Mi értelme van a kriptoknak? Mikor Dollárral,Euróval kb bárhol fizethetsz.
A bitcoint nem tudod elinflálni, a fiat pénzek minden nap veszítenek az értékükből. Ellenben a bitcoin deflálódik az álltal, hogy sokan elfelejtik a privátkulcsukat, meghalnak stb.
A fiat pénz adósság révén jön létre. Még a bitcoin kb 4 évente feleződik a jutalom amit a bányászok kapnak a rendszer fenntartaásért.
A bitcoin egy javítható pénz, a fiat pénz pedig a népesség 0,01%-át gazdagítják csak.
A fejlődéshez időre van szükség, el jön az idő amikor a fiat pénzek eltűnnek, és helyettük a kripto lesz a jövő.
2: Tudod, hogy mire használjuk a fiat pénzeknél az inflációt?
Egyébként a fiat pénz is tud deflálódni, nézd meg válságok idején a túl magas alapkamat emelés mit eredményezett. Csak szándékosan nem akarják, hogy jobban pörögjön a gazdaság, az emberek ne őrizzék a pénzüket párnanaciban.
Azzal egyetértek, hogy legtöbbet gazdagok profitálnak az inflációból, mert Krakk esetén több lehetőségük van befektetni, viszont ehhez az is kell, hogy a népesség 99%-ka pénzügyi analfabéta és nem foglalkoznak megtakarításukkal.
"igazi" pénzüket :D
Ezekből az "igazi" pénzekből annyit nyomtatnak amennyit ők akarnak.
Aztán ráadásul nem is decentralizált. Hitelként kerül a gazdasági rendszerbe, úgy, hogy naponta veszít az értékéből.
Sokszor felhozzák, hogy azért jó a “fiat” pénzekkel szemben, hogy nem sokszorosítható végtelen mennyiségben.
Ennek az érvelésnek csak akkor van relevanciája, ha valaki befektetésként hasonlítja össze a kriptot és a jegybankpénzt. Nos értesítjük a kedves pénzügyianalfabétákat, hogy a jegybankpénz nem befektetési eszköz, hanem fizetőeszköz. Panaszkodni amiatt, hogy elinflálják a párnában készpénz formájában őrzött vagyonod olyan, mint amiatt sírni hogy szrízű a gyurma.
Fizetőeszközként összehasonlítva pont a korlátozott mennyisége miatt alkalmatlan a feladatra a kriptodeviza. Az arany alapú fizetési rendszerekhez hasonlóan likviditási sokkokat okozna a gazdaságnak, akadályozná a vállalatok működését, visszatérnének a váltók és egyéb rövid adósságinstrumentumok, hogy helyettesítsék az éppen elérhetetlen bitcoint, amit az emberek kincsként kuporgatnak. A fiat pénzrendszer ezzel szemben az inflációval bünteti a kincsként történő kicsapódást a forgalomból, növelve a pénzügyi rendszer hatékonyságát és gyorsaságát. Fizetőeszközként tehát visszalépés lenne a hitelpénzrendszerhez képest a XIX. Századi arany alapú fizetési rendszerek színvonalára.
Befektetésként meg nem a pénzzel, hanem más befektetésekkel kell összevetni. Azt érdemes tudni, hogy a hosszú távú befektetések mögött kell hogy legyen valmilyen reálmegfontolás. A részvénynél nem árt ha az adott vállalat hosszú távon jól teljesít a piacon, nem csak nem megy csődbe hanem képes tartani a lépést a korral és termékei, szolgáltatásai mindig keresettek lesznek. Ingatlannál azt gondolja a befektető, hogy az adott helyen egyre nagyobb szüksége lesz olyan típusú ingatlanokra meghatározott piaci szereplőknek, akiktől egyre magasabb bérleti díjat szedhet vagy jelentős felértékelődés után adhatja el. A bitcoinnak mi az ilyen fundamentális értékhordozója? Hogy lecseréli majd egyszer a fiatpénzrendszert?:) Ha ez sikerülne is neki, mi tenné ekkor reálértelemben értékessé? Semmi. Részvényt, ingatlant, termékeket és szolgáltatásokat lehetne venni rajta - és egy részvény reálértéke nem fog a bitcoin “hatalomátvétel” miatt lecsökkenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!