Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy részvény gyakorlatilag...

Egy részvény gyakorlatilag arról szól hogy kivárj?

Figyelt kérdés
Mondjuk bele tolsz x papírba 5 millió forintot. Ide oda megy az árfolyam az idő elteltével. Mondjuk nem kell a pénz, ezért akár meddig tudsz vele várni. Nyilván bezuhanhat meg ki is lőhet az árfolyam de ugye ha nincs válság, háború azért ennyire nem szélsőséges a mozgás. Tehát ha beletoltál ennyi pénz akkor gyakorlatilag ha úgy látod hogy egy pár hónap után ment annyit fel az árfolyam mondjuk 4-5 százalékot vagy akár kicsit többet akkor kiveszed. Szerintem ez így aránylag jó buli nem?

febr. 7. 10:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Az OTP tegnap egy nap alatt ugrott 6%-ot, de ilyen azért elég ritkaság.

Igen, ha nem értesz hozzá, akkor a legjobb, ha azt teszed, hogy olcsón megveszed és tartod (buy and hold stratégia) és valamikor, amikor számodra kedvező az árfolyam, akkor eladod.

Csak így bele tudsz futni néha pofonokba, ha drágán veszed, vagy ha bezuhan az árfolyam és mondjuk 2-3 év eltelik, mire visszakapaszkodik arra a szintre, ahol vetted.

febr. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Én most kezdtem a részvényekkel való kereskedést 2024 őszén, áttettem egy csomó állampapír megtakarítást, mert magasabb hozamot akartam.


Elolvastam egy csomó cégről elemzői értékeléseket, és azokba fektettem, amiket egyhangúan javasoltak - összesen kb. 20 részvénybe az amerikai és európai tőzsdéken.


Jelenleg a legmagasabb nyereségem egy részvényen kb. 25%, a legnagyobb nyereségem egy részvényen kb. 40%. Volt olyan, amikor egy nap alatt 30%-ot veszítettem egy részvényen.


Szóval tényleg k...a kockázatos.

febr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Bocs, *a legnagyobb veszteségem 40%
febr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
+ az esetleges osztalékokról
febr. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Részvényt akkor kell venni, ha úgy látod, az adott vállalat több értéket fog teremteni, mint amennyiért megveszed ezt a részesedést e jövőben teremtett értékből.
febr. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"ha beletoltál ennyi pénz akkor gyakorlatilag ha úgy látod hogy egy pár hónap után ment annyit fel az árfolyam mondjuk 4-5 százalékot vagy akár kicsit többet akkor kiveszed. Szerintem ez így aránylag jó buli nem?"


Neeem, ez így szerencsejáték. Vagy bejön vagy nem. Ennyi erővel a kaszinóba is vihetnéd azt a pénzt.


Fundamentális és/vagy technikai elemzést követően, a megfelelő árfolyamon, a megfelelő időben, megfelelő kockázatkezeléssel (pozícióméretezés, stoploss stb.) nyitsz egy pozíciót (nem full tőkével), majd megfelelő money-management alkalmazása mellett hagyod futni (take profit, részzárás, pozícióépítés stb.).


Ha nem érted a fenti mondatot és annak minden szavát, akkor előbb meg kell tanulnod az alapokat.

febr. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

Több féle kereskedési módszertan létezik, mindegyiknek van létjogosultsága, mindenkinek más megközelítés jön be.


Eleve megkülönböztetünk hosszú távú befektetést (évek, akár évtizedek), hosszabb és rövidebb távú swing kereskedést (napok-hetek), napon belüli kereskedést, ahol csak órákig vagy benne egy pozícióban. Vagy skalpolást, amikor csak egészen rövid időre, akár csak percekig vagy benne egy termékben, egy-egy rövidke felfutást próbálsz meg elkapni, aztán rögtön kiszállsz, amint fordulna az iránya.


Vásárolhatsz fundamentális elemzés alapján kiértékelve a cég piaci eredményeit, ez alapján megítélve az alul vagy túlértékeltségét. Ha egy cégben több a lehetőség, mint amennyibe most kerül, akkor érdemes megvenni és akkor eladni, ha már drágább lett annyival, mint várod, hogy értékesebb lesz.


Vásárolhatsz technikai elemzés alapján, a grafikon alakzatainak vizsgálatával és a szabályosságokból kiindulva.


Próbálhatod a hírek alapján kikövetkeztetni, hogy milyen történések hatására hogyan változnak az árak és ez alapján kereskedni.

(Minden eddig említett módszerhez érdemes minél jobban képben lenned szakmailag, hogy sikeresen tudj kereskedni.)


Nem feltétlenül szakmai szempont, de vásárolhatsz akár személyes kötődés alapján is. Veheted egy olyan cég részvényeit, akikben hiszel, szereted használni a termékeiket és úgy gondolod, hogy sokáig sikeresek lesznek - ezért megéri beléjük fektetned.

Ahogy a mondás tartja, ahelyett, hogy minden nap meginnál egy Starbucks kávét, vagy Coca Colát, költsd az árát inkább a cég részvényeire és 20 év múlva nem elhízott leszel, hanem valamivel jobb anyagi helyzetben.

(Persze, ha ezeknek a cégeknek minden ügyfele ezt a tanácsot követné, akkor a cégek értéke jelentősen lecsökkenne és már nem biztos, hogy megérné a részvényeikbe fektetni bárkinek is. Ekkor egy kicsit tovább kéne gondolni ezt a stratégiát - de ekkora mértékű pénzügyi/egészség tudatosság nem fenyegeti az emberiséget.)


Befektethetsz buy and hold stratégiával. Megveszed és bízol benne, hogy csak nőni fog az értéke. A gond az, hogy egyáltalán nem biztos, hogy így lesz.

Nézd meg pl. a UCloudlink cég grafikonját. Több éve esik az árfolyamuk.

És még az sem garancia, hogyha az elmúlt 20 évben mindig nőtt az értéke, mert a gazdaság is változhat és akármi más is történhet.


Legegyszerűbb úgynevezett lusta portfóliót kialakítani. Ahelyett, hogy megpróbálnád kitalálni, mi fog majd történni, egyszerűen csak leköveted, ami történik. Befektetsz a vezető piaci indexeket követő ETF-ek valamelyikébe (vagy akár többe is), mint az SP500, All World index, feltörekvő piacok indexei és mivel ezekben többszáz cég részvényei benne vannak, elég kiegyensúlyozott portfólióként működik, viszonylag biztonságban tartva a pénzed és általában elég jó hozamot is garantálva.


Sokan esküsznek rá, hogy az SP500 eredményét még a legjobb privátbankárok és aktívan kezelt befektetési alapok se nagyon tudják felülteljesíteni. Ezért közkeletű nézet, hogy érdemesebb az ilyen passzív indexekbe fektetni ahelyett, hogy próbálnál sikeresebb döntéseket hozni, mint amire a piacon évtizedek óta dolgozó profik képesek.

febr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem erről szól. Amit a kérdező ír, az legfeljebb az indexkövető részvényalapok esetén lehet igaz hosszútávon a múltbeli adatok alapján. Egyedi részvénynél simán előfordulhat, hogy az adott vállalat eltűnik a süllyesztőbe, és várhatsz akár az idők végezetéig, az értéke egyre csak kevesebb lesz, majd így vagy úgy megszűnik.
febr. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
31%
Tőzsdézők 97 %a bukik, a guru szt.
febr. 8. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

9


Az a guru vagy téved vagy hazudik.

febr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!