Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ugye ilyen egy átverős kamu...

Ugye ilyen egy átverős kamu vevő a Jófogásról?

Figyelt kérdés

[link]

Letiltottam.



2022. dec. 6. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az
2022. dec. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
87%
Az volt, jól tetted
2022. dec. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Jó gyors beszélgetés volt :)
2022. dec. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon megszaporodtak az ilyen üzenetek karácsony közeledtével. Tegnap valami Törőcsik névvel, ma netpapa87 névvel nekem is írtak. Számomra ugyan nem világos, mi ebben az átverés. Ettől könnyebben is meg lehet szerezni mások e-mail címét. Önmagában azzal meg nem sok mindent tud kezdeni.
2022. dec. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4


Talán valami vírusos linket akarnak odaküldeni.

2022. dec. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Ezt az üzenetet én is pár napja szóról szóra ugyanígy megkaptam. Szerintem is jól tetted, hogy letiltottad
2022. dec. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ma en is megjártam. Én naiv! Feltettem valamit, amire jött érdeklődés, hogy ő Jófogás szállítással kéri, de ehhez szüksége van az email címemre. Megadtam. Írja, hogy már ki is fizette, kellett kapjak a jófogástól email-t, és abban van egy olyan opció, hogy FOGD A PÉNZT, arra kellett kattintsak , amely rávitt egy oldalra, ami egyáltalán nem tűnt gyanúsnak, felugró ablak, chat ilyesmi, és ott kérte az email címem és jelszavam, hogy lépjek be és akkor látni fogom, hogy ki van fizetve. Én balga!!! Ezt meg is csináltam, de ahogy beengedett az oldalra, csörög a telefonom, OTP-től hívnak ….mondom, aha, ez csalás, láttam anno a fókuszban, pedig kiírta a Pesti magyar számot, de nem hittem. Bemutatkozott, és mondta, hogy jelzett az OTP rendszere, hogy csalás áldozata lettem. Nem hittem neki, pláne, hogy kérte a születési dátumom beazonosítás végett, mondom nem adom meg ….monda jó, írjam le az azonosítóját és hívjam fel az OTP-t, ellenőrizzem le. Bizony valós alkalmazott volt, és valóban az OTP-től kerestek.

A vége az lett, hogy a netbankot meg kellett szüntessem, majd bemenni egy közeli fiókba és újat csináltatni. Szép kis program volt!

2022. dec. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az szép. Köszi, hogy leírtad ezt a sajnálatosan végződő esetet, de legalább sokak tanulhatnak belőle. Én kezdetektől árulok a Jófogáson és sokszor vásároltak már tőlem "Jófogás szállítással", de az nyilvánvalóan nem így működik, hogy kérik az e-mail címet, szóval nálam már itt elbukott volna a dolog, a folytatásról nem is beszélve. De aki tapasztalatlan, az belecsúszhat ilyenbe. Az OTP-s intermezzo mellett ért konkrét kár is egyébként?
2022. dec. 22. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok jártas a Jófogáson, férjem viszont hirdet ott, kérdeztem ks, hogy milyen ez a Jófogás szállítás, és mondta, hogy ne vegyem igénybe, nem ismeri, de inkább ne.

Szerencsére nem történt semmi, mert rögtön jelzett az otp rendszere, és zárolták a netbankomat.

2022. dec. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utána még 5 levelet kaptam, persze csalóktól, pontosan ugyanolyan tartalommal. A lényeg, hogy az email címemet kéri el, de mindegyik levélben így volt írva, hogy e.mil.
2022. dec. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!