egy hülye kérdés. Mennyit keresel? Milyen ingatlant akarsz? Mert minimálbérből nem fogsz soha összerakni egy rózsadombi villára valót, de egy normális jövedelemből egy tisztességes lakást összehozhatsz pár év alatt.
Ki az átlag magyar?
Én 600 körül teszek félre egyedülállóként. Ettől most okosabb lettél?
A közelmúltban olvastam egy statisztikát arról, hogy a magyar háztartásoknak csupán 1/10-énél lehet valós, érdemi megtakarításról beszélni. (Az, hogy van egy DKJ-ed, de 10x akkora a hiteled… nos ez nem feltétlenül a tizedbe esik ugye…)
A bruttó megtakarítási ráta fogalomra keress rá a KSH oldalán (tudjuk, a statisztikai adatok olyanok, amilyenek, viszont ezt az EU-ban is használják, a metodika ugyanaz kb).
Ami infó lehet meg, hogy lakosonként most kb. 2-2,1 mFt/fő likvid megtakarítást tartanak nyilván (itt a likvid szó a 3 éven belüli lejáratot jelenti)- nyilván ez nem azt jelenti, hogy minden egyes magyar lakosnak van 2 milliója, depláne bankszámlán :D hanem azt, hogy ha jövedelmi deciliseket is nézünk és a KSH szerint egy nettó 500 eFt-os jövedelemmel már garantáltan a felső 3 kategória egyikébe lehet jutni (nem egyformák a kategóriák sem a benne lévők számossága, jövedelme és vagyona alapján, csak szólok :)- akkor azért kevesebbek kezében koncentrálódik nagyobb vagyon.
A tizedénél van értelmezhető megtakarítás, miközben fejenként 2 mFt körüli a likvid állomány… tedd össze a képet magad.
(Ezek csak lakossági adatok, nyilván a minimálbéres cégtulaj a céges vagyonával nehezen nyomon követhető itt…)
..előző vagyok. Az “átlag” magyar a statisztikák szerint valahol a 0-50,000 Ft/hó környékén tud megtakarítani (SAJNOS!)- de életkori kategóriáknak is van jelentősége, mert igen, 30 alatt kisebb az ingatlannal rendelkezők aránya és alacsonyabbak a jövedelmek is, 50 felett meg esetleg ez másképp alakul.
…egyébként meg tökmindegy, más mennyit tesz félre eltérő célokra, eltérő jövedelemből.
Az a fontos, neked mi a célod és az mennyibe kerül- mennyit tudsz most félretenni- ez megadja, hogy meddig kell ezt csinálnod :)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!