Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy vevő alkudozik veled,...

Ha egy vevő alkudozik veled, de te ragaszkodsz a meghirdetett árhoz mit csinálsz?

Figyelt kérdés
Mondanám pl, hogy van sok jelentkező, aki ezen az áron megvenné. Persze ez nem teljesen igaz.

2022. aug. 10. 08:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy neked mi éri meg. Ha nem olyan fontos eladni és/vagy tényleg vannak érdeklődők, akkor megmondom, hogy X forint, ha tetszik akkor megveszi, ha nem akkor hagyjuk egymást békén.
2022. aug. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Mindig kiírom a hirdetésben, hogy nincs alku.


Ehhez tartom is magam rendszeresen. Én sem alkudozom ha valamit megveszek, másnak sem engedem az alkut. Ha ezt a vevő nem veszi tudomásul, akkor nem kötünk üzletet.


Azt azért hozzáteszem, hogy mindig egy kicsit olcsóbban árulok mindent, mint mások. Most is pl. eladok egy telefont, 10 ezerrel olcsóbban raktam fel mint a többi eladó, pedig a többi ugyanolyan készülék állapotát és aksiját elnézve az enyém jobb állapotban van. De nincs kedvem hetekig hirdetni, meg a sok szarrágó emberrel levelezni.

2022. aug. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha ragaszkodok, akkor mondom, hogy bocsi, fix áras és kész.

Teszem hozzá, nem szoktam ragaszkodni a fix árhoz. Ha meghirdetek valamit, azt el akarom adni, nem árulni és kerülgetni akarom hetekig. Eleve úgy lövöm be az árat, hogy egy kis alku beleférjen. Ha alkudozik, akkor még örül is magának, és én is annyit kaptam, amennyit szerettem volna, ha nem, akkor meg még több is marad a zsebemben.

2022. aug. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak egyszer szoktak bepróbálkozni az alkudozással, ilyenkor megmondom nekik, hogy az ár nem alkuképes, utána nem szoktak tovább alkudozni. Miért is tennék, ha egyértelmű, hogy nem engedek az árból?
2022. aug. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!