Mennyire gyakori, hogy fiatal diplomások ilyen pocsékul kezeljék a pénzügyeiket?
Fiatal diplomás ismerőseimnek nincs befektetve a pénzük, és itt most nem szaktudást igénylő tőzsdézésre gondolok, hanem pl egyszerű állampapírra. Ehelyett inkább még a jelenlegi gazdasági helyzetben is normál banki számlám van a pénzük (jól keresnek, spórolnak, tehát nem egyik napról a másikra élnek). Van köztük olyan, aki konkrétan közgazdász.
Nyilván nem reprezentatív az én ismeretségi köröm, ezért kérdezlek titeket, hogy ti mit gondoltok erről.
A kérdező témájánál maradva, én most kezdtem el komolyabban érdeklődni a befektetés iránt. Lassan 23 leszek, de még csak most kaptam meg az első teljes fizetésemet, aminek nagy része elment a karácsonyra, jövőre kezdek el ténylegesen tenni az ellen, hogy a pénzem ne inflálódjon, hanem inkább gyarapodjon passzív módon is.
Persze a fejemhez lehet vágni, hogy miért nem kezdtem el ezt hamarabb, de átlagemberhez képest korán lépek szerintem erre az ösvényre.
Apámat próbálom tanítani arra, hogy bánjon ő is jól a pénzével, vicces és egyben szomorú példa: németben dolgozik, a 440es euró árfolyam után, mikor csak 400 volt, akkor váltotta be az összes beváltandó pénzét, miközben mondtam hogy egy hónap múlva lesz az 420 megint, kétkedett...
Ebből leszűrve nem csak a fiatalok bánnak szarul a pénzükkel, nagyon sokan nem tudják középkorban, hogy a saját pénzüket is be lehet fektetni, és irigyen, mit sem téve néznek a gazdag befektetőkre, hogy hát nekik hogyan van mindig sok pénzük... Hát így (is).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!