Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkanélküliként jogosult...

Munkanélküliként jogosult vagyok bármilyen juttatásra az alábbi feltételekkel?

Figyelt kérdés

Évek óta több mentális zavarral is küzdök, amikről papírom is van (elég sok...).

Sajnos jelenleg munkanélküli vagyok, de minden erőmmel azon teperek, hogy találjak magamnak állást, de eddig sajnos sikertelenül.

Viszont most belebotlottam egy cikkbe, ami szerint havonta nagyjából 10.000 forint értékben jár juttatás a 'fogyatékosságom és viselkedési zavarom' miatt (feltételezem, hogy ebbe a személyiségzavar is beletartozik).

Erre az összegre csak akkor tehetek szert, ha bejelentett munkaviszonyom van? Feltételezem, hogy igen, de azért gondoltam rákérdezek.

Előre is köszönöm a válaszaitokat!


2023. júl. 2. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Van 3-5 hivatal kerületenként/önkormányzatonként, aki ebben kompetens. Őket kell felkeresned a válaszért.

Családsegítő központ, munkaügyi hivatal, szociális és családsegítő iroda, önkormányzat, kormányablak, és még a háziorvosnak is tudnia kell.

2023. júl. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A háziorvos tud róla, a szakorvoson keresztül, a diagnózisaimmal is tisztában van. Tehát akár ő is tud kiállítani igazolást, amennyiben szükséges.

Ha kifejezetten szakorvostól kell igazolás, az kicsit jelenleg problémás, mert az eddigi pszichiáterem nyugdíjba vonult és még nem vettem fel a kapcsolatot egy új szakemberrel (nyár végén esedékes, addig el vagyok látva megfelelő mennyiségű gyógyszerrel).

2023. júl. 2. 11:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Én azt hiszem, a BNO-kód ha szerepel ebben a törvényben, ami rendelkezik a juttatásról, akkor megfelel az igazolás.
2023. júl. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezt esetleg én tudom valahol ellenőrizni?

Emlékezetből vágom a BNO kódjaimat... :D

2023. júl. 2. 11:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Keress rá, hogy "személyi kedvezmény bno kódok", rögtön kidobja a listát.

Viszont ez adókedvezmény, ehhez mimkaviszony kell. Vagy ha kapsz álláskeresésit, az is jó, abból is vonnak szja-t. Illetve 5 évre visszamenőleg, ha dolgoztál, tudod igényelni (ha akkor is megvolt már a diagnózis), ehhez új adóbevallást kell beadni.

Szakorvosi papírok alapján a háziorvos is adhat igazolást, a páromnak és nekem is ő adott.

2023. júl. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem vagy, ne is fáradj! Köszönd ezt a fideszeseknek. Ők szavazzák meg mindig ezt a rabló kormányt aki a lopáson kívül semmit nem tud. Nagybácsim rokkant. Le van vágva mindkét lába, az egyik keze teljesen lebénulva. A fidesz visszavonta a rokkantságiját szó nélkül. Fél évig jártak orvosokhoz meg bíróságra mire sikerült kideríteni, hogy azért vonták vissza mert (most figyelj): AZ EGY ÉP KEZÉVEL MÉG SZÁMÍTÓGÉPES MUNKÁT TUD VÁLLALNI"


Így megy ez fideszéknél! De szavazzatok csak rájuk legközelebb is... Agyam eldobom...

2023. júl. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gyula1971 válasza:
Na az lesz a baj,ha 2026-ban is a Fidesz győz!
aug. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!